Dienstverlening en Producten | Klas 2 | Esdal college

Dienstverlening en Producten | Klas 2 | Esdal college

Dienstverlening & Producten | Introductie

Welkom terug bij het profiel Dienstverlening en producten (D&P).

Vorig jaar in klas 1 hebben jullie al kennisgemaakt met D&P. In klas 2 gaan we daar nog wat dieper op in.

D&P is het profiel waar je alle kanten mee op kan. Je leert alles op het gebied van diensten en producten. Een dienst is bijvoorbeeld het organiseren van een sportdag of festival. Een product is onder andere een promotiefilm, een 3D geprint object of een mooi handgemaakt spel van hout. Kortom, D&P omvat alles wat je doet of maakt voor jezelf of een ander.

Binnen D&P krijg je een brede oriëntatie op het werkveld. Naast de vier vaste profielmodules is er een ruim aanbod aan keuzemodules. Je wordt breed opgeleid. Op deze manier heb je meer tijd om te ontdekken wat bij jou past. Dan kan je daarna een juiste keuze maken voor een vervolgopleiding.

Examen eindtermen

Tijdens deze opdracht (zie lesmateriaal Soapy things) gaan jullie werken aan een groot aantal (examen) eindtermen uit module 2 en 3.

Module 2: Presenteren, promoten en verkopen

Module 3: Een product maken en verbeteren

Wanneer jullie straks aan de slag gaan zul je zien dat er bij verschillende opdrachten leerdoelen staan genoteerd. Deze komen uit onderstaande documenten. Jullie starten dus al met de voorbereiding van het examen.

Soapy things - Lesmateriaal

Wie droomt er nou niet van om als een echte coureur in z’n eigen auto over de weg te scheuren en de snelste tijd neer te zetten bij de finishlijn. Jullie krijgen de kans om dit te verwezenlijken!

De komende weken gaan we bezig met het maken van ons eigen scheurijzer/zeepkist. We gaan hierbij in groepjes aan het werk. Dit betekent dat je ook samen verantwoordelijk bent voor het eindresultaat. Maar een zeepkist bouwen is niet het enige.

Wat gaan wij concreet doen:

  • Jullie maken in groepjes van 3/4 leerlingen een zeepkist (Onderstel volgens een vast stappenplan en het bovenstel naar eigen ontwerp/idee). (In groepjes / klassikaal)

  • Jullie gaan in groepjes van 3/4 leerlingen een locatie uitzoeken en een route uitzetten om onze zeepkisten te presenteren en om een mini wedstrijd te houden (In groepjes)

  • We gaan op excursie (Klassikaal)

  • Je gaat in SketchUp een wedstrijdbeker ontwerpen. (Individueel).

  • Je gaat de wedstrijdbeker printen met de 3D printer (Individueel).

  • Jullie gaan een promotie team poster maken (In groepjes / Individueel).

  • Je gaat persberichten schrijven (Individueel)

  • Jullie gaan een mindmap maken (In groepjes)

  • We gaan het hebben over duurzaamheid (Klassikaal + in groepjes)

  • Jullie gaan een promotiefilmpje maken (In groepjes)

  • Jullie gaan een eindpresentatie geven. (In groepjes)

 

 

Het wordt een groot project dat veel verschillende opdrachten omvat. Je duikt onder andere in de huid van een timmerman, een kunstenaar, een 3D designer en zelfs van een vormgever. Je krijgt de ruimte om te ontdekken waar je goed in bent en wat je leuk vindt. Dit ga je doen in allerlei verschillende opdrachtsvormen. We werken klassikaal, in groepjes maar ook individueel. Heel veel plezier en succes! Let the race begin.

 

Informatie

Een zeepkist is oorspronkelijk een kist waarin zeep bewaard werd. Vroeger zetten de kinderen zo’n zeepkist op een onderstel van een oude kinderwagen en hadden hiermee veel plezier. Tegenwoordig is het een aanduiding voor een zelfgebouwd wagentje op een laag onderstel. Het heeft geen aandrijving.

Een zeepkist wordt meestal geduwd, maar je kunt er ook een helling mee afrijden. Ook worden er populaire zeepkistraces mee gehouden. Je kan het wagentje op verschillende manieren besturen; door middel van touwtjes, sturen met je voeten, met hendeltjes of net als bij een grote motorshopper, met een voorvork en stuur van een oude fiets. Een eenvoudige zeepkist is alleen geschikt voor lage snelheden, maar het is verstandig om het wagentje ook te laten remmen.

 

Oriëntatie

Bekijk het filmpje over de zeepkistenrace. Open een WORD document en beantwoord daarin de onderstaande vragen die over het filmpje gaan

  1. Waar werd de zeepkistenrace uit het filmpje gehouden?
  2. Over welk belangrijk issue/onderdeel heeft de organisator het?
  3. Hoe hoog is deze baan?
  4. Waarom denk je dat de zwarte zeepkist (bij 3.00 min) omslaat?
  5. Welke 3 tips geeft de organisator aan het eind?

Ga naar: https://nl.wikipedia.org/wiki/Zeepkist_(voertuig)

Open een WORD document en beantwoord daarin de onderstaande vragen:

  1. Waar komt de naam zeepkist vandaan?
  2. Hoe kan je sturen met een zeepkist?
  3. Hoe kan je remmen met een zeepkist?
  4. Welke 5 veiligheidseisen dienen in acht te worden genomen?

Klaar? Bespreek je antwoorden met de docent. Goedgekeurd? Ga dan door naar het volgende onderdeel.

Bewaar je werk goed! Deze heb je later weer nodig voor de eindpresentatie. Bewaar ze in je drive in de D&P map.

Locatie

Mini wedstrijd

Een wedstrijd is natuurlijk niets zonder een goede locatie en een goed parcours. Het vinden van de juiste locatie is van essentieel belang voor het doen slagen van de wedstrijd. Een wedstrijdparcours op een vlakke horizontale baan is natuurlijk gedoemd om te mislukken.

De opdracht:

Je gaat met je groepje waarmee je samen de zeepkist gaat maken op zoek naar een geschikte locatie binnen een straal van 1 km rondom de school. Ook ga je het parcours op je gekozen locatie vaststellen. Maak met je telefoon foto’s van de locatie en van het parcours.

Je hebt voor dit deel van de opdracht 2 lesuren de tijd. Je moet de locatie bezoeken en alles verwerken in een PowerPoint. (1.15 / 1.30 uur om de locatie + parcours vast te stellen, 0.45 / 0.30 uur voor PowerPoint). Zorg ervoor dat je op tijd weer terug bent op school om de PowerPoint te maken !!

 

In de presentatie moet komen te staan;

  • minimaal 3 foto’s van de locatie

  • een omschrijving over wat deze locatie zo geschikt maakt

  • eventuele nadelen van de locatie / zaken waarmee je rekening moet houden (bijv. veiligheid, voetgangers)

  • de lengte van het parcours (Het aantal meters) + foto's toevoegen

  • Start en finisch fotograferen

 

 

Bewaar je werk goed! Deze heb je later weer nodig voor de eindpresentatie. Bewaar ze in je drive in de D&P map.

 

Veiligheid

Jullie gaan de onderstel bouwen voor de zeepkist

Naast hand gereedschappen gaan jullie ook elektrische machines gebruiken. Deze gebruiken jullie altijd onder begeleiding van de docent. De onderstaande elektrische machines gaan we gebruiken:

- Kolomboormachine

- Afkortzaag

- Electrische schuurmachine

 

Bij alle machines hangen veiligheidskaarten. Lees deze goed door!

Je zult onderstaande symbolen tegenkomen. De docent gaat tijdens de les uitleggen wat ze betekenen.

 

Voorbeeld veiligheidskaart:

 

Het onderstel

De leerling kan na dit onderdeel:
  • een product in elkaar zetten door gebruik te maken van verbindingen
  • het vervaardigde product controleren op de kwaliteit van de verbinding
  • een product vervaardigen met handgereedschappen, elektrische handgereedschappen en machines
  • handgereedschappen, elektrische handgereedschappen en machines veilig gebruiken

 

We gaan beginnen met het bouwen van het onderstel van de zeepkist. De docent doet elke stap voor en vervolgens doen jullie het na. Op elke tafel ligt een uitgebreide instructie klaar. Hiervan mag niet worden afgeweken!

 

Voor het onderstel (basisframe) heb je onderstaande materialen nodig:

  • 1 x plank/balk van ongeveer 75 x 225 mm bij 1,20-1,50 meter lang
  • 2x planken 32 x 150 mm bij 600 mm lang
  • 4x balkjes 22 x 63 mm bij 600 mm lang
  • 12x plankjes van 22 x 100 mm bij 400 mm lang
  • Extra hout voor de handrem en het stuur
  • 2 ronde metalen buizen 20x2mm voor de as van de wielen 1 meter lang
  • 4 wielen 260 x 70 mm
  • 8x stelringen voor de as/wielen
  • Touw voor het stuur
  • Rubber voor de rem
  • Diverse schroeven, ringen, bouten en moeren (zie instructie)

Montage instructie onderstel

Hieronder zie je een tekening van het onderstel. Deze gaan wij stap voor stap maken. Pak snel de uitgebreide instructie erbij om aan de slag te gaan.

 

Maak duidelijke foto's van je onderstel! Minimaal 2 foto's. Deze heb je later nodig voor de eindpresentatie. Bewaar ze goed in je Drive in de D&p map.

 

Uitgebreide instructie

De opbouw

De leerling kan na dit onderdeel:
  • een product ontwerpen en tekenen op papier
  • een materiaallijst maken aan de hand van het ontwerp

 

Het maken van een schets lijkt erg lastig, toch is het goed te doen. In onderstaande filmpjes wordt je op eenvoudige wijze uitgelegd hoe dit moet.

https://youtu.be/bmHAMtQtyZc

https://youtu.be/A6WuB4vh-pw

https://youtu.be/2ng4xVHNcsE

Je hebt nu wat ideeën opgedaan over hoe je 3 dimensionaal moet tekenen/schetsen.

Bedenk samen na over de opbouw van je wagen. Wat voor thema ga je er aan vast plakken? Kijk rustig rond op internet voor inspiratie.

Maak nu zelf een schets van hoe jullie bovendeel van de zeepkist eruit gaat zien.  Als je het makkelijker vindt om ruitjespapier (45 graden) te gebruiken vraag hier dan naar aan de docent.

Laat in je schets naar voren komen hoe je zeepkist eruit gaat zien. Eventuele details mag je er naast schetsen. (Bijvoorbeeld een persoonlijke nummerplaat). Je gaat werken met karton en/of papier maché en gaas. Maak je opbouw niet te zwaar en te ingewikkeld!

Als je schetsen klaar zijn maak je ook een lijst van materialen die je denkt nodig te zijn.

Neem je schetsen en materiaallijst mee naar je docent en laat deze het beoordelen. Pas als je toestemming hebt van je docent ga je beginnen met de opbouw. Bewaar je schetsen en materiaallijst goed, deze heb je later nodig voor je diapresentatie.

Bewaar je werk goed! Deze heb je later weer nodig voor de eindpresentatie. Bewaar ze in je drive in de D&P map.

Drenthe College & Bedrijfsbezoek

We gaan op excursie!

Tijdens deze lessenserie gaan we twee keer op excursie. Eén keer naar het MBO en één keer op bedrijfsbezoek. 

 

Drenthe college - opleiding timmerman

https://www.drenthecollege.nl/opleidingen/timmerman/

Als timmerman houd je ervan om mooi werk af te leveren en precies te werken. Je voert diverse timmerwerkzaamheden uit voor nieuwbouw, verbouw of renovatie. 

 

3D fabriek - Bedrijfsbezoek 3D printen / technologie

https://3dfabriek.nl/over-ons/

De mensen van 3DFABRIEK stonden aan de bakermat van 3D-printen. We hebben een machinepark opgebouwd met de meest geavanceerde printers van dit moment, van het gerenommeerde Duitse fabricaat EOS.

 

Opdracht:

Schrijf een kort verslag over de twee excursies. Beantwoord de volgende vragen:

- Waar ben je geweest? (Naam bedrijf, school)

- Omschrijf in je eigen woorden wat ze hier doen 

- Wat heb je gedaan tijdens deze excursie? 

- Wat vond je leuk? Leg uit waarom.

- Wat vond je minder leuk? Let uit waarom

- Over welke kwaliteiten moet je beschikken om deze opleiding te volgen of om bij dit bedrijf te werken?

- Zie jij jezelf later als timmerman of 3D expert? Leg uit waarom wel/niet.

 

Bewaar je werk goed! Deze heb je later weer nodig voor de eindpresentatie. Bewaar ze in je drive in de D&P map.

Beker

De leerling kan na dit onderdeel:

  • een product ontwerpen en tekenen in een 3D-tekenprogramma
  • 3D-printprincipes en printtechnieken uitleggen
  • Werktekeningen lezen en interpreteren, tekentechnische symbolen begrijpen.

 

De zeepkisten zijn inmiddels klaar, ze zijn fantastisch geworden!

Binnenkort gaan we een mini wedstrijd houden. Er zijn twee prijzen te winnen.

  • Eén voor de snelste wagen
  • Eén voor de mooiste wagen

Hiervoor gaan jullie een beker ontwerpen. Deze gaan jullie uitwerken in Sketch Up Pro.

Eerst gaan we samen oefenen. Aan de hand van een 2D werktekening gaan jullie een 3D model in SketchUp maken. Maak eerst de opdracht door de stappenplan te volgen. De docent doet dit klassikaal stap voor stap voor. Lukt dit? Dan ben je vrij om een mooi ontwerp te maken.

Werktekeningen geven informatie over de manier waarop je iets moet maken. Vaak staan er maatlijnen en maten bij. Heb je een werktekening van een voorwerp, de juiste materialen en het juiste gereedschappen dan kun je het voorwerp maken.

Stappenplan Sketchup beker maken

Bekijk goed bovenstaande documenten. Vooral het bestand SketchUp de basis is belangrijk. Lees de theoriekaarten goed door. (Pagina 4 t/m 6). Gedaan? Dan gaan we nu aan de slag met het maken van de beker. De docent doet het stap vor stap voor. Succes!

 

Bewaar je werk goed! Deze heb je later weer nodig voor de eindpresentatie. Bewaar ze in je drive in de D&P map.

3D printen

Inmiddels heb je een eigen ontwerp gemaakt voor de beker. Deze gaan we nu 3D printen.

Wij hebben prusa mk3s 3D printers op school. Hier gaan we (op schaal) de wedstrijd beker mee printen. Later gaan we klassikaal stemmen. De favoriete beker gaan we dan op ware grootte printen.

De bronafbeelding bekijken

Sla eerst je beker goed op. Ga naar File > Export > 3D model

Vervolgens sla je hem op als OBJ file. Geef het bestand ook een herkenbare naam. Klik vervolgens op export. Zet het bestand over op de USB kaart van de Prusa printer. Het is tijd om te gaan 3D printen.

Vanaf 10.40 minuut gaat deze meneer uitleggen hoe je moet printen. Bekijk dit goed.

 

Poster Publisher

De leerling kan na dit onderdeel:
  • Voor een bepaald doel en een bepaalde doelgroep een media-uiting maken
  • een poster maken met Publisher

Je zeepwagen is klaar en je wilt jou wagen en je team gaan promoten! Jullie gaan een eigen persoonlijk promotieposter maken. Wie zijn jullie? Hoe ziet jullie wagen er uit? Wat gaan jullie doen? Wanneer gaan jullie racen? Waar kunnen de mensen jullie gaan aanmoedigen?

Monza Grand Prix Poster Grand Prix Print Grand Prix Decor F1 Poster F1 Gift  F1 Wall Art F1 Print Grand Prix Decor Formule 1 Poster : Amazon.nl: Wonen &  keuken Max Verstappen Posters | Redbubble Sjabloon Football Team Poster | PosterMyWall

We gaan de poster maken in Publisher. Hoe dat moet, zie je in het onderstaande filmpje. Volg alle stappen. Wanneer je het onder de knie heb, kan je de poster gaan maken.

Volg alle onderstaande stappen. Hoe dit moet, kan je zien in het bovenstaande filmpje.

  1. Open het programma Publisher (Start > Publisher).
  2. Ga naar: Meer lege paginaformaten.
  3. Kies A3 formaat. Staand of liggend.
  4. Voeg de afbeelding toe.
  5. Voeg vormen toe (achtergrondvlakken), gebruik kleuren uit je afbeelding.
  6. Verplaats de vormen naar de juiste plek. (Voorgrond of achtergrond).
  7. Voeg teksten toe.

Voorwaarden poster

Wat moet er op de poster komen te staan?

- Naam team

- Foto zeepwagen (Deze maken we samen in het theater. We gebruiken mooie lichten en een zwarte achtergrond, we gaan een officiele foto maken!)

- Persoonlijke teamkreet

- Locatie, datum en tijd wedstrijd

Bewaar je werk goed! Deze heb je later weer nodig voor de eindpresentatie. Bewaar ze in je drive in de D&P map.

Persberichten

De leerling kan na dit onderdeel:
  • uitleg, instructie, voorlichting en informatie geven aan publiek, bezoekers en deelnemers

 

Bewaar je werk goed! Deze heb je later weer nodig voor de eindpresentatie. Bewaar ze in je drive in de D&P map.

Filmpje teampresentatie

De leerling kan na dit onderdeel:

uitleg, instructie, voorlichting en informatie geven aan publiek, bezoekers en deelnemers
gebruik maken van passende communicatiemiddelen
gebruik maken van passende communicatiemiddelen x x

 

Bewaar je werk goed! Deze heb je later weer nodig voor de eindpresentatie. Bewaar ze in je drive in de D&P map.

Duurzaamheid

Duurzaam produceren

Duurzaamheid is een breed begrip, maar het komt er op neer dat in een duurzame wereld mens (people), milieu (planet) en economie (profit) met elkaar in evenwicht zijn, zodat we de aarde niet uitputten We moeten de aarde zo gebruiken dat de toekomstige generaties er ook nog plezier van kunnen hebben. Bij duurzaamheid kan de aarde ook op langere termijn het totaal van onze consumptie dragen.

Profit People Planet

Het is belangrijk dat deze drie elementen steeds op een goede manier gecombineerd worden. Als één van de drie elementen te veel aandacht krijgt, zal dat ten koste gaan van de andere twee elementen.

Als er bijvoorbeeld te veel aandacht is voor het maken van winst, dan zullen mens en milieu daar de dupe van worden.

We gaan klassikaal het onderstaande filmpje bekijken. Lees eerst de vragen onder het filmpje door. Na het bekijken van het filmpje gaan we klassikaal de antwoorden op deze vragen bespreken.

1. Vertel in je eigen woorden wat duurzaam produceren betekent

2. Vertel in je eigen woorden waarom duurzaam produceren belangrijk is

3. Vertel in je eigen woorden wat we bedoelen met het mileu

4. Bedenk 3 dingen die slecht zijn voor het milieu

5. Bedenk 3 dingen die jij thuis kan doen om beter voor het mileu te zorgen

6. Wil jij extra betalen voor duurzame producten?

VanPlastik

Het Bedrijf vanPlestik geeft plastic afval een nieuw leven door het te gebruiken als grondstof voor nieuwe producten. Met een speciale 3D-printer maken ze bijvoorbeeld stoelen, bijzettafels, bloempotten maar ook kunstwerken.

“De meeste 3D-printers gebruiken plastic dat tot een draad gemaakt is, vergelijkbaar met de cartridge in een normale printer. Om een goede draad te krijgen moet de kwaliteit van het plastic afval heel hoog zijn. Onze 3D-printer gebruikt geen draad, maar slaat een stap over door de korrels plastic te smelten en daarmee te printen. Door op deze manier te werken, is wat vervuiling in het plastic geen probleem. We maken grote producten, waardoor je wat grover kunt printen. Die vervuiling smelt in het product, en het is juist wel tof dat je dat terugziet.”

Bron: https://www.zootjegeregeld.nl/vanplestik-print-meubels-van-plastic-afval/

Opdracht

Het bedrijf vanPlastic is fantastisch duurzaam bezig. Nu kunnen wij helaas geen plastic gaan verzamelen om zelf grondstof te maken voor onze 3D printers. We hebben 4 mooie 3D printers maar deze hebben het filament PLA nodig.

Maar we kunnen vast iets anders bedenken!

Ga met je groepje brainstormen. Jullie hebben de zeepkist gemaakt. Hier is veel materiaal voor gebruikt. Bedenk hoe we deze opdracht de volgende keer zo duurzaam mogelijk kunnen maken.

Denk na over:

- Materialen

- Gereedschappen

- Hergebruik

- Afval

Bedenk ook wat we straks met de zeepwagens gaan doen. Gaan we ze gewoon weggooien of kunnen we hier ook iets duurzaams mee verzinnen?

Uitwerking

Ga naar https://www.lucidchart.com/pages/nl/voorbeelden/mindmap-maken-online

Op deze website kan je online een woordweb maken. Registreer je gratis met je schoolaccount en ga aan de slag. Zet het woord 'zeepkist verduurzamen' in het midden en ga samen met je groepje brainstormen. Noteer alle ideeén overzichtelijk in het woordweb.

Bewaar je werk goed! Deze heb je later weer nodig voor de eindpresentatie. Bewaar ze in je drive in de D&P map.

Eindpresentatie voorbereiden

Powerpoint presentatie

Eindelijk! We zijn klaar. Wat een fantastisch project hebben jullie afgerond. Nu is het tijd om alles te verwerken in een eindpresentatie. Hier krijg je een beoordeling op. Iedereen maakt deze presentatie zelfstandig. De slides waarin je hebt samengewerkt mag je samen maken. Denk aan de lessen bij Nederlands. Hier heb je alles geleerd over presenteren.

  • Niet te veel tekst. Gebruik trefwoorden. Let op je spelling.

  • De Google Presentatie is een extra ondersteuning voor je publiek.

  • Niet te veel opsommingen

  • Voeg pakkende plaatjes/animaties/filmpjes toe

  • Denk aan een mooie, rustige en passende lay-out.

  • Bedenk goed wat het doel is van de presentatie en wie je doelgroep is.

  • Betrek je publiek bij de presentatie

  • Een duidelijke inleiding, kern & afsluiting

 

Je gaat een powerpoint presentatie maken. Hieronder zie je hoe je dit opbouwd. Check of je alles erin hebt zitten. Je mag ook meerdere slide maken per onderwerp. Maar hou het kort en bondig.

 

Slide 1

Voorblad

Naam project

Naam leerling

Slide 2

Inhoudsopgave

Alle onderstaande onderdelen benoemen

Slide 3

Uitwerking oriëntatie

Slide 4

Uitwerking locatie

Slide 5  

Proces onderstel

Slide 6

Proces opbouw

Slide 7             

Uitwerking excursies

Slide 8

Uitwerking beker

Slide 9

Uitwerking duurzaamheid

Slide 10

Terugkijken naar het gehele project. Bij LOB ben je met de onderstaande punten bezig geweest. Geef antwoord op de volgende vragen.

1. kwaliteitenreflectie (wat kan ik het best en hoe weet ik dat?)

2. motievenreflectie (waar ga en sta ik voor en waarom dan?)

3. werkexploratie (waar ben ik het meest op mijn plek en waarom daar?)

4. loopbaansturing (hoe bereik ik mijn doel en waarom zo?)

5. netwerken (wie kan mij helpen mijn doel te bereiken en waarom die mensen?)

Slide 11

Afsluitende slide

 

Toetsing

Toetsing

Jullie worden in klas 2 met een O/V/G beoordeeld. Hieronder zie je hoe deze beoordeling wordt opgebouw. Tijdens de eindpresentatie vult de docent dit formulier in en bespreekt het met jullie.

 

Helaas staat de schema's er een beetje slordig in. Dit kan niet aangepast worden in wikiwijs. Maar de inhoud blijft hetzelfde.

 

Oriëntatie

Onderdeel O V G Toelichting
Filmpje. Antwoorden op de 5 vragen      

2 vragen goed - O

3/4 vragen goed - V

5 vragen goed - G

Wikipedia. Antwoorden op de 4 vragen      

1/2 vragen goed - O

3 vragen goed - V

4 vragen goed - G

 

Locatie

Onderdeel o v g Toelichting
3 foto's van de locatie      

1 foto = O

2 foto's = V

4 foto's = G

Omschrijving locatie      

Geen omschrijving = O

Naam locatie = V

Naam locatie + toelichting = G

Nadelen locatie / zaken waar je rekening mee moet houden      

Niet benoemd = O

1 onderdeel benoemd = V

Meer onderdelen benoemd + toegelicht = G

Parcours / aantal meters      

Niet benoemd = O

Uitleg parcours = V

Uitleg parcours + aantal meters = G

Start en finish foto      

Geen foto's = O

1 foto = V

2 foto's = G

 

De zeepwagen - onderstel

Onderdeel O V G Toelichting
Verbindingen      

Slordig, niet volgens instructie, slap = O

Zeepwagen volgens instructie gemaakt. Niet altijd netjes voorgeboord en schroeven hier en daar scheef = V

Zeepwagen volgens instructie gemaakt. Alles netjes voorgeboord. Alle verbindigen zitten op de juiste plek = G

Afwerking      

Slordig, geen aandacht besteed aan afwerking = O

Voldoende. Hier en daar aandacht besteed aan de afwerking = V

Alles netjes afgewerkt = G

 

De zeepwagen - opbouw

Onderdeel O V G Toelichting
Ontwerp      

Geen ontwerp of slecht ontwerp zonder duidelijk thema = O

Ontwerp/thema aanwezig, maar match niet geheel met uitwerking. Keuze hiervoor kan toegelicht worden = V

Goed ontwerp met duidelijk thema, komt overeen met uitwerking = G

Originaliteit      

Geen thema, geen duidelijk idee over opbouw = O

Idee aanwezig, uitwerking niet helemaal duidelijk = V

Idee aanwezig en goed uitgewerkt. Herkenbare opbouw = G

Netheid      

Niet tot slordig afgewerkt = O

Voldoende afgewerkt, geen extra details of moeite in het ontwerp gestoken = V

Mooi ontwerp, veel details, netjes afgewerkt = G

 

Excursies

Onderdeel O V G Toelichting
Drenthe college      

3 vragen goed - O

4/5 vragen goed - V

6/7 vragen goed - G

3D fabriek      

3 vragen goed - O

4/5 vragen goed - V

6/7 vragen goed - G

 

Beker

Onderdeel O V G Toelichting
Stappenplan beker      

Niet afgerond / halverwege gekomen = O

Beker is af, maar niet alle onderdelen zijn excact zoals het voorbeeld = V

Beker is af, excact zoals het stappenplan = G

Bonus       De leerling is een stapje verder gegaan en heeft zelf een beker ontworpen = G

 

Duurzaamheid

Onderdeel O V G Toelichting
Antwoorden op vragen      

3 vragen goed - O

4/5 vragen goed - V

6 vragen goed - G

Mindmap      

Geen mindmap of maar 1 punt correct benoemd in mindmap = O

Mindmap met maar 2 correcte punten = V

Mindmap compleet met de correcte 4 punten = G

 

Poster - volgt later bij het inleveren van module 2

Persberichten - volgt later bij het inleveren van module 2

Filmpje - volgt later bij het inleveren van module 2

  • Het arrangement Dienstverlening en Producten | Klas 2 | Esdal college is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

    Auteur
    Lysanne Visser Je moet eerst inloggen om feedback aan de auteur te kunnen geven.
    Laatst gewijzigd
    2021-11-16 09:08:53
    Licentie

    Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:

    • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
    • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
    • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

    Meer informatie over de CC Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie.

    Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

    Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

    Toelichting
    Soapy things
    Eindgebruiker
    leerling/student
    Moeilijkheidsgraad
    gemiddeld
    Studiebelasting
    4 uur en 0 minuten
    Trefwoorden
    dienstverlening en producten, film, module 2, module 3, poster, presenteren, product maken van hout, promoten, verkopen, zeepkist

    Gebruikte Wikiwijs Arrangementen

    Visser, Lysanne. (z.d.).

    Dienstverlening en Producten | Klas 2 | Windesheim

    https://maken.wikiwijs.nl/181080/Dienstverlening_en_Producten___Klas_2___Windesheim

  • Downloaden

    Het volledige arrangement is in de onderstaande formaten te downloaden.

    Metadata

    LTI

    Leeromgevingen die gebruik maken van LTI kunnen Wikiwijs arrangementen en toetsen afspelen en resultaten terugkoppelen. Hiervoor moet de leeromgeving wel bij Wikiwijs aangemeld zijn. Wil je gebruik maken van de LTI koppeling? Meld je aan via info@wikiwijs.nl met het verzoek om een LTI koppeling aan te gaan.

    Maak je al gebruik van LTI? Gebruik dan de onderstaande Launch URL’s.

    Arrangement

    IMSCC package

    Wil je de Launch URL’s niet los kopiëren, maar in één keer downloaden? Download dan de IMSCC package.

    Meer informatie voor ontwikkelaars

    Wikiwijs lesmateriaal kan worden gebruikt in een externe leeromgeving. Er kunnen koppelingen worden gemaakt en het lesmateriaal kan op verschillende manieren worden geëxporteerd. Meer informatie hierover kun je vinden op onze Developers Wiki.