VP 2015

VP 2015

Inleiding

Leerjaar 4

Wiki leerjaar 4 

Je volgt het 4e jaar van de verpleegkundige opleiding. In periode 13 en 14 zijn jullie gestart met de BPV-3. 
In periode 15 en 16 ga je naar school en ga je werken aan de lesstof voor leerjaar 4.

De onderwerpen die aanbod komen zijn gerelateerd aan kwaliteitszorg (Exameneenheid 4). Je gaat een onderzoek doen en een verbetervoorstel maken. Deze breng je ter discussie in een groep. In een examengesprek laat je zien hoe je hier aangewerkt hebt en wat je geleerd hebt.
Verder volg je vakken ter ondersteuning voor dit examen of je verder te verdiepen en te oriënteren op het beroep verpleegkundige.

Leerjaar 3

Wiki leerjaar 3

Je volgt het 3e jaar van de verpleegkundige opleiding. Periode 9 en 10 zijn jullie gestart met een BPV-2.
In periode 11 en 12 ga je naar school en ga je werken aan de lesstof voor leerjaar 3.

De onderwerpen die aan bod komen zijn gerelateerd aan het verpleegkundig handelen in complexe situaties (exameneenheid 3). Je gaat je verdiepen in de branche: GGZ en Ziekenhuis. Ook het vak Begeleiden en Kraam/Kind en Jeugd zal hierin meegenomen worden. In periode 11 en 12 ga je werken aan het project Ziekenhuis en project GGZ. De werkprocessen coördinatie van zorg, de verpleegkundige diagnose stellen, het maken van een verpleegplan en de evaluatie van de zorg  komen hierin aan de orde.
Je gaat ook werkbegeleiding geven aan jongerejaars leerlingen (exameneenheid 5).
Het werkproces verpleegtechnische handelingen is met name gericht op de risicovolle en voorbehouden verpleegtechnische handelingen. Binnen de VPKv (theorie skills) ga je zelf een les geven.
Daarnaast zal er Nederlands, Engels en rekenen gegeven worden. Daarbij ga je dit jaar starten met de eerste examens.

In het kwalificatiedossier voor verpleegkundigen staan alle werkprocessen beschreven met hierbij de gevraagde kennis, vaardigheden en houding. Ook staat beschreven in welke beroepscontext je kunt gaan werken en welke beroepshouding er specifiek van jou gevraagd wordt. Er zal binnen de lessen zoveel mogelijk gebruik gemaakt worden van de boeken van Traject V&V. Als er andere bronnen gebruikt worden dan zal de docent dat aangeven.
De laatste week van de periode is een toetsweek.

 

Leerjaar 2

Afgelopen jaar ben je gestart met de basis te leggen voor het verpleegkundig beroep. In leerjaar 2 wordt deze kennis verder uitgebouwd, verdiept en verbreed. Je wordt voorbereidt op de komende stage periode waar je de geleerde theorie in de praktijk gaat (en moet) toepassen. Kennis, kunde en (sociale) vaardigheden worden steeds completer. Je gaat leren de transfer te maken van de theoretische kennis naar de praktijksituatie. Daarbij leer je de zorgvrager altijd vanuit de drie dimensies te beschouwen (lichaam, geest en sociaal).

In deze leerwijzer wordt in het kort duidelijk gemaakt welke onderwerpen behandeld zullen worden in periode 5. Het sluit aan op periode 1 t/m 4 van vorig schooljaar. In leerjaar 1 heb je een volledig theoretisch leerjaar doorlopen. Dit leerjaar kenmerkt zich door 20 weken theorie en 20 weken praktijk.

Je gaat je in de theorie verder verdiepen en verbreden in de verschillende branches. Ook komt de voorbereiding op de komende stage aanbod. In periode 6 gaan we hier op door. Naast theorie zullen ook sociale vaardigheden steeds belangrijker worden. Deze vaardigheden lopen als een rode draad door alle theoretische vakken heen en vormen een belangrijk onderdeel van de stage.

Vaardigheden zijn o.a.:

  • Luisteren
  • Vragenstellen
  • Plannen en organiseren
  • Nakomen van afspraken
  • Feedback geven en ontvangen
  • Respectvol omgaan met anderen
  • Omgaan met weerstand
  • Flexibiliteit
  • Reflecteren
  • Formuleren persoonlijke ontwikkelpunten
  • Zelfstandig werken
  • Samenwerken

 

Welke documenten kun je gebruiken bij het inhoud geven aan de opleiding en het ontwikkelen van je competenties?

  • Beroepsprofiel
  • Kwalificatiedossier
  • Lessen Leefstijl
  • Lessen sociale vaardigheden

Boeken voor periode 5

Traject V&V

  • VVT deel 1 & 2
  • Verpleegtechnische handelingen
  • Verpleegplan
  • Basisvaardigheden rekenen voor de gezondheidszorg
  • Verstandelijke gehandicapten zorg
  • Engels
 

Boeken voor Periode 6

Traject V&V

  • VVT deel 1 & 2
  • Verpleegtechnische handelingen
  • Ziekenhuis deel 1 & 2
  • Begeleiden
  • Basisvaardigheden rekenen voor de gezondheidszorg
  • Verstandelijke gehandicapten zorg
  • Engels 


Stage

Tijdens je komende stage ga je aan 2 exameneenheden werken:

  • Exameneenheid 1: Verlenen van basiszorg
  • Exameneenheid 2: Begeleiden van een cliënt/groep cliënten

Toetsen

De toetsen worden digitaal per vak afgenomen. Per vak worden 40 multiplechoice vragen aangeboden.

Voor periode 5 en 6 moet je gemiddeld per cluster 55% behalen.

Leerjaar 1

Als je werkt als verpleegkundige lever je een bijdrage aan het herstel van zieke mensen en aan de verbetering van de kwaliteit van leven. Het is verantwoordelijk en afwisselend werk. Mensen helpen bij de persoonlijke verzorging kan tot een van je taken behoren. Je voert verpleegtechnische handelingen uit zoals injecteren en wonden verzorgen.

 

Het draait in dit beroep niet alleen om de lichamelijke zorg, maar ook om de psychosociale zorg. Je kunt hierbij denken aan het begeleiden van mensen bij emotionele problemen. Diagnoses die worden gesteld grijpen soms diep in. Vaak moeten patiënten belastende behandelingen ondergaan, die nodig zijn voor het herstel. Ook het begeleiden van gedragsproblemen kan tot je taken behoren, bijvoorbeeld in de psychiatrie en de gehandicaptenzorg.

Als verpleegkundige werk je veel samen met andere hulpverleners zoals verzorgenden, artsen en therapeuten. 

 
Met deze opleiding tot verpleegkundige maak je nu een start.
Wij wensen je daarbij veel succes!
 
Docententeam opleiding Verpleegkunde

Opleidingsinformatie

Examinering

Onder examinering vallen alle producten die nodig zijn om je diploma te behalen.

Je gaat examen doen in de beroepsproducten, Nederlands, rekenen en Engels. De onderdelen loopbaan en burgerschap zijn ook noodzakelijk voor het afronden van je opleiding tot verpleegkundige.

Onder beroepsproducten verstaan we alle Exameneenheden met de werkprocessen en competenties die je moet behalen tijdens je stage en deels op school.

De examens Nederlands, rekenen en Engels start je mee in de tweede helft van je opleiding, dus vanaf het 3e leerjaar.

Loopbaan rond je elk schooljaar af, aan de hand van de onderwijsovereenkomst en de voortgangsgesprekken die je met je studieloopbaanbegeleider hebt. Bij het goed afronden van het schooljaar moet aan het eind van het schooljaar dit formulier (inloggen met NP wachtwoord) ingevuld worden door de studieloopbaanbegeleider.

Voor Burgerschap moet je voldoen aan de 4 domeinen en je te behalen punten, zie hiervoor je aftekenkaart.

BPV-1

BPV-2

BPV-3

BPV formulieren

BPV Internationaal

Anatomie-Fysiologie-Pathologie

Anatomie-Fysiologie (AF)

Bij de colleges anatomie en fysiologie ga je kennismaken met het menselijk lichaam.
Om op verantwoorde wijze zorg te kunnen verlenen, is het van belang kennis en inzicht te hebben in het functioneren van het menselijk lichaam.

Tijdens de lessen ga je je verdiepen in de bouw van het lichaam, de anatomie en het functioneren van de organen en orgaanstelsels, de fysiologie.


 

Lesplanning Anatomie-Fysiologie

Pathologie (P)

Bij de colleges pathologie leer je veel verschillende ziektebeelden kennen.
Er wordt duidelijk een relatie gelegd tussen de fysiologie en ziekteverschijnselen.

Hoe zijn ziekteverschijnselen die een verpleegkundige kan waarnemen te verklaren vanuit de anatomie en fysiologie?  

Lesplanning Pathologie

Anatomie-Fysiologie-Pathologie (AFP)

Begeleiding

Begeleidingskunde (BGK)

In deze kennislijn gaat het om kennis van het begeleiden van individuele zorgvragers binnen hun sociale netwerk en de groepen waarvan ze deel uitmaken. Daarnaast gaat het om kennis van het (samen) werken binnen een organisatie.

 

 

Lesplanning Begeleidingskunde

Drama (DRAM)

Huishoudkunde (HHK)

Lesplanning Huishoudkunde

Kennislijn Huishoudkunde

Floddertje
Floddertje

Dieetleer (DIEET)

Dieetleer

  • Functies van voeding; eiwitten, vetten en koolhydraten
  • Volwaardige voeding en de schijf van Vijf
  • Voeding in verschillende levensfasen
  • Ondervoeding en Snaq; klinische depletie

 

Voeding omtrent zorgvragers met:

  • Diabetes mellitus
  • Hart- en vaatziekten
  • Copd/astma

Materiaal van docent

Aanwezigheid

 

Toets Dieetleer

 

 

Dieetleer Periode 5 en 6

Verpleegkunde

VPK 1

VPK 2

VPK 3

Prestatiebegeleiding (PB)

In deze periode begin je met de eerste stappen op weg naar je diploma!

Je gaat leren hoe je op een professionele manier mensen kunt verzorgen. Mensen die, op verschillende gebieden, zichzelf niet meer kunnen redden, geheel of gedeeltelijk. Om dit goed onder de knie te krijgen gebruiken we een bepaalde manier van werken op onze opleiding. In deze leerwijzer gaan we kijken hoe onze manier van werken er uit ziet en hoe jij daar het beste mee aan de slag kan gaan.

 

Lesplanning Prestatiebegeleiding

Projecten

Project periode 5 Sterven en rouw 

Project
(Proj)

Werken aan project:

Opdracht Elo

Studie boeken en Internet

Aanwezigheid

Presentatie en bewijsstukken

 

Project periode 6 Chronisch zieken

 

Project

 

(Proj)

Werken aan project:

  • Chronisch ziek

Opdracht Elo

Studie boeken en Internet

Aanwezigheid

Presentatie en bewijsstukken

Verpleegkundige vaardigheden

Skillslijn (PV-VTH)

Tijdens de lessen Zorgkundige vaardigheden leer je over handelingen in de zorg.
Bij ZGKv leer je de theorie over de vaardigheden.

 

PV betekent persoonlijke verzorging

Hierbij moet je denken aan wassen, aankleden en eten geven aan de zorgvrager.

Deze basis ben je nodig om straks in de praktijk je werk als verpleegkundige zo goed mogelijk te kunnen uitvoeren. 
Dit begint tenslotte bij de basis.

 

VTH  betekent verpleegtechnische handelingen

Tijdens deze lessen leer je (voorbehouden) handelingen die je als verpleegkundige mag uitvoeren bij een zorgvrager.

Dit gaat allemaal volgens de protocollen van Vilans, welke in veel instellingen ook worden gebruikt.


Lesplanning skillslijn

Reanimatie

Verpleegkundig rekenen (VPREK)

Periode 5 en 6 


Medisch rekenen

 

(REK)

Lessen volgens programma docent

Basisvaardigheden rekenen voor de gezondheidszorg

Aanwezigheid

Toets

Verpleegkundig Rekenen

Verplaatsingstechnieken (VPT)

In deze vaardighedenlijn leer je verplaatsingstechnieken uitvoeren op een voor de zorgvrager en verpleegkundig verantwoorde manier. De vaardighedenlijn bestaat uit tien lessen in het eerste jaar van de opleiding, die per groep geroosterd worden in andere periode (zie hiervoor het lesrooster).

Werkbegeleiding

Studieloopbaanbegeleiding

Studieloopbaan (SLB)

Periode 5 

Studieloop-baan-begeleiding

 

(SLB)

Opstarten leerjaar 2

  • Uitleg leerwijzer, rooster, OER, kwalificatiedossier
  • Leefstijl

Nelo

Digitaal lesmateriaal

Exameneenheden

BPV wijzer

Aanwezigheid

Bijhouden van je examenportfolio

Nelo

Groepsruimte

Ingevuld Portfolio

Voortgangsgesprekken

Voortgangsgespreksformulieren

Aanwezigheid

 

Actieve leerhouding

 

Periode 6 

Studieloop-baan-begeleiding

 

(SLB)

  • Uitleg leerwijzer, rooster, OER, kwalificatiedossier
  • BPV map
  • Stagelopen
  • Examen BPV 1
  • Leefstijl

Nelo

Digitaal lesmateriaal

Exameneenheden

BPV wijzer

Aanwezigheid

Bijhouden van je examenportfolio

Nelo

Groepsruimte

Ingevuld Portfolio

Voortgangsgesprekken

Voortgangsgespreksformulieren

Aanwezigheid

 

Actieve leerhouding

Formulieren

Leefstijl

Samenwerkend leren

Samenwerkend Leren        

 

Zelfstandig werken (ZW)

Zelfstandig werken

Werken aan Nederlands, Rekenen, Engels en Verwerkingsopdrachten.

Boeken

Internet

Aanwezig

 

Zelfstandig werken
Zelfstandig werken

Praktijk Ervarings Plaats

PEP (Praktijk Ervarings Plaats)

 

Studievaardigheden

In de lessen van studievaardigheden leer je vaardigheden aan die nodig hebt bij je studie, zoals vaardigheden bij het leren, presenteren, communiceren en digitale vaardigheden.

Lesplanning studievaardigheden

Generieke vakken

Nederlands (Ne)

 

Nederlands

 

(NED)

Lessen volgens programma van de docent

Handboek Nederlands

 

Start Taal (digitaal)

Toetsing niveau Nederlands

(zie studiewijzer)

 

Aftekenen Bewijsstuk

 

Nederlands examens

In het 3e leerjaar start je met Nederlands examens: Cito lezen/luisteren, schrijven.

In het 4e leerjaar ga je verder met de Nederlands examens: spreken en gesprekken voeren.

Eventuele herkansingen kunnen dan in het 4e leerjaar nog gedaan worden.

 

Het cijfer blijft 2 jaar staan. Wat als je je diploma niet behaalt binnen die 2 jaar.

Er zijn 2 mogelijkheden;
1. Weet je al dat je verlenging hebt, dan kan je beter later examen doen
2. Weet je nog niet dat je verlenging hebt, maar je hebt al wel examen gedaan; dan moet je opnieuw examen doen.

Rekenen (Re)

 

Rekenen

 

(REK)

Lessen volgens programma van de docent

Start Rekenen

Start Rekenen (digitaal)

Oefentoets

Eindtoets

(centraal op school)

 

Rekenexamen

In het 3e leerjaar wordt het centraal rekenexamen gedaan. Eventuele herkansingen kunnen dan in het 4e leerjaar nog gedaan worden.

Het cijfer blijft 2 jaar staan. Wat als je je diploma niet behaalt binnen die 2 jaar.

Er zijn 2 mogelijkheden;
1. Weet je al dat je verlenging hebt, dan kan je beter later examen doen
2. Weet je nog niet dat je verlenging hebt, maar je hebt al wel examen gedaan; dan moet je opnieuw examen doen.

Handig!
Handig!

Engels (En)

 

Lesplanning Engels, zowel voor de verzorgende-IG opleiding als voor de verpleegkunde opleiding

 

Engels examens

In het 3e leerjaar wordt het centrale examens gedaan.
Eventuele herkansingen kunnen dan in het 4e leerjaar nog gedaan worden.

 

Het cijfer blijft 2 jaar staan. Wat als je je diploma niet behaalt binnen die 2 jaar.

Er zijn 2 mogelijkheden;
1. Weet je al dat je verlenging hebt, dan kan je beter later examen doen
2. Weet je nog niet dat je verlenging hebt, maar je hebt al wel examen gedaan; dan moet je opnieuw examen doen.

Loopbaan en Burgerschap (LB)

 

Burgerschap

 

(BURG)

Lessen volgens programma van de docent

 

Ingevuld Portfolio

 

Portfolio burgerschap

Themaweek

Dementie

Komende week staat in het teken van Dementie.

Klik hier voor de lesinhoud.

Healthy Ageing

Beroepspraktijkvorming