Hoe heeft de robot de achthoek getekend? klik op bekijk van binnen (rechts bovenin). Zie je de blokken staan?
- Druk eens op de spatiebalk, wat gebeurt er?
Welk blok zou hier bijhoren? En wat betekent het blok?
Het bovenste gele blok zorgt ervoor dat er iets gebeurt als je op de spatiebalk klikt. Het groene blok zorgt ervoor dat het programma weet dat er getekend mag worden en wanneer. Hieronder staat een blauw blok. Dit blauwe blok geeft aan waar het potlood heen gaat, wanneer er op de spatiebalk wordt geklikt.
Met de rode knop naast de groene vlag stopt de robot met tekenen.
Wanneer je op de gum klikt, word je tekening uitgegumd.
Opdracht 3
Nu ga je zelf wat veranderen aan het figuur.
- Verander overal de stapgrootte. Wat gebeurt er?
Kan je ook zorgen dat het figuur de andere kant op draait?
- Ga opzoek naar het onderstaande blok en verander dit overal met het andere graden blok. Zorg dat je er weer 45 graden opzet.
Opdracht 4
Dit hele blok is een beetje onoverzichtelijk. Er is een blok waardoor je het overzichterlijker kan maken. Kan jij het blok vinden?
Zo ziet je blok er dan uit
Figuur namaken
Ga zelf op zoek naar de volgende blokken. Kan jij het figuur maken?
Maak het figuur persoonlijker en kies je eigen kleur.
Maak het figuur nog persoonlijker en spectaculairder door de stapgrootte te veranderen.
Nieuw figuur maken
Hopelijk heb je een idee gekregen hoe Scratsch werkt. Nu mag je je eigen figuur gaan ontwerpen.
Het arrangement ICT programmeren is gemaakt met
Wikiwijs van
Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt,
maakt en deelt.
Auteur
Luuk Pronk
Je moet eerst inloggen om feedback aan de auteur te kunnen geven.
Laatst gewijzigd
2021-06-09 10:30:12
Licentie
Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:
het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.
Leeromgevingen die gebruik maken van LTI kunnen Wikiwijs arrangementen en toetsen afspelen en resultaten
terugkoppelen. Hiervoor moet de leeromgeving wel bij Wikiwijs aangemeld zijn. Wil je gebruik maken van de LTI
koppeling? Meld je aan via info@wikiwijs.nl met het verzoek om een LTI
koppeling aan te gaan.
Maak je al gebruik van LTI? Gebruik dan de onderstaande Launch URL’s.
Arrangement
IMSCC package
Wil je de Launch URL’s niet los kopiëren, maar in één keer downloaden? Download dan de IMSCC package.
Wikiwijs lesmateriaal kan worden gebruikt in een externe leeromgeving. Er kunnen koppelingen worden gemaakt en
het lesmateriaal kan op verschillende manieren worden geëxporteerd. Meer informatie hierover kun je vinden op
onze Developers Wiki.