Wegwijzer havo 4 - kopie 1

Op naar havo 5!

Introductie

Op deze wikiwijspagina ga je je eigen voortgang bijhouden in havo 4.
Dit betekent dat je het schooljaar start met het goed doorlezen van de informatie op deze pagina en na iedere set-week en periode je doelen gaat evalueren en bijstellen waar nodig.

Ook vind je in deze Wikiwijspagina een overzicht van de belangrijke data dit schooljaar, het studieuren overzicht en de afspraken rondom de bevordering naar havo 5.

Planning schooljaar 2018 - 2019

In havo 4 zijn verschillende momenten belangrijk. In het schema hieronder vind je een overzicht van data die je in de gaten moet houden dit schooljaar. Let op: het kan natuurlijk zijn dat er in de loop van het jaar iets wijzigt aan deze data. Dit zullen we dan aanpassen op deze pagina, maar houdt dit ook zelf goed in de gaten!

Belangrijke data HAVO-4

Weeknummer:

Activiteit:

Opmerkingen:

34 (20 t/m 24 aug.)

21-08: introductieactiviteit
24-08: inschrijven Mondriaanuren blok 1

 

Zorg dat je je op tijd inschrijft voor de MU, anders moet ik je inschrijven en dan geldt: vol=vol.

35 (27 t/m 31 aug.)

28-08: schoolfotograaf

 

37 (10 t/m 14 sep.)

13-09: algemene ouderavond

Op deze avond worden alleen je ouders/verzorgers verwacht.

44 (29 okt. t/m 2 nov.)

29-10: uiterlijk inschrijven Mondriaanuren blok 2.

Zorg dat je je op tijd inschrijft voor de MU, anders moet ik je inschrijven en dan geldt: vol=vol.

45 (5 t/m 9 nov.)

Peilmoment 1 studie-uren

Aan het eind van week 45 moet je 20 uur gemaakt hebben.

46 (12 t/m 16 nov.)

Voortgangsgesprekken mentoren

Lever je briefje op tijd in! Bij deze gesprekken ben je zelf ook aanwezig.

47 (19 t/m 23 nov.)

Activiteitenweek 1

Rooster komt op de website te staan.

50 (10 t/m 14 dec.)

SET-week 1

In deze week zullen jullie voor een aantal vakken SE’s krijgen. Let goed op hoe vaak ze meewegen en wat je moet kennen!

51 (17 t/m 21 dec.)

18-12: Kerstontbijt met mentorklas

18-12: Foute kersttruiendag

21-12: inleveren LOB-verslag 1

 

Je LOB-verslag is een verslag van het bezoek aan een Open Dag of de studiebeurs Eindhoven/Utrecht.

02 (7 t/m 11 jan.)

Peilmoment 2 studie-uren

Aan het eind van week 02 moet je 30 uur gemaakt hebben.

03 (14 t/m 18 jan.)

15-12: Hooghuisdag

 

Mentoruur vervalt ivm Hooghuisdag

04 (21 t/m 25 jan.)

21-01: inschrijven mondriaanuren blok 3 + inschrijven herkansingen SET-week 1

 

Rapport 1 uitdelen

De link voor beide inschrijvingen volgt via je mail. Bij vragen over inschrijven, mail naar b.ruijken@hethooghuis.nl

 

 

06 (04 t/m 08 feb.)

05-02: bezoek project HOM

 

Ouderavond vakdocenten

Deze week zijn de ouderavonden met de vakdocenten. Lever je briefje hiervoor op tijd in! Je bent hierbij ook zelf aanwezig.

07 (11 t/m 15 feb.)

11-02: herkansingen SET-week 2

11-02: presentatieavond PWS

Activiteitenweek 2

Leerlingen uit HAVO 5 presenteren hun PWS.

Je bent hierbij als leerling uit HAVO 4 verplicht aanwezig!

09 (25 feb. t/m 01 mrt.)

SET-week 2

Let op: over 2 weken moet je een stageplek geregeld hebben! Weet je niks? Ga naar mevrouw Oomen voor inspiratie/hulp!

11 (11 t/m 15 mrt.)

13-03: Organisatiedag

 

Peilmoment 3 studie-uren

 

Deadline vinden van stageplek

 

Eind van deze week moet je 42 uur gemaakt hebben!

 

Deze week is ook de deadline voor het vinden van je stageplek!

12 (18 t/m 22 mrt.)

21-03: ouderavond internationalisering

Kom zelf ook mee naar deze avond!

13 (25 t/m 29 mrt.)

26-03: Hooghuismiddag

 

14 (01 t/m 05 april)

Internationalisering

Yes! Funtime!

PS: ga je naar het MBO? De aanmelddeadline hiervoor is 1 april 2019!

15 (8 t/m 12 april)

09-04: uiterlijk inschrijven Mondriaanuren blok 4

 

Voortgangsgesprekken mentoren

Deze week zijn de laatste voortgangsgesprekken met mij als mentor. Gaat alles goed en hebben je ouders geen vragen? Dan is deze avond niet verplicht.

16 (15 t/m 19 april)

Activiteitenweek 3: AEL

Deze week gaan jullie je AEL-stage lopen!

20 (13 t/m 17 mei)

14-05: inleveren AEL verslag

Inleveren verslag gebeurt in de mentorles

21 (20 t/m 24 mei)

24-05: inleveren LOB-2 verslag

- Open Dag

- Beroepenkeuzeavond TBL

- Meeloopdag

22 (27 t/m 31 mei)

Beginnen met pitches

Tijdens deze week wordt er in de mentorles begonnen met de pitches van Yubu (duur: 2-3 minuten)

24 (10 t/m 14 juni)

Peillmoment 4 studie-uren

Aan het eind van deze week moet je 60 uur gemaakt hebben.

25 (17 t/m 21 juni)

SET-week 3/PWW week

 

26 (24 t/m 28 juni)

25-06: mentoractiviteit

26-06: organisatiedag

27-06: inhalen PW/SET

Op 27 juni haal je je gemiste proefwerken en/of SET’s in!

27 (1 t/m 5 juli)

01-07: inschrijven herkansingen (voor H5!)

05-07: rapport uitdelen

 

Deze week schrijf je je in voor je herkansing aan het begin van H5. Dit mag een SET zijn uit SET-week 3 of 4.

 

Studie-uren

In havo 4 ga je een start maken met studie-uren. Deze zijn bedoeld als voorbereiding op het HBO, waar je ook je tijd tussen colleges in zo nuttig mogelijk zult moeten besteden. Het is de bedoeling dat je 2 studie-uren per week maakt.
Hieronder vind je het overzicht van de te maken studie-uren. Je kunt het bestand ook hier downloaden.

In het schema is te zien dat er 4 controlemomenten zijn dit schooljaar, waarop je een bepaald aantal studie-uren gemaakt moet hebben. Heb je dit aantal niet gered, dan word je op de terugkomdagen op school verwacht om de uren in te halen.

Afspraken schoolexamens

In havo 4 zijn er in totaal 3 set-weken: de eerste is in december, de tweede in maart en de laatste is in juni. Voor deze schoolexamens gelden strikte regels. Deze worden hieronder beschreven.De regels kun je terugvinden in het examenregelement, dat te vinden is op de website van het Mondriaan.


De afspraken

  • Tijdens de set-week heb je ook proefwerken. Deze proefwerken tellen dan niet mee voor je eindexamen, maar wel voor je voortgangsdossier.
  • Alleen met een geldige reden kun je je afmelden voor een SET. Hiervoor moet van tevoren verlof zijn aangevraagd bij de teamleider en moeten je ouders een handtekening zetten. Zonder geldige reden wordt het verlof niet goedgekeurd!
  • Na set-week 1 (in december) is er een herkansing. Je kan hierbij één set herkansen.
  • Na set-week 2 en 3 krijg je ook een herkansing. Deze is echter pas aan het begin van havo 5! Je moet je wel al eind dit schooljaar aanmelden voor de herkansing. Je mag dan uit set-week 2 en 3 één set herkansen.
  • Het inschrijven voor de herkansingen gebeurt digitaal. Heb je je niet ingeschreven? Dan kan het zijn dat je dus het recht op je herkansing verliest. Heb je problemen met digitaal inschrijven? Meld dit dan direct bij mevrouw Ruijken!
  • Let bij het inschrijven van je herkansing goed op welk vak je herkanst. Ga niet direct voor je allerlaagste cijfer, maar kijk ook goed hoe zwaar een bepaalde set meeweegt. Ga eventueel in gesprek met de vakdocent of je mentor als je twijfelt!
  • Bij een set geldt: kom je ná 30 minuten na aanvang van de set binnen, mag je niet meer deelnemen aan de set. Dit kost je dan dus waarschijnlijk een herkansing!
  • Tijdens een set mag je het eerste klokuur en het laatste kwartier het lokaal niet verlaten. Ook mag je geen etuis op je tafel hebben staan.

Overgangsregeling

Jullie willen natuurlijk allemaal over naar havo 5! Hiervoor moet je wel aan bepaalde dingen voldaan heben. Deze staan hieronder op een rijtje, zodat het voor jullie overzichtelijk wordt.

Eisen om over te gaan naar havo 5

  • je hebt het vak CKV en maatschappijleer afgesloten met een cijfer
  • je hebt het lob-traject met minimaal een voldoende afgerond
  • je hebt je AEL-stage voltooid
  • je hebt maximaal één vijf voor Nederlands, Engels of wiskunde (de kernvakken)
  • je hebt één 5 en al je andere cijfers zijn een 6 of hoger
  • je hebt één 4 en al je andere cijfers zijn een 6 of hoger en het gemiddelde van al je eindcijfers is minimaal een 6,0
  • je hebt twee 5'en of één vijf en één vier en het gemiddelde van al je eindcijfers is minimaal een 6,0 of hoger
  • je hebt geen drie of lager op je eindlijst

 

 

Reflectie materialen

In dit gedeelte van de Wikiwijspagina vind je twee reflectie-formulieren: 'reflectie formulier periode' en het 'reflectie formulier set'. Beide zijn via deze pagina te downloaden.

Het reflectieformulier periode vul je in na iedere periode. Het jaar is opgedeeld in vier blokken en we willen graag dat je na ieder blok het formulier invult, zodat er een goed overzicht ontstaat van vakken waar je moeite mee hebt en welke strategieën voor jou niet (en welke juist wel) werken.

Het reflectieformulier set vul je na iedere set-week in, zodat we samen kunnen kijken naar zaken die een volgende set week verbeterd moeten worden en zaken die juist wel goed gaan en je vooral vol moet blijven houden.

 

Inleveren reflectieformulieren

Onder de kopjes 'inleveren reflectieformulieren periode' en 'inleveren reflectieformulieren set' voeg je de ingevulde formulieren toe.

Inleveren reflectieformulieren periode

Inleveren reflectieformulieren set

LOB

Je schrijft dit jaar twee LOB-verslagen (Open Dag, meeloopdag, studiebeurs, beroepenavond, etc.). Het format voor dit verslag kun je hier downloaden. Je levert het ingevulde verslag vervolgens ook weer op deze pagina in.

LOB-verslag 1

AEL-werkboekje

LOB-verslag 2

Plannen

Hoeveel tijd heb je per week om aan school te werken? Heb je wel eens al je verplichtingen naast elkaar gezet en gezien hoeveel tijd je per week eigenlijk 'over hebt'?

Neem het schema uit de bijlage over en vul het in. De instructies van het invullen vind je ook in de bijlage. Neem vervolgens het schema als bijlage op deze pagina.

  • Het arrangement Wegwijzer havo 4 - kopie 1 is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

    Auteur
    Marijn van Schoten Je moet eerst inloggen om feedback aan de auteur te kunnen geven.
    Laatst gewijzigd
    2019-06-25 01:04:22
    Licentie

    Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:

    • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
    • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
    • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

    Meer informatie over de CC Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie.

    Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

    Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

    Toelichting
    Op deze wikiwijspagina vinden leerlingen alle informatie die zij nodig hebben om havo 4 te doorlopen. Ook vinden ze hier reflectieformulieren terug.
    Eindgebruiker
    leerling/student
    Moeilijkheidsgraad
    gemiddeld
    Studiebelasting
    4 uur en 0 minuten
  • Downloaden

    Het volledige arrangement is in de onderstaande formaten te downloaden.

    Metadata

    LTI

    Leeromgevingen die gebruik maken van LTI kunnen Wikiwijs arrangementen en toetsen afspelen en resultaten terugkoppelen. Hiervoor moet de leeromgeving wel bij Wikiwijs aangemeld zijn. Wil je gebruik maken van de LTI koppeling? Meld je aan via info@wikiwijs.nl met het verzoek om een LTI koppeling aan te gaan.

    Maak je al gebruik van LTI? Gebruik dan de onderstaande Launch URL’s.

    Arrangement

    IMSCC package

    Wil je de Launch URL’s niet los kopiëren, maar in één keer downloaden? Download dan de IMSCC package.

    Meer informatie voor ontwikkelaars

    Wikiwijs lesmateriaal kan worden gebruikt in een externe leeromgeving. Er kunnen koppelingen worden gemaakt en het lesmateriaal kan op verschillende manieren worden geëxporteerd. Meer informatie hierover kun je vinden op onze Developers Wiki.