Pit - groep 5 - blok 5 - hoofdstuk 9 - les 9: Reclametekst schrijven

Pit - groep 5 - blok 5 - hoofdstuk 9 - les 9: Reclametekst schrijven

Over deze les

Methode: Pit

Groep: 5

Blok: 5

Hoofdstuk: 9

Lesduur: 60 minuten

Les: 9

Benodigdheden:

  • Chromebook en werkboek

Moeilijkheidsgraad (voor de leerkracht): Makkelijk

Lesdoelen taal

  • De leerlingen oefenen het schrijven van een reclametekst.

Digitale geletterdheid

Aanbodsdoelen SLO digitale geletterdheid

  • Praktische ICT basisvaardigheden:
    • Gebruiken van de basisfunctionaliteit van apps voor tekeningen, tekst en presentaties (fase 2).

Lesdoelen digitale vaardigheden

  • De leerlingen kunnen een tekst schuin- en dikgedrukt maken.
  • De leerling kan het lettertype en de lettergrootte veranderen.

Benodigde voorkennis

  • De leerlingen kunnen een bestand openen in de Drive.

Lesomschrijving

Introductie/inleiding:

Laat een paar reclameposters zien. Bespreek de kenmerken van de posters. Bespreek kort het leerdoel met de leerlingen.

Instructie:

Bekijk de reclameposter in de leerwerkschriften. Bespreek wat bij een reclame belangrijk is: een opvallende kop, een goede lay-out en een pakkende slogan. Bespreek hoe de opdrachten gemaakt moeten worden.

Verwerking:

De leerlingen kiezen bij opdracht 1 het goede doel dat hen het meest aanspreekt en schrijven dit in hun schrift.

De leerlingen bedenken bij opdracht 2 een titel/kop en schrijven dit in hun schrift. De leerlingen bedenken een slogan en schrijven dit in hun schrift. Vervolgens typen ze hun bedachte kop en slogan met hun gekozen opmaak in het Google Document.

De leerlingen schrijven bij opdracht 3 waarom het doel belangrijk is en bedenken goede argumenten. Vervolgens typen ze dit in het Google Document.

De leerlingen zoeken optioneel bij opdracht 4 een pakkende afbeelding op internet voor bij hun reclametekst en plakken dit in het Google document. Daarna typen de kinderen een zelfbedachte website en bankrekeningnummer bij het Google Document.

De leerlingen kijken bij opdracht 5 de reclameposter na en bedenken welke
lettertypes ze gaan gebruiken. Nu laat de leerkracht zien hoe de leerlingen de tekst kunnen laten opvallen met de opmaakopties van schuin- en dikgedrukt.

Afsluiting/evaluatie:

Bespreek hoe het schrijven van de reclameposter ging. Vraag aan de leerlingen of ze veel moesten verbeteren. Vraag ook waar dat dan over ging. Kijk voor de antwoorden op het digibord.

 

Datum publicatie: mei 2024

 

Ga terug naar de homepage

Ga naar Handleidingen digitale geletterdheid

 

 

  • Het arrangement Pit - groep 5 - blok 5 - hoofdstuk 9 - les 9: Reclametekst schrijven is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

    Laatst gewijzigd
    2024-05-29 14:16:00
    Licentie

    Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:

    • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
    • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
    • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

    Meer informatie over de CC Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie.

    Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

    Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

    Toelichting
    Deze les digitale geletterdheid vervangt de methodeles.
    Leerniveau
    PO groep 5;
    Eindgebruiker
    leraar
    Moeilijkheidsgraad
    makkelijk
    Trefwoorden
    app noot muis, appnootmuis, digitale geletterdheid, groep 5, pit, praktische ict basisvaardigheden, reclame, taal

    Gebruikte Wikiwijs Arrangementen

    App Noot Muis 2.0. (z.d.).

    SJABLOON OM TE KOPIEREN

    https://maken.wikiwijs.nl/196529/SJABLOON_OM_TE_KOPIEREN