Inleiding
Ondersteunen bij praktische diensten.
De SW studenten gaan gedurende 5 weken zelfstandig een plan maken van een eerstejaars student.
In het plan wordt duidelijk hoe de student zijn of haar opleiding succesvol kan afronden. Daarvoor heeft de student het nodig dat hij ondersteuning krijgt bij het maken van huiswerk, het vinden van een stageplaats, het wegwijs worden op het Noorderpoort
Jij stelt je op als sociaal werker. Bij dit thema is de student je cliënt. Je gaat uit van de persoonlijkheid en de mogelijkheden en de situatie van jouw client.
Let op: De student is bij dit thema wie hij is. Hij heeft zijn eigen persoonlijkheid, mogelijkheden en beperkingen. De student reageert vanuit zijn eigen persoonlijke situatie.
De student neemt het op zich, om jou te vragen hem te ondersteunen bij de ondersteuningsvragen die hij heeft. Doordat hij dit doet, leer jij hoe jij een cliënt kunt ondersteunen bij praktische diensten.
De cliënt heeft drie ondersteuningsvragen:
- Ondersteun mij bij het maken van huiswerk en het vinden van een stageplaats.
- help mij wegwijs te worden op het Noorderpoort.
- ondersteun mij bij een persoonlijke ondersteuningsvraag indien aanwezig.
Je leert hoe je een sociaal netwerk in kaart brengt met behulp van een groslijst en een ecogram.
Je leert hoe je een netwerk inzet bij de begeleiding van je cliënt.
Je leert hoe je je cliënt ondersteunt bij zijn ondersteuningsvragen.
Jullie maken samen een duidelijk plan voor de drie ondersteuningsvragen.
De student die de rol van Sociaal Werker heeft, pitcht het plan voor de klas.
In de pitch laat je zien dat je kennis hebt van de opgegeven bladzijden uit thema 4 van Methodiek en Begeleiden en dat je de kennis kan toepassen zodat je samen met de cliënt plannen hebt gemaakt voor zijn ondersteuningsvragen. Je mag zelf weten hoe het plan er uit ziet. Het gaat er om, dat het plan voor de cliënt bruikbaar is.