Over deze les

Methode: Staal

Groep: 7

Thema: Geluk

Les: Extra

Benodigdheden:

Moeilijkheidsgraad (voor de leerkracht): Gemiddeld

Doelen taal

Digitale geletterdheid

Aanbodsdoelen SLO digitale geletterdheid

Lesdoelen digitale vaardigheden

Benodigde voorkennis

Lesomschrijving

Introductie/inleiding:

Laat de leerlingen een aantal spelletjes benoemen waar zij blij van worden om te spelen. Dit kunnen zowel online als offline spelletjes zijn.
Vertel de leerlingen dat zij in groepjes van 3 leerlingen een spel gaan bedenken en daarvan een handleiding gaan maken in Google Presentaties.

Instructie:

Vertel de leerlingen dat zij een eigen spel mogen gaan ontwerpen. Je kan er als leerkracht voor kiezen om de leerlingen allemaal een spel op papier te laten maken en hiervoor onderdelen via een chromebook te maken (vraag-/antwoordkaartjes, een handleiding, enz.).

Verwerking:

De leerlingen gaan aan de slag met het ontwerpen van het eigen spel. Geef hiervoor een aantal eisen mee waaraan het spel moet voldoen. Bijvoorbeeld:

Op deze manier kunnen de spellen uiteindelijk ook echt gespeeld worden om verder te oefenen met de doelen van taal.

Het digitale aspect zit hem uiteindelijk in de handleiding die de leerlingen in Google Presentatie moeten maken. De leerlingen maken in de presentatie gebruik van linkjes tussen pagina's. Zou kunnen ze verschillende onderdelen aan elkaar koppelen. Door de presentatie met elkaar te delen kunnen ze samenwerken in 1 document

Afsluiting/evaluatie:

Als afsluiting is het leuk om in kleine groepjes de spellen te gaan spelen. De leerlingen kunnen elkaar dan ook feedback geven. Hoe ziet het spel er uit? Zijn alle eisen verwerkt in het spel? Snapt iedereen het spel?


Datum publicatie: juni 2024

Ga terug naar de homepage