WebQuest Reis van Darwin - Evolutie - mavo

WebQuest Reis van Darwin - Evolutie - mavo

Introductie

Afbeelding 1. Charles Robert Darwin
Afbeelding 1. Charles Robert Darwin

Op 12 februari in 1809 werd Charles Darwin geboren. Deze dromerige jongen zou uitgroeien tot een wetenschapper die over de hele wereld bekend is geworden. Ons verhaal begint op het moment dat Darwin 22 jaar is, en een brief krijgt van één van zijn docenten. Hij wordt uitgenodigd om mee op reis te gaan naar Vuurland. Op deze bijna 5 jaar durende reis doet Darwin inspiratie op voor zijn evolutietheorie.

Deze opdracht neemt jullie mee met Darwin op zijn ontdekkingsreis. Tijdens zijn reis kwam Darwin met het schip de ´Beagle´ onder andere op een aantal eilanden bij Zuid-Amerika, de Galapagos eilanden. Hier deed Darwin onderzoek naar de verschillen tussen de vinken op de verschillende eilanden.

Omdat Darwin tijdens zijn reis nauwkeurig een logboek bijhield, is er veel informatie te vinden over de reis van de ‘Beagle’ en de waarnemingen van Darwin.

Colofon

Het arrangement WebQuest Reis van Darwin - Evolutie - mavo is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

Auteur
Robert van de Belt
Laatst gewijzigd
2014-04-15 12:47:45
Licentie

Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 3.0 Nederlands licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:

  • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
  • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
  • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

Meer informatie over de CC Naamsvermelding 3.0 Nederland licentie.

Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

Eindgebruiker
leerling/student
Moeilijkheidsgraad
gemiddeld

Downloaden

Het volledige arrangement is in de onderstaande formaten te downloaden.

Metadata

LTI

Leeromgevingen die gebruik maken van LTI kunnen Wikiwijs arrangementen en toetsen afspelen en resultaten terugkoppelen. Hiervoor moet de leeromgeving wel bij Wikiwijs aangemeld zijn. Wil je gebruik maken van de LTI koppeling? Meld je aan via info@wikiwijs.nl met het verzoek om een LTI koppeling aan te gaan.

Maak je al gebruik van LTI? Gebruik dan de onderstaande Launch URL’s.

Arrangement

IMSCC package

Wil je de Launch URL’s niet los kopiëren, maar in één keer downloaden? Download dan de IMSCC package.

Voor developers

Wikiwijs lesmateriaal kan worden gebruikt in een externe leeromgeving. Er kunnen koppelingen worden gemaakt en het lesmateriaal kan op verschillende manieren worden geëxporteerd. Meer informatie hierover kun je vinden op onze Developers Wiki.

close
Colofon
gemaakt met Wikiwijs van kennisnet-logo
open