Het arrangement Ik kies straks voor E&O! is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.
- Auteur
- Laatst gewijzigd
- 2022-06-28 15:34:54
- Licentie
-
Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:
- het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
- het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
- voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.
Meer informatie over de CC Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie.
Aanvullende informatie over dit lesmateriaal
Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:
- Toelichting
- Vakoverstijgende lessenserie m.b.t. de EU en gebruik van de euro. Deze lessenserie kan je gebruiken in de onderbouw van het VMBO binnen het domein Mens en Maatschappij, als voorbereiding op de keuze profielkeuze E&O. Bij de indeling van de lessen is uitgegaan van een les duur van 75 minuten zoals gebruikelijk is op het ONC. De lessen kunnen autonoom of docent gestuurd worden aangeboden, dat maakt dat deze lessenserie eventueel digitaal/op afstand kan worden aangeboden of aan een deel van de leerlingen binnen een klas. De les start met een instructie welke start met het activeren van de voorkennis vanuit kerndoelen 37 en 45. Hierna volgt een economische verdieping, deze verdieping zal steeds gebaseerd zijn op een karakter waarmee de leerling zich kan identificeren. De leerlingen gaan daarna zelfstandig aan het werk met de verwerkingsstof. Deze wordt automatisch nagekeken zodat de docent (eventueel op afstand) enkel een coachende en begeleidende rol heeft. Als de verwerkingsstof is gemaakt volgt een tweede instructiemoment: in deze instructie krijgen de leerlingen de tools om in het verlengde van de verworven kennis zelf een product te creëren; dit product (uiteenlopend van het ontwerpen van een logo of poster tot het fictief organiseren van een bijeenkomst of het maken van een spel) heeft aansluiting bij het praktijkvak E&O.
- Leerniveau
- VMBO gemengde leerweg, 2; VMBO kaderberoepsgerichte leerweg, 2; VMBO basisberoepsgerichte leerweg, 2; VMBO basisberoepsgerichte leerweg, 3;
- Eindgebruiker
- leerling/student
- Moeilijkheidsgraad
- gemiddeld
- Studiebelasting
- 6 uur en 25 minuten
Bronnen
Bron | Type |
---|---|
Europa en de Euro https://youtu.be/hSIY63uak08 |
Video |
Instructie voor de praktijkopdracht geld ontwerpen https://youtu.be/N8ULptFXxQg |
Video |
Waarom importeren, waarom exporteren? https://youtu.be/j2aRpGPuO8w |
Video |
Instructie voor de unboxing https://youtu.be/m00oUF7Bl6g |
Video |
Is alles in balans? https://youtu.be/_QEMzHU5pis |
Video |
Praktijk instructie; (informartieve) poster maken https://youtu.be/lJ9oX18f254 |
Video |
Rekenen met wisselkoersen https://youtu.be/3oGdwbPRGM4 |
Video |
Instructie voor de praktijkopdracht les 4 https://youtu.be/FwDqrG9IEI8 |
Video |
Voorbereiding Pitch https://youtu.be/tjC9xMoY7VM |
Video |
Tips van het Klokhuis https://youtu.be/EnC6aTBrTRI |
Video |
Uit de film The Dilemma (2011) https://youtu.be/FrIfes1L7NI |
Video |
Winnaar NK 'Pitchen' https://youtu.be/LYAa-SKa-2I |
Video |