Keuzevak Sign

Keuzevak Sign

Wat is Sign?

Leuk dat je hebt gekozen voor het keuzevak Sign. Je vraagt je vast af wat dit nu eigenlijk precies betekent. Letterlijk vertaalt uit het Engels betekent het gewoon "bord". Als je misschien later bij een reclamebedrijf gaat stage lopen of werken dan is de naam van je beroep "signmaker" ofwel "bordenmaker". Uiteraard doe je veel meer dan alleen borden maken, maar zo is het lang geleden wel begonnen. Tegenwoordig verricht een signmaker veel verschillende werkzaamheden en maakt hij verschillende reclameproducten voor allerlei soorten bedrijven.

De signsector/het signbedrijf
De oorsprong van de signsector ligt bij het reclameschildersbedrijf. Tegenwoordig zijn er alleen al in Nederland ruim 2000 signbedrijven met een totale omvang van rond een miljard euro en ruim 8000 werkzame personen. De signsector is in omvang te vergelijken met bijvoorbeeld de apothekersbranche of de sector schadeherstelbedrijven. Het is frappant dat iedereen wel bekend is met deze twee bedrijfstakken, maar gemiddeld genomen nauwelijks een idee heeft welk specialisme een signbedrijf in huis heeft en waar zij gevestigd is.
Bron: https://www.sibon.nl/wat-is-sign/

De werkzaamheden
Het begint altijd met een idee of wens van een klant. Je werkt dit vanuit een schets of technische tekening verder uit in grafische tekenprogramma's zoals Adobe Illustrator. Als het ontwerp klaar is dan kun je het verder verwerken tot het gewenste product. Dit kan een mooie gevelbelettering zijn, maar ook bedrukte bedrijfskleding, lichtreclame, vlaggen, beursstands en vele andere reclameproducten. Hiervoor gebruik je diverse machines zoals een snijplotter, full-color printer of een kledingpers. Het werk van een signmaker is veelzijdig en iedere dag ben je bezig met het maken en bedenken van mooie reclameproducten.

En los van de creatieve kant van een signmaker, zit er ook een hele technische kant aan. Want alles wat je bedenkt en vormgeeft zal uiteindelijk ook gemonteerd moeten worden. Het elektrisch aansluiten en monteren van een lichtbak of reclamezuil is daar een voorbeeld van. Maar ook voor het plaatsen van reclameframes, vlaggenmasten en reclameborden draait een signmaker zijn handen niet om. Ook zijn er signmakers die zelf hun frames en lichtreclames maken, hierbij moet je ook kunnen lassen.

Hieronder een aantal voorbeelden van het werk van een signmaker:
   

Autobelettering
Autobelettering
Beursstand
Beursstand
Kledingbedrukking
Kledingbedrukking
Raambelettering
Raambelettering
Banieren
Banieren
Lichtreclame
Lichtreclame
Maatwerk - lassen
Maatwerk - lassen
Maatwerk - eindproduct
Maatwerk - eindproduct

Colofon

Het arrangement Keuzevak Sign is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

Auteur
Jelle Steur Je moet eerst inloggen om feedback aan de auteur te kunnen geven.
Laatst gewijzigd
2022-01-23 23:36:17
Licentie

Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:

  • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
  • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
  • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

Meer informatie over de CC Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie.

Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

Toelichting
Een eenvoudig sign-product ontwerpen, vervaardigen en opleveren. Bedoeld voor vmbo leerlingen van basis, kader en mavoniveau. In het keuzevak Sign werkt de leerling aan ontwerpopdrachten voor Sign-producten zoals; bewegwijzering, belettering, raam- wanddecoraties en kleding. De leerling leert vanuit een aangeleverd idee zowel pixel- als vector-georiënteerde ontwerpen te maken voor sign-applicaties. Vervolgens leert de leerling de applicatie met de juiste materialen en technieken op een ondergrond aan te brengen.
Leerniveau
VMBO basisberoepsgerichte leerweg, 4; VMBO theoretische leerweg, 4; VMBO kaderberoepsgerichte leerweg, 4;
Eindgebruiker
leerling/student
Moeilijkheidsgraad
gemiddeld
Studiebelasting
40 uur en 0 minuten

Bronnen

Bron Type
https://youtu.be/A1UdDiQErds
https://youtu.be/A1UdDiQErds
Video
Kleurencirkel Johannes Itten
https://youtu.be/Rz5hlKB-lWc
Video
Presentatie Adobe Illustrator
https://prezi.com/view/w0nQB2KuqBR1d7yzrkTO/
Link
https://youtu.be/Rsi5wXFcB4E
https://youtu.be/Rsi5wXFcB4E
Video
https://youtu.be/5l1ZKFTPIXQ
https://youtu.be/5l1ZKFTPIXQ
Video

Downloaden

Het volledige arrangement is in de onderstaande formaten te downloaden.

Metadata

LTI

Leeromgevingen die gebruik maken van LTI kunnen Wikiwijs arrangementen en toetsen afspelen en resultaten terugkoppelen. Hiervoor moet de leeromgeving wel bij Wikiwijs aangemeld zijn. Wil je gebruik maken van de LTI koppeling? Meld je aan via info@wikiwijs.nl met het verzoek om een LTI koppeling aan te gaan.

Maak je al gebruik van LTI? Gebruik dan de onderstaande Launch URL’s.

Arrangement

IMSCC package

Wil je de Launch URL’s niet los kopiëren, maar in één keer downloaden? Download dan de IMSCC package.

Meer informatie voor ontwikkelaars

Wikiwijs lesmateriaal kan worden gebruikt in een externe leeromgeving. Er kunnen koppelingen worden gemaakt en het lesmateriaal kan op verschillende manieren worden geëxporteerd. Meer informatie hierover kun je vinden op onze Developers Wiki.

close
gemaakt met Wikiwijs van kennisnet-logo
open