Spelling

Spelling

Inleiding

Welkom op de website over spelling!

Dit is niet zomaar een website. Dit is een les in de vorm van een website. Je bent op school al begonnen met de lessenreeks spelling. Deze les ga je doorlopen als afsluiter van deze lessenreeks.

Het doel van deze les is dat je na deze les voor jezelf weet hoe goet je deze spellingsonderdelen beheerst. De les bevat alle onderdelen en leerdoelen van de spellingslessen van de methode Plot26.

De leerdoelen die deze les aan bod komen.

  • Je kan na deze les aantonen wanneer er klinkerbotsing optreedt en deze oplossen d.m.v. een trema of verbindingsstreepje.
  • Je kan na deze les verkleinvormen en meervoudsvormen maken van woorden d.m.v. de bijbehorende spellingsregels toe te passen.
  • Je kan na deze les samenstellingen vormen van losse woorden d.m.v. de bijbehorende spellingsregels toe te passen.
  • Je kan na deze les bijvoeglijke naamwoorden schrijven d.m.v. de bijbehorende spellingsregels toe te passen.
  • Je schrijft na deze les persoonsnamen, aardrijkskundige namen, feesten, feestdagen en (verwijzingen naar) goden met een hoofdletter.
  • Je kan na deze les de leestekens hoofdletter, punt, vraagteken, uitroepteken, komma, dubbele punt, puntkomma en aanhalingstekens op de juiste manier toepassen.
  • Je kan na deze les aantonen waar klemtonen liggen door accenten te gebruiken.

De les is gericht op leerlingen uit de brugklas met de niveaus kader en mavo.

 

 

De les is als volgt opgebouwd:

  1. instaptoets
  2. oefenen op jouw niveau
  3. eindtoets
  4. reflectie

Je begint zometeen eerst met een instaptoets. Uit deze toets komt een percentage (het aantal antwoorden dat jij goed had). Aan de hand van dat percentage wordt je ingedeeld in niveau 1, 2 of 3. Jij gaat vervolgens op jouw niveau oefenen, zodat het niet te makkelijk of te moeilijk voor je is!

Na het oefenen ga je een eindtoets maken. Hier komt ook weer een resultaat uit en die is voor jouzelf, zodat jij weet of je deze onderdelen al voldoende of onvoldoende beheerst.

Na de toets moet je nog een klein, maar zeker niet onbelangrijk, deel doen en dat is de reflectie. Die is voor mij heel belangrijk en nuttig. Dan kan ik zien hoe jullie een les in zo'n vorm vinden en daarnaast weet ik dan of je de les ook daadwerkelijk gemaakt hebt!

Je kunt op het pijltje rechtsonderin klikken om naar de instaptoets te gaan. Goed lezen wat er op iedere pagina van je gevraagd wordt en waar je naartoe verwezen wordt. Heel veel succes!

Colofon

Het arrangement Spelling is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

Auteur
Merel Coppieters Je moet eerst inloggen om feedback aan de auteur te kunnen geven.
Laatst gewijzigd
2020-06-10 13:34:28
Licentie

Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:

  • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
  • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
  • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

Meer informatie over de CC Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie.

Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

Toelichting
Ontdek waar jij staat op het gebied van spelling.
Eindgebruiker
leerling/student
Moeilijkheidsgraad
gemiddeld
Studiebelasting
4 uur en 0 minuten

Bronnen

Bron Type
Klik hier om naar de opdracht te gaan.
https://www.educaplay.com/learning-resources/5995447-kruiswoordpuzzel_spelling.html
Link
Klik hier om naar opdracht 2 te gaan.
https://goformative.com/formatives/5ed66a146a03f92842c57e3c
Link
Klik hier om naar de opdracht te gaan.
https://www.educaplay.com/learning-resources/5996071-woordzoeker_spelling_niveau_2.html
Link
Klik hier om naar de opdracht te gaan.
https://goformative.com/formatives/5ed679118a4933ca1afc5bf4
Link
Klik hier om naar de opdracht te gaan.
https://www.educaplay.com/learning-resources/5997191-woordzoeker_spelling_niveau_3.html
Link
Klik hier om naar de opdracht te gaan.
https://goformative.com/formatives/5ed687396a03f9f04ac58d5e
Link
Klik hier om naar het feedbackformulier te gaan.
https://forms.gle/V48Mi7DcjhBQzg6D8
Link

Downloaden

Het volledige arrangement is in de onderstaande formaten te downloaden.

Metadata

LTI

Leeromgevingen die gebruik maken van LTI kunnen Wikiwijs arrangementen en toetsen afspelen en resultaten terugkoppelen. Hiervoor moet de leeromgeving wel bij Wikiwijs aangemeld zijn. Wil je gebruik maken van de LTI koppeling? Meld je aan via info@wikiwijs.nl met het verzoek om een LTI koppeling aan te gaan.

Maak je al gebruik van LTI? Gebruik dan de onderstaande Launch URL’s.

Arrangement

Oefeningen en toetsen

Instaptoets

Afsluitende toets

IMSCC package

Wil je de Launch URL’s niet los kopiëren, maar in één keer downloaden? Download dan de IMSCC package.

QTI

Oefeningen en toetsen van dit arrangement kun je ook downloaden als QTI. Dit bestaat uit een ZIP bestand dat alle informatie bevat over de specifieke oefening of toets; volgorde van de vragen, afbeeldingen, te behalen punten, etc. Omgevingen met een QTI player kunnen QTI afspelen.

Versie 2.1 (NL)

Versie 3.0 bèta

Meer informatie voor ontwikkelaars

Wikiwijs lesmateriaal kan worden gebruikt in een externe leeromgeving. Er kunnen koppelingen worden gemaakt en het lesmateriaal kan op verschillende manieren worden geëxporteerd. Meer informatie hierover kun je vinden op onze Developers Wiki.

close
Colofon
gemaakt met Wikiwijs van kennisnet-logo
open