Smartphonegebruik in de les - maak van de nood een deugd

Smartphonegebruik in de les - maak van de nood een deugd

Cijfers

De gemiddelde smartphonegebruiker unlockt zijn telefoon zo’n 80 keer per dag

Afbeeldingsresultaat voor stapel smartphones

9 op de 10 docenten (91%) staat smartphones toe tijdens de les. Dit blijkt uit onderzoek van GfK in opdracht van Vodafone (juli 2016). Bijna driekwart van de docenten ziet toekomst in de toepassing van technologie in de les.

Docenten staan vooral smartphones toe in de les als deze worden gebruikt voor specifieke onderwijsdoeleinden (88 %), bijvoorbeeld bij het zoeken naar informatie, verbreding en verdieping zoeken in filmpjes op youtube over het onderwerp of het creëren van interactie (bv. Met Kahoot).

Een kleine groep docenten (7%) staat smartphones ook toe als deze niet voor het onderwijs worden gebruikt, bijvoorbeeld voor het geconcentreerd werken , zonder afleiding van klasgenoten, met muziek op de achtergrond. Bijna een derde (30%) van alle docenten deelt een WhatsApp-groep met leerlingen.

Bijna driekwart (72%) van de docenten ziet het als zijn verantwoordelijkheid om op de hoogte te zijn van mobiele en technologische ontwikkelingen en wil leerlingen voorbereiden op een toekomst, waarin mobiele toepassingen onderdeel zijn van alledaags leven.

Colofon

Het arrangement Smartphonegebruik in de les - maak van de nood een deugd is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

Auteur
Sandra Kleefstra
Laatst gewijzigd
2017-06-04 13:45:59
Licentie

Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 3.0 Nederlands licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:

  • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
  • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
  • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

Meer informatie over de CC Naamsvermelding 3.0 Nederland licentie.

Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

Toelichting
In deze wiki vindt u informatie over de voor- en nadelen van smartphones in uw les. De wiki is er met name op gericht om u te voorzien van praktische tips om de technologie waar we niet aan kunnen ontkomen, op een positieve manier in te zetten in het voordeel van uw les.
Eindgebruiker
leerling/student
Moeilijkheidsgraad
gemiddeld

Downloaden

Het volledige arrangement is in de onderstaande formaten te downloaden.

Metadata

LTI

Leeromgevingen die gebruik maken van LTI kunnen Wikiwijs arrangementen en toetsen afspelen en resultaten terugkoppelen. Hiervoor moet de leeromgeving wel bij Wikiwijs aangemeld zijn. Wil je gebruik maken van de LTI koppeling? Meld je aan via info@wikiwijs.nl met het verzoek om een LTI koppeling aan te gaan.

Maak je al gebruik van LTI? Gebruik dan de onderstaande Launch URL’s.

Arrangement

IMSCC package

Wil je de Launch URL’s niet los kopiëren, maar in één keer downloaden? Download dan de IMSCC package.

Voor developers

Wikiwijs lesmateriaal kan worden gebruikt in een externe leeromgeving. Er kunnen koppelingen worden gemaakt en het lesmateriaal kan op verschillende manieren worden geëxporteerd. Meer informatie hierover kun je vinden op onze Developers Wiki.

close
Colofon
gemaakt met Wikiwijs van kennisnet-logo
open