Beroependoedagen 2017

Beroependoedagen 2017

Een ezel stoot zich in 't gemeen niet 2x aan dezelfde steen....

Matthijs Ruhe heeft de BDD van vorig jaar geëvalueerd voor de opleiding Teelt en Techniek. Hij geeft een aantal tips die elk eiland kunnen inspireren!

 

Beroepen Doe Dagen, Hardenberg

Evaluatie en aandachtspunten voor 2016:

* Het is een goed bezocht evenement, waar leerlingen uit de wijde omtrek naar toe komen. Veel verschillende sectoren worden er vertegenwoordigd. En elke van deze sectoren pakt groots uit om zichzelf van de best mogelijke kant te laten zien.

* Doordat leerlingen vanuit veel verschillende richtingen het bezoeken, en er ook veel verschillende scholen staan; denk ik dat het nodig is dat wij er ook met de Teelt en Techniek opleiding goed vertegenwoordigd zijn. Het gros van de ouders die op de ouderavond langs komen hebben geen flauw benul wat plantenteelt inhoudt, en ook voor de reputatie bij de leerlingen zou het heel goed zijn wanneer wij ons daar presenteren.

* Het presenteren moet uitgebreid en zorgvuldig worden gedaan. De automonteur opleidingen zetten er een vrachtwagen, twee auto’s en een auto blok neer. Willen wij naast al deze opleidingen niet in het niets willen vallen, dan moeten ook wij goed uitpakken. Denk hierbij bijvoorbeeld aan:

o Voor de boomteelt, een mobiel gotensysteem waarin bomen worden geteeld;

o Voor de glasteelt en techniek een moderne machine. Eerst volgende keer zou bijvoorbeeld de oppotmachine kunnen worden gebruikt, maar in de toekomst moet er toch echt worden gekeken naar een machine als een moderne verspeen machine, waarin duidelijk de hoogwaardige techniek waarmee wij in de tuinbouw werken naar voren komt. Dit vergt echter wel goede contacten en/of een investering

* De workshops zouden dan kunnen bestaan uit een rondleiding bij de machines en een meetopdracht (licht, temperatuur, ec)

* Bijna alle opleidingen geven een presentje mee. Dit hoeft in ons geval niet een zelf ingepoot plantje te zijn, maar een gesponsord plantje wat zij aan het eind van de workshop mee krijgen zou het goed doen. Ook bij de ouderavond werkt het heel goed om bosjes gerbera’s uit te delen, met stickers of kaartjes van de groene welle er aan. Afgelopen ouderavond keken veel mensen hier naar om.

Colofon

Het arrangement Beroependoedagen 2017 is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

Auteurs
Hannie Kwant Je moet eerst inloggen om feedback aan de auteur te kunnen geven.
Laatst gewijzigd
2016-11-28 13:51:45
Licentie

Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 3.0 Nederlands licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:

  • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
  • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
  • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

Meer informatie over de CC Naamsvermelding 3.0 Nederland licentie.

Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

Toelichting
op 6 en 7 december 2017
Eindgebruiker
leerling/student
Moeilijkheidsgraad
gemiddeld

Bronnen

Bron Type
Neem 2 minuten de tijd...
https://www.youtube.com/watch?v=I4V2rctGX_o
Video

Downloaden

Het volledige arrangement is in de onderstaande formaten te downloaden.

Metadata

LTI

Leeromgevingen die gebruik maken van LTI kunnen Wikiwijs arrangementen en toetsen afspelen en resultaten terugkoppelen. Hiervoor moet de leeromgeving wel bij Wikiwijs aangemeld zijn. Wil je gebruik maken van de LTI koppeling? Meld je aan via info@wikiwijs.nl met het verzoek om een LTI koppeling aan te gaan.

Maak je al gebruik van LTI? Gebruik dan de onderstaande Launch URL’s.

Arrangement

IMSCC package

Wil je de Launch URL’s niet los kopiëren, maar in één keer downloaden? Download dan de IMSCC package.

Meer informatie voor ontwikkelaars

Wikiwijs lesmateriaal kan worden gebruikt in een externe leeromgeving. Er kunnen koppelingen worden gemaakt en het lesmateriaal kan op verschillende manieren worden geëxporteerd. Meer informatie hierover kun je vinden op onze Developers Wiki.

close
Colofon
gemaakt met Wikiwijs van kennisnet-logo
open