Thema Zomer

Thema Zomer

Themaliedje

Timers Zomer

Zomer timer

Ijsjes Timer

Limonade Timer

Week 1 Ik ga op reis en neem mee

Maandag

Ik ga op reis en neem mee

 

Om te weten wat je allemaal in moet gaan pakken in je koffer moet je eerst weten hoe de kleren heten en hoe het er uit ziet.

Bekijk het filmpje goed. Kijk naar de foto's en luister naar de woorden.

 

Na het filmpje pak je één voor één een kledingstuk uit de doos die je gezien heb in het filmpje. Zeg hoe het kledingstuk heet. 

 

Leg alle gekozen kleding stukken op een rijtje. Kijk het filmpje nu nog een keer. Komt jou kleding stuk voor in het filmpje?

 

Kijk nog een keer naar het filmpje. Kan je alle kledingstukken en schoenen al benoemen. Weet je al hoe alles heet? Zeg het mee met het filmpje

Dinsdag

Woensdag

Wat draag je als het warm is?

 

Kijk eerst naar het filmpje en benoem de kledingstukken.

Kijk dan nog een keer naar het filmpje en vraag dan aan de kinderen wat ze aan kunnen doen als het warm is.

 

Laat de kinderen daarna alle kledingstukken uit de koffer halen die ze kunnen dragen wanneer het warm is. (Dus ook het ondergoed)

Donderdag

Pak je koffer in

 

Oefenen met de geleerde woorden en visueldiscriminatie

 

  • Geef aan 2 kinderen een inpaklijst of verdeel de kinderen in 2 teams
  • Laat ze de kleding zoeken en in de koffer/tas doen
  • Laat de kinderen benoemen welk kledingstuk ze hebben gevonden en laat ze deze aanwijzen op de inpaklijst

Schatkist: Ik ga op reis en neem mee
(duurt 16:30)

Vrijdag

Ik ga op reis en neem mee spel

(aangepast kwartet)

 

Spelregels:

  • Vraag aan het kind welke kleur kaartjes ze willen verzamelen

 

  • Geef het kind het kaartje waar de 4 kwartet kaartjes aan elkaar zitten, laat het kind alvast goed naar de kleding stukken kijken

 

  • Laat de kinder goed uit elkaar zitten zodat de kledingstukken voor ze kunnen staan

  • Deel de kledingstukken uit die de kinderen moeten inpakken (geef elk kind alvast 1 kleding stuk die ze moeten inpakken en probeer de kledingstukken van 1 kwartet te verdelen onder meerdere kinderen)

 

  • Laat de kinderen benoemen welke kledingstukken ze voor zich hebben liggen, deel in de tussentijd de kwartet kaartjes uit

 

  • Laat het eerste kind aan een ander kind vragen om zijn kleding stuk van het kwartet kaartje wat hij moet verzamelen.

  • Doe dat net zolang totdat ieder kind alle kledingstukken heeft verzameld

Week 2 Naar het vliegveld

Maandag

Inchecken bij de incheckbalie en bij de computer

Welkom allemaal op schiphol! De komende week gaan we leren wat er allemaal gebeurd voordat je kan vliegen met het vliegtuig. Vandaag gaan we kijken hoe je moet inchecken.

 

Inchecken betekend dat je verteld aan de stewardes of aan de computer, dat je gaat vliegen.

Om te kunnen inchecken heb je je paspoort nodig en soms ook je ticket.

 

Kijk naar het onderstaande korte filmpje over inchecken bij een balie.

 

Dat ging snel he? Kon je zien wat de stewardes allemaal deed?

  • Ze vroeg waar ze naar toe gaan vliegen
  • Ze keek of de mevrouw dezelfde vrouw was die op de pasfoto stond in haar paspoort
  • Ze vertelde hoe laat de vlucht gaat.
  • De mevrouw zette haar koffer op de band
  • Haar koffer werd gewogen, je koffer mag niet te zwaar zijn
  • De stewardes deed een label aan de koffer. Een label is een papiertje waarop staat naar welk land de koffer heen moet.
  • Je kan ook bij de stewardes aangeven op welke stoel je wilt zitten in het vliegtuig. Wil je bij het raam, in het midden of bij het gangpad? Dit zag je niet in het filmpje. Op het plaatje hieronder kan je zien hoe zo'n kaart eruit ziet

 

Stoel reserveren

Je kan op het vliegveld ook inchecken bij een computer. Die doet hetzelfde als de stewardes. Kijk maar naar het filmpje. Kan je zien wat de computer allemaal doet?

  • Selecteer met welk vliegtuig je gaat. Ga je met KLM, transavia, Corendon of met een ander vliegtuig
  • Vul je boekingscode in
  • Scan je paspoort (de computer kijkt naar je paspoort en of jij mee mag vliegen)
  • Vertel hoeveel koffers je mee wilt nemen
  • Druk op de knop om je boardingpas uit te printen.
  • Print het label voor je koffer
  • Maak het label vast aan je koffer zodat ze weten in welk vliegtuig je koffer moet

 

Boardingpas

Wat is nou eigenlijk een boardingpass? En wat staat er allemaal op?

 

Gate

Voordat je het vliegtuig in gaat moet je weten waar je vliegtuig staat. Het vliegtuig staat aan een Gate. Zo noem je de plek waar het vliegtuig geparkeerd staat. Het is hetzelfde als een bushokje waar je moet wachten op de bus, alleen dan voor het vliegtuig. Een Gate heeft een nummer zodat je weet waar je vliegtuig staat. Het nummer van de Gate van je vliegtuig staat op je boardingpas. Dat is heel erg handig! Nu weet je waar je straks naar toe moet.

 

Boarding time

Alweer zo'n moeilijk woord. Het is engels. Het betekend: tijd dat je aan boord gaat. Dit staat ook op je boarding pass. De tijd die er staat is de tijd dat je bij de gate van je vliegtuig moet zijn.

 

Stoelnummer

Op de computer of bij de stewardes heb je aangegeven op welke stoel je wilt zitten. Deze stoel heeft een nummer. Dit nummer staat op je boarding pass zodat je weet waar je moet gaan zitten in het vliegtuig

 

Hieronder zie een foto van een boarding pass

 

Dinsdag

Het Paspoort

Om je in te checken op het vliegveld, te zeggen tegen de Stewardess dat je mee wilt vliegen, heb je een paspoort nodig. Een paspoort is een klein boekje met lege blaadjes en en een blaadje waar op staat wie jij bent.

 

Hoe weten ze wie je bent op het vliegveld?

Op het blaadje staat jouw pasfoto. Op de pasfoto van je paspoort moet je altijd naar voren kijken en je mag niet lachen. We gaan nu naar een filmpje kijken hoe een pasfoto gemaakt wordt.

 

Zien jullie of de mevrouw lacht? Zien jullie haar tanden?

Zijn de foto's die uit de printer kwamen groot of klein?

 

Jullie gaan straks ook een paspoort maken, daar hebben jullie natuurlijk ook een pasfoto voor nodig. Weten jullie nog wat jullie moeten doen voor de foto? Recht naar voren kijken en niet lachen.

 

Zo nu heeft iedereen een foto. Deze foto moet ik nu mailen naar de computer. Zodat ik de pasfoto's van jullie kan uitprinten. Als de foto's in mijn mail zitten moet ik ze eerst opslaan op de computer. Kijken jullie mee hoe dat moet?

 

We gaan nu even kijken wat er allemaal nog meer op een paspoort staat. Kunnen jullie het zien? Wie weet al te vertellen wat er op staat?

Wat staat er allemaal op?

  • Haar voornaam
  • Haar achternaam
  • In welk land ze woont
  • Wanneer ze jarig is
  • Of ze een man of een vrouw is jongen of meisje
  • Hoe groot ze is

 

Nu we weten wat er allemaal op een paspoort staat, hebben jullie zin om zelf ook een paspoort te maken?

Woensdag

De baggage controle

 

Jullie hebben een paspoort gemaakt zodat jullie kunnen inchecken. Maar je wilt ook graag een kleine tas mee nemen in het vliegtuig. Zo'n kleine tas die mee gaat in het vliegtuig noem je handbaggage. In de kleine tas, kan je een boekje doen of je tablet. Maar je kan er ook kleine flesjes met zeep en shampoo in doen. Dit mogen alleen kleine flesjes zijn. En deze moeten in een doorzichtig zakje zitten die dicht kan.

 

Grote flessen of haarspray mag je niet mee nemen. 

 

Er zijn nog meer dingen die niet in je handbagage mogen. 

Op het groene plaatje zie je wat mee mag in je kleine tas, je handbaggage. En in het rode vakje zie je wat je niet mee mag nemen in je handbaggage. 

 

We gaan nu even kijken naar een filmpje over hoe je je handbagage in kan pakken.

 

Wanneer je je handbaggage, je kleine tas, goed heb ingepakt dan kan je dat na laten kijken bij de baggage controleur, de beveiliger. Deze menneer of mevrouw gaat door een scanner kijken of er geen spullen in je tas zitten die er niet in mogen zitten. 

Je doet je tas in de bak. Maar je haalt eerst je doorzichtige zakje met vloeistoffen (shampoo-douchegel) uit je tas.

 Dan gaat de tas in de bak door de scanner. 

 

De beveiliger kijkt dan naar een computerscherm aan de achterkant van de scanner. Hij kijkt dan of er geen spullen in zitten die er niet in horen te zitten. De spullen op het rode plaatje.

 Als alles goed is dan komt je kleine tas, je handbaggage, er aan de andere kant van de scanner weer uit en mag je hem weer mee nemen nadat je zelf door de securty check bent geweest (dat gaan we vrijdag doen). Maar ziet de scanner iets wat niet mee mag in het vliegtuig, iets op het rode plaatje dan zal de beveiliger in je tas kijken om te kijken wat het is. Dit haalt de beveiliger dan uit je tas en wordt weg gegooid of voor je bewaart.

 

Zo nu weten we er al heel erg veel van af. We gaan nu naar een filmpje kijken. Waar 2 teams hun best doen wie het beste zijn handbaggage door de scanner kan laten gaan. Kijken jullie mee?

Dat was even spannend. We gaan nu zelf een handbagage tas in pakken. Wat mag er wel in de tas en wat niet. Als de tas is ingepakt. Dan mag de passagier de tas in de bak leggen en de beveiliger mag de bak netjes door de scanner doen en kijken of er iets in zit wat er niet in mag zitten

Donderdag

Vrijdag

Security check

We hebben nog een keer kunnen kijken naar de scanner voor de baggage. Zagen jullie ook het grote apparaat staan waar je in kunt staan?

 

Wat zou dat zijn denken jullie?

We gaan naar nog een filmpje kijken en dan ga ik uitleggen wat het apparaat doet. (Let op geluid uit, het is in het engels)

Dat is een mooie scanner, vind je niet? Heb je al gezien dat we er ook een op de groep hebben staan? We gaan nu omste beurt door de scanner. Dus wie wilt er eerst passagier zijn en wie wilt er beveiliger en steward(es) zijn?

Week 3 Op het vliegveld, in het vliegtuig

Maandag

Paspoort controle

Jullie hebben je nu ingecheckt, hebben jullie bagage laten controleren of het mee mag, zijn zelf door de scanner gegaan om te kijken of je niks bij je heb wat niet mag. 

Er moet nog 1 ding gebeuren voordat je plaats kan nemen in de wachtruimte voordat je het vliegtuig in kan.

Je moet je paspoort nog laten controleren door de marechaussee. We gaan eerst naar een filmpje kijken daarna ga ik uit leggen wat ze doen.

 

De marechausse kijkt of je pasfoto hetzelfde is als hoe je eruit ziet. Maar ze kijken ook of je naam klopt. Ze kijken in de computer of je mee mag gaan vliegen met het vliegtuig. Ze kijken ook of je niet in de gevangenis heb gezeten of dat je boetes nog niet heb betaald. 

Als dat allemaal goed is dan mag je door de paspoort controle heen.

Je paspoort kan gecontroleerd worden door iemand van de marechausee of door een computer. De computer kijkt dan naar dezelfde dingen die de marechassee doet.

 

Dinsdag

Wat gebeurd er met je koffer als je hem heb ingecheckt?

 

 

De koffers leggen ook een hele lange route af nadat ze zijn ingecheckt.

We gaan nu kijken welk werk een bagagemedewerker allemaal doet op een vliegved.

 

We gaan nu naar een flimpje kijken hoe het eruit zou zien als je in je koffer zou zitten. Ga goed zitten op je stoel want het lijkt een beetje op een achtbaan

Woensdag

Marshaller

Vandaag gaan we kijken hoe een vliegtuig geparkeerd wordt. Een vliegtuig is heel groot en parkeren is dan een beetje lastig. Er is dan iemand die de piloot helpt om het vliegtuig te parkeren. Die menneer of mevrouw heet Marshal.

We gaan nu naar een filmpje kijken over hoe een dag van een Marshaller eruit ziet.

Dit doet een Marshaller allemaal op een dag:

 

Sanne mag meekijken op Schiphol en vandaag mag ze helpen om een vliegtuig te parkeren. Letten jullie goed op hoe het moet? Want na dit filmpje mag 1 kind de Marshal spelen en een ander kind het vliegtuig. Goed kijken hoe ze de batjes bewegen.

 

Donderdag

Stewardess

Als stewardes in een vliegtuig moet je een hoop dingen kunnen doen. Kijk naar het filmpje. Kan je daarna vertellen wat de stewardess allemaal heeft gedaan?

Vrijdag

Piloot

!!!Let op!!! Speel de video vanaf 17:55 tot 23:55

Klus wil vliegen als een vogel. 

 

Klus wil vliegen als een vogel. Kan hij dat? Kunnen jullie dat? Omste beurt kunnen 2 kinderen het proberen.

En is het gelelukt? Vlog je in de lucht? Hoe kan je wel vliegen in de lucht? Met het vliegtuig. En als je zelf wilt vliegen en wilt sturen waar je naar toe gaat wat moet je dan worden?

Vliegen met Flip de Beer

Week 4 Op reis naar een land !

Flip gaat naar suriname

Een les over talen

Maandag

Holland

Dinsdag

Op reis naar een land

Vorige week zijn we met het vliegtuig geweest. Je kan op vakantie met het vliegtuig maar je  kunt op op vakantie met andere vervoersmiddelen. Wie weet waarmee je nog meer op vakantie kan? (Auto, trein, boot, fiets)

Als je op vakantie gaat kan je in Nederland blijven, je eigen land, dat is waar je nu woont. Maar je kunt ook op vakantie gaan naar een ander land.

 

We gaan nu kijken naar het Zandkasteel. Sassa en Toto spelen dat ze op vakantie gaan. Ze pakt haar tas in, gaat het vliegtuig en speelt dat ze naar een ver land op vakantie gaat. Kijken jullie mee?

https://schooltv.nl/video/het-zandkasteel-wij-gaan-op-reis/

 

Zijn jullie wel eens op vakantie geweest? Waar zijn jullie geweest? In Nederland of zijn jullie naar het buitenland geweest, naar een ander land? Wat heb je gedaan toen je op vakantie was? Heb je gezwommen? Gespeeld in een speeltuin? In een bos gewandeld? Etc.

Woensdag

Frankrijk

Frankrijk

 

Kinderen in Frankrijk vieren ook vakantie. Zouden ze dat op dezelfde manier doen als wij?

Hoorde je dat het meisje een andere taal sprak?

Welke taal is dit?

 

Wie is er wel eens naar Frankrijk op vakantie geweest?

Wat kan je allemaal zien in frankrijk? 

Zijn er ook leuke dingen die je er kunt doen?

 

Dat was spannend he. 

 

Je kunt nog wat doen in Frankrijk. Sommige van jullie zijn zullen hier al zijn geweest.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Donderdag

Italië

Vrijdag

Belgie

Week 5 Zwembad en uitjes !

Maandag

Naar de plas
Verhaaltje en activiteiten over het verkeer

Dinsdag

Interactieve praatplaat Zwembad

Zwemmen in het Zwembad met flip de beer

Hoela Hoep liedje zwembad

Woensdag

Speeltuin

Donderdag

Dierentuin

Vrijdag

Pannenkoekenhuis
Interactieve praatplaat van het pannenkoekenhuis,

Week 6 Ijsjes !

De ijscoman
Ik rij op mijn bakfiets overal rond. Voor iedereen is er een ijsje-gezond. Een hoorn of een wafel, kies het maar uit. Ik maak mijn ijsjes alleen maar met fruit. Tingeling, tingeling, hier is de ijscoman die alle ijsjes maken kan. Een aardbeienijsje, natuurlijk mevrouw. Dat is nou precies waar ik zelf ook van hou. Tingeling, tingeling, hier is de ijscoman die alle ijsjes maken kan. Een ijsje met slagroom, natuurlijk meneer. Wilt u met bananen of liever met peer? Tingeling, tingeling, hier is de ijscoman die alle ijsjes maken kan. Een ijsje met fruit lust je iedere dag. Ze zijn zo gezond dat het altijd wel mag.

Filmpjes voor in de middag

Zandkasteel Zomer ijsjes

Koekeloere ijsjegezond

Hoela Hoep Ik wil ijs

Maandag

Een ijssalon maken

Een ijssalon maken bij de thema hoek

Benodigdheden:

  • Kleurplaten van ijsjes
  • Kleurpotloden/stiften
  • Plakbank
  • Bakjes
  • Lepels
  • IJshorntjes
  • Balletjes
  • De zandijsjes winkel (ABA kast)

 

Omschrijving activiteit

Kijk met de kinderen het filmpje over het maken van een ijssalon. Na het filmpje krijgen de kinderen de kleurplaten en kunnen ze de ijsjes mooi inkleuren. Deze worden daarna dan in de thema hoek opgehangen. Ook wordt de zandijsjes winkel in elkaar gezet en alles neergezet wat je nodig heb voor de ijssalon.

Dinsdag

Ijsjes maken

Ijsjes maken

 

Benodigdheden:

  • IJsvormpjes
  • Kwark
  • Siroop 
  • Andere producten die je in het ijsje kan doen

Woensdag

Hoe worden ijsjes gemaakt

Hoe worden ijsstokjes gemaakt

Donderdag

IJsjes laten smelten

Benodigdheden:

  • 2 verschillende ijsjes
  • 2 bakjes om de ijsjes in te leggen
  • Filmpje over ijsjes laten smelten

 

Omschrijving activiteit

Haal de 2 ijsjes uit de vriezer met de kinderen. Ga in gesprek met de kinderen stel bv deze vragen:

  • Wat gebeurd er met het ijs als ze niet worden opgegeten.
  • Welk ijsje zou er als eerst gaan smelten en waarom?
  • Hoe kan het dat ijsjes smelten.
  • Wanneer smelten ijsjes niet (als ze in de vriezer staan).
  • Waarom smelten de ijsjes dan niet?
  • Smelten ze sneller als ze in de zon staan of wanneer ze in de schaduw staan.
  • Etc.

 

Kijk nu met de kinderen het filmpje over het smelten van de ijsjes. Kunnen de kinderen na het zin van dit filmpje al zien of de ijsjes al wat gesmolten zijn?

Ijsjes smelten Roomijs of waterijs
De zon schijnt. Poeh, wat is het heet! Veel te heet voor ijs. Welk ijsje zal het eerst gesmolten zijn? Het waterijsje of het roomijsje met chocola? O-oh… Er blijft bijna niets van het roomijsje over. Maar het waterijsje kan er ook niet meer tegen! Dag, lekkere ijsjes!

Vrijdag

Ijsjes tellen

IJs liedje Hoela Hoep

Week 5 Camping

Maandag

Zo zet je een tent dus op

Tent op zetten

 

Zing een paar keer het liedje zo zet je een tent dus op.

Pak de tent en laat zien wat alles is. Vraag de kinderen omste beurt om mee te helpen met de tent op te zetten.

Wanneer die is opgezet kan deze in de thema hoek om mee te spelen.

Dinsdag

Interactieve praatplaat Kamperen

Woensdag

Een vakantie vriendje

Donderdag

Vrijdag

Interactieve praatplaat kamperen 2

Digibord lessen

Digibordspellen

Kleur het vliegtuig

Laat het mannetje landen dat uit een vliegtuig springt

Strand

Zomer: visuele discriminatie/categoriseren
Powerpoint voor kinderen waarin het categoriseren wordt geoefend. De les begint met visuele discriminatie oefeningen.

Naar de plas
Spelletjes die te maken hebben met verkeer

Beweginstussendoortjes

Insmeren

Zwembad Arobic

Superman

Helo, Engels

Piraat

Duiker

Gebaren

Thema Ik ga op reis en neem mee

Zonnebril

Thema Op reis naar een land

Thema Camping

Camping

Camping 2

Tent

Caravan

Camper

Wc-papier

Zomer

Water

Heimwee

Thema IJsjes

Thema Strand

Zomer

Zon

Zee

Strand

Warm

Zwemmen

Rugzwemmen

Zwembandje

Zwemband

Bikini

Badpak

Zwembroek

Plezier

Schepje

Drink water

Thema uitjes

Pretpark

Dierentuin

Zee

Strand

Logeren

Zwembad

Zwemmen

Restaurant

Teras

Winkelen

Supermarkt

Speeltuin

Zandbak

Zand

Schommel

Wipwap

Tikken

Vandaag

Thuis blijven

Chillen

Tuin

Step

Vervelen

Spelletje

Vrolijk

Zin hebben

Speelgoed

Filmpjes

Een les over zee met Woezel en pip

Insmeren met Flip de Beer

Robin gaat op vakantie naar het strand

Parasol liedje

Yokie- Zandkasteel

Koekeloere op vakantie

Vliegtuig/op reis naar een ander land

Een vliegtuig maken van een kartonnendoos

Hoela Hoep het Vliegtuig

Een vliegtuig maken

Huisje Boompje Beestje Met het vliegtuig

De Schatkist: het vliegreisje

Koekeloere Piloot

Zankasteel we gaan op reis

Zandkasteel Vlieg er eens uit

Dansen

Vliegerlied

Soca Soca

Ritmo Vuelta

Veo Veo

Ah Ramsasam

Zwaaien

Ik heb een helicopter

Dans met Tante Rita

Wat een kei leuke zomer

Op vakantie

Koos Konijn- Bofkont

Wij gaan vliegen

Liedjes

Kamperen

Ik ga met vakantie naar de camping toe

Strand/Zwemmen

Dirk Scheele Strand

In de grote zee

Luuk en liesje op het strand

Zand op je boterham

Semamstraat Strand

Dirk Scheel Insmeren

In het water

Vier Kleine Visjes

Snappie Zwemmen

Golfje in de zee

Zomer

Zomer

Frozen Zomer

Wat een kei leuke zomer

Zwaaien

Koffer in pakken/ op vakantie

Ik ga mij koffer pakken

Ga maar lekker op vakantie

Dirk Scheel Vakantie

Wij gaan vliegen

Dirk Scheele Reis om de Wereld

Interactieve praatplaten

Op reis naar een land

Holland

Italië

Frankrijk

Belgie

Vliegveld

Vliegtuig

Zand

Camping

Interactieve praatplaat Logeren

Interactieve praatplaat kamperen

Kamperen 2

Strand

Interactieve praatplaat strand

Interactieve praatplaat strand 2

Uitjes

Interactieve praatplaat zwembad

Interactieve praatplaat Pannenkoekenhuis
Interactieve praatplaat van het pannenkoekenhuis,

Een dagje uit

Speeltuin

Kleed de stuwardes aan