Programmeren met de Sphero Mini - Les 1

Programmeren met de Sphero Mini - Les 1

Programmeren met de Sphero Mini

Fase 3

Lesduur: 50 - 60 minuten

Korte samenvatting
 

In deze les gaan de leerlingen voor het eerst oefenen met de Sphero Mini.
Ze leren de basisfuncties om met een Sphero Mini te kunnen programmeren.

Informatie vooraf

Doelen digitale vaardigheid

Computational thinking

 

Lesdoelen
  • Leerlingen begrijpen dat computerprogramma's iets uitvoeren door het volgen van precieze en ondubbelzinnige instructies
  • Leerlingen doen praktische ervaring op met een programmeeromgeving (software)

 

Vaardigheidsdoelen

  • Leerlingen kunnen de Sphero Mini verbinden met een iPad
  • Leerlingen kunnen de Sphero Mini richten
  • Leerlingen kunnen de Sphero Mini besturen
  • Leerlingen kunnen de Sphero Mini programmeren om eenvoudige figuren te maken

 

Benodigdheden
 

Voor de leerkracht:

  • Powerpoint
  • Notities bij PowerPoint
  • Handleiding “Werken met Sphero Edu”

 

Voor de kinderen (max 10 groepjes)

  • 1 x iPad per groepje
  • 1 x Sphero Mini per groepje
  • 1 x Vloerzeil per groepje (indien er vloerbedekking in de klas ligt)
  • 1 x A3 papier per groepje

Open bestand Powerpoint Les 1

Open bestand Handleiding: Werken met Sphero Edu


 

Voor de les
 
  • Bekijk zelf de PowerPoint of alles duidelijk is.
  • Bekijk de handleiding van de Sphero Edu.
  • Zorg dat alle Spheroballen zijn opgeladen.
  • Zorg ervoor dat de app Sphero Edu is geïnstalleerd op alle iPads.

Stap 1: Introductie

Introductie - 10 minuten

Start met de PowerPoint (dia 1 t/m 4) en kijk welke voorkennis de leerlingen al hebben. Wellicht hebben sommige kinderen al een keer met een Sphero Mini gewerkt.

Stap 2: Produceren

Produceren - 30-40 minuten

Doormiddel van de PowerPoint  (dia 5 en 6) gaan de leerlingen in groepjes aan de slag. In de app Sphero Edu op de iPad kunnen de kinderen zelf de stapjes volgen en zo aan de slag.

Stap 3: Evalueren

Evalueren - 10 minuten

Door middel van de PowerPoint (dia 7) evalueer je samen met de leerlingen aan de hand van verschillende vragen.

Differentiatie

  • Kinderen kunnen moeilijkere figuren proberen te programmeren.
  • Kinderen kunnen proberen hun code te verkorten.
  • Het arrangement Programmeren met de Sphero Mini - Les 1 is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

    Laatst gewijzigd
    2022-11-29 10:33:23
    Licentie

    Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding-GelijkDelen 4.0 Internationale licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding en publicatie onder dezelfde licentie vrij bent om:

    • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
    • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
    • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

    Meer informatie over de CC Naamsvermelding-GelijkDelen 4.0 Internationale licentie.

    Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

    Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

    Toelichting
    Met deze les leren de leerlingen de basisfuncties die je nodig hebt om met een Spherobal aan de slag te gaan!
    Eindgebruiker
    leerling/student
    Moeilijkheidsgraad
    gemiddeld
    Studiebelasting
    4 uur en 0 minuten

    Gebruikte Wikiwijs Arrangementen

    PCOU Willibrord- Link030. (z.d.).

    sjabloon computational Thinking

    https://maken.wikiwijs.nl/176188/sjabloon_computational_Thinking