Over deze les
Methode: Staal
Groep: 7
Thema: Geluk
Les: Extra
Benodigdheden:
- Een Chromebook
- Eventueel papier (afhankelijk hoe je de les inricht)
Moeilijkheidsgraad (voor de leerkracht): Gemiddeld
Doelen taal
- Leerlingen kunnen een spreekwoord of gezegde over geluk gebruiken.
- Leerlingen kunnen de betekenis van tenminste drie woorden van het thema geluk.
- Leerlingen kunnen een handleiding voor een spel schrijven.
Digitale geletterdheid
Aanbodsdoelen SLO digitale geletterdheid
- Praktische ICT basisvaardigheden:
- samenwerken organiseren en uitvoeren in een digitale samenwerkingsomgeving
Lesdoelen digitale vaardigheden
- Leerlingen kunnen gezamelijk een handleiding in Google Presentatie voor een spel maken.
- Leerlingen maken daarbij gebruik van linkjes in Google Presentaties.
- Leerlingen voegen afbeeldingen/video's toe aan de presentatie.
Benodigde voorkennis
- Leerlingen weten hoe ze door het delen van een presentatie samen kunnen werken in 1 document
Lesomschrijving
Introductie/inleiding:
Laat de leerlingen een aantal spelletjes benoemen waar zij blij van worden om te spelen. Dit kunnen zowel online als offline spelletjes zijn.
Vertel de leerlingen dat zij in groepjes van 3 leerlingen een spel gaan bedenken en daarvan een handleiding gaan maken in Google Presentaties.
Instructie:
Vertel de leerlingen dat zij een eigen spel mogen gaan ontwerpen. Je kan er als leerkracht voor kiezen om de leerlingen allemaal een spel op papier te laten maken en hiervoor onderdelen via een chromebook te maken (vraag-/antwoordkaartjes, een handleiding, enz.).
Verwerking:
De leerlingen gaan aan de slag met het ontwerpen van het eigen spel. Geef hiervoor een aantal eisen mee waaraan het spel moet voldoen. Bijvoorbeeld:
- In mijn spel gebruik ik minimaal drie woorden van de week.
- In mijn spel gebruik ik een spreekwoord of gezegde over geluk.
- Voor mijn spel heb ik een handleiding geschreven.
Op deze manier kunnen de spellen uiteindelijk ook echt gespeeld worden om verder te oefenen met de doelen van taal.
Het digitale aspect zit hem uiteindelijk in de handleiding die de leerlingen in Google Presentatie moeten maken. De leerlingen maken in de presentatie gebruik van linkjes tussen pagina's. Zou kunnen ze verschillende onderdelen aan elkaar koppelen. Door de presentatie met elkaar te delen kunnen ze samenwerken in 1 document
Afsluiting/evaluatie:
Als afsluiting is het leuk om in kleine groepjes de spellen te gaan spelen. De leerlingen kunnen elkaar dan ook feedback geven. Hoe ziet het spel er uit? Zijn alle eisen verwerkt in het spel? Snapt iedereen het spel?
Datum publicatie: juni 2024
Ga terug naar de homepage