Het arrangement Module: Waarom biologie? - v456 is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.
- Auteur
- Laatst gewijzigd
- 2025-07-26 10:30:22
- Licentie
-
Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding-GelijkDelen 4.0 Internationale licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding en publicatie onder dezelfde licentie vrij bent om:
- het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
- het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
- voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.
Meer informatie over de CC Naamsvermelding-GelijkDelen 4.0 Internationale licentie.
Aanvullende informatie over dit lesmateriaal
Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:
- Toelichting
- Deze les valt onder de arrangeerbare leerlijn van de Stercollectie voor biologie voor vwo leerjaar 4/5/6. Dit is thema ’Een levende wetenschap'. Het onderwerp van deze les is: waarom biologie? Na het afronden van deze module: Kun je het belang van het vak biologie voor jezelf en voor de maatschappij aangeven en met voorbeelden toelichten. Kun je voorbeelden noemen van biologisch onderzoek op verschillende organisatieniveaus. Begrijp je de termen blanco en dubbelblind onderzoek. Kun je je uitspreken over de betrouwbaarheid van wetenschappelijk onderzoek.
- Leerniveau
- VWO 6; VWO 4; VWO 5;
- Leerinhoud en doelen
- Biologie;
- Eindgebruiker
- leerling/student
- Moeilijkheidsgraad
- gemiddeld
- Studiebelasting
- 8 uur 0 minuten
- Trefwoorden
- arrangeerbaar, biologie, blanco onderzoek, dubbelblind onderzoek, onderszoeksbetrouwbaarheid, stercollectie, vwo4/5/6, wetenschappelijk onderzoek
Er zijn zoveel redenen om je in de biologie te gaan verdiepen.


Werkvorm
In deze opdracht ga je een reclame maken voor een biologisch onderzoek dat jij belangrijk vindt en dat jij zou willen promoten.

In de figuur zie je een overzicht van de werkterreinen van biologen.

In de vorige stap heb je enkele vaardigheden omschreven die je moet hebben om als bioloog te gaan werken. Eén van de belangrijkste vaardigheden die een onderzoeker moet hebben is goed kunnen waarnemen, met al zijn zintuigen. Soms is het zintuig niet gevoelig genoeg. Maar gelukkig zijn er allerlei hulpmiddelen zoals een verrekijker.
Je maakt als organisme deel uit van de populatie mensen in jouw dorp of stad. En al die steden en dorpen maken allemaal deel uit van een eigen ecosysteem (de stad, de polder, de Waddenzee, de Negev-woestijn). Samen vormen die ecosystemen een ‘levende laag’ van de aarde, de biosfeer.
Kan ik wat ik moet kunnen?