Ontmoetingsleren PBMZ leerjaar 2 onder de module Participatie /communicatie

Ontmoetingsleren PBMZ leerjaar 2 onder de module Participatie /communicatie

Ontmoetingsleren samen de praktijk in

Welke krachten heb jij ?
Welke krachten heb jij ?

 

Hier vind je informatie over het project 'Ontmoetingsleren' behorende bij de Module Participatie waarbij communicatie centraal staat en samenwerken.

Klik op de verschillende tabbladen voor verdere informatie.

Onderaan kun je de knop 'volgende' en 'terug' klikken.

 

Bijlagen: check deze voor alle documenten die je kunt/moet gebruiken.

 

De docent is julie coach!  Dat betekent veel zelfstandig werken en voor de docent is er een 'coachende' rol weggelegd.

Voor vragen kun je bij je coach terecht.

Heel veel ontmoetingsplezier met elkaar en vooral met de praktijk.

 

Deze opdracht staat voor het examen: Werkt samen en stemt de werkzaamheden af.

B1K1W7 Werkt samen en stemt de werkzaamheden af

 

Welke opdracht hoort hierbij ?

Jullie kiezen als groep een praktijkopdracht die je gaat uitvoeren op 1 van de BPV's (stageplek).

Week 1 korte uitleg en aan de slag in groepen en de laatste week evaulatie (do 7 nov)

 

De tussenliggende weken gaan jullie aan de slag in de praktijk en/of bezig met de voorbereidingen voor een activiteit. Dat kan van alles zijn: denk aan bewegingsactiviteit / dansen / karaoke / koken / wandelen in de natuur / creatief schilderen enz)

 

Bij dit onderdeel komt de opleiding met de praktijk samen. Praktisch leren met elkaar waarbij de nadruk ligt op goed communniceren met elkaar en met de BPV plek .

 

Met een mooi woord heet dat contextrijk leren.

 

Je leert in de praktijk en je stelt voor jezelf  je eigen leerdoelen op. Waar wil jij in groeien of beter in worden?

 

Ook het samenwerken staat bij dit onderdeel centraal. In de toekomst ga je ook veel samenwerken. Weet jij al waar jouw sterke punten liggen als het om samenwerken gaat?

Wat voor type ben jij met samenwerken? Ben jij een leider? Ben jij oplossend? Ben je een netwerker? Ben jij creatief? Ben jij een doener?

 

Je leert wat je al heel goed kunt en ook waar je verbeterpunten liggen. Ook leer je de krachten van een ander te benoemen en te zien.

Jullie geven elkaar tips, trucs en samen staan jullie sterk in dit project. Dat heet peerbeoordeling. Communicatie onderling speelt hierin een grote rol!

Dit project doet vooral beroep op een goede communicatie met elkaar en samenwerken. Ook het accepteren van elkaars sterke en minder sterke kanten.

De coach (docent) is voor de begeleiding en ook om de groep vragen te stellen waar jullie staan in het hele leerproces van dit project. Wat is jullie plan, hoe ver zijn jullie, welke stappen gaan jullie ondernemen en wat is daarvoor nodig?  

De kunst is om als groep gemotiveerd te blijven ook tijdens moeilijke momenten. Hoe motiveer je elkaar? Wat willen jullie samen aan het einde bereiken in en met de praktijk ? Hiervoor gaan jullie oplossingsgericht werken met elkaar. Kijken wat er mogelijk is.

 

Waar werk je allemaal aan?

  • je probeert de inhoud van de opdracht helder te krijgen
  • jullie bepalen met welke doelgroep je te maken hebt
  • je traint jezelf in sociale vaardigheden (samenwerken/netwerken)
  • je traint jezelf in organisatorische vaardigheden
  • je leert dat je samen sterker staat en samen meer kunt presteren dan alleen
  • je leert kritisch naar jezelf en naar je groepsgenoten te kijken om verder te komen
  • je leert hoe je het beste elkaar kunt aanspreken op taken en verantwoordelijkheden

 


De projectgroep en het individu

 

Als projectgroep zijn jullie verantwoordelijk voor de voortgang en resultaten van het project.

Dat betekent:

  • dat ieder initiatief bij de groep ligt vanaf het begin.
  • elkaar goed, duidelijk en zoveel mogelijk informeren
  • een duidelijk communicatiesysteem afspreken
  • de coach op de hoogte houden en benaderen
  • medestudenten die afwezig zijn wel 'meenemen' en 'attenderen' van het proces
  • informatievoorziening regelen
  • elkaar ondersteunen
  • samen zorgen voor het slagen van dit project

 

De individuele student

 

Als individuele student ben je medeverantwoordelijk voor het welslagen van het project. Dat betekent:

  • dat je al je kwaliteiten inzet
  • dat je kunt verwachten dat anderen je ergens op aanspreken
  • dat je weet wat jouw taken en verantwoordelijkheden zijn binnen de groep
  • dat je het groepsbelang hoger op tilt

Colofon

Het arrangement Ontmoetingsleren PBMZ leerjaar 2 onder de module Participatie /communicatie is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

Auteur
janny schinkel Je moet eerst inloggen om feedback aan de auteur te kunnen geven.
Laatst gewijzigd
2024-09-11 14:59:05
Licentie

Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:

  • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
  • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
  • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

Meer informatie over de CC Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie.

Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

Toelichting
Project gestuurd onderwijs in samengestelde groepen
Eindgebruiker
leerling/student
Moeilijkheidsgraad
gemiddeld
Studiebelasting
4 uur en 0 minuten
Trefwoorden
pgo groepen

Gebruikte Wikiwijs Arrangementen

schinkel, janny. (2022).

Ontmoetingsleren

https://maken.wikiwijs.nl/128714/Ontmoetingsleren

Downloaden

Het volledige arrangement is in de onderstaande formaten te downloaden.

Metadata

LTI

Leeromgevingen die gebruik maken van LTI kunnen Wikiwijs arrangementen en toetsen afspelen en resultaten terugkoppelen. Hiervoor moet de leeromgeving wel bij Wikiwijs aangemeld zijn. Wil je gebruik maken van de LTI koppeling? Meld je aan via info@wikiwijs.nl met het verzoek om een LTI koppeling aan te gaan.

Maak je al gebruik van LTI? Gebruik dan de onderstaande Launch URL’s.

Arrangement

IMSCC package

Wil je de Launch URL’s niet los kopiëren, maar in één keer downloaden? Download dan de IMSCC package.

Meer informatie voor ontwikkelaars

Wikiwijs lesmateriaal kan worden gebruikt in een externe leeromgeving. Er kunnen koppelingen worden gemaakt en het lesmateriaal kan op verschillende manieren worden geëxporteerd. Meer informatie hierover kun je vinden op onze Developers Wiki.

close
Colofon
gemaakt met Wikiwijs van kennisnet-logo
open