Project Interventies
Het project Interventies maakt je bewust van je eigen handelen. Je leert als hulpverlener je eigen vaardigheden in de omgang met de cliënt te ontwikkelen. Daarnaast bied je cliënten ook interventies aan. Hiermee hebben ze de mogelijkheid hun situatie positief te veranderen.
HEt project Interventies is gekoppeld aan het examengesprek, exameneenheid B. (Examen: P6-K1-W2: Begeleidt de cliënt bij het leren omgaan met zijn situatie en het versterken van de eigen kracht)
Criteria productbeoordeling:
▪Verantwoordt de gemaakte keuzes in de ondersteuning vanuit de kennis van het begeleiden bij veranderingsprocessen
▪Verantwoordt de gemaakte keuzes in de ondersteuning vanuit de kennis van specifieke begeleidingsmethodieken en interventietechnieken
Planning
Week 2: waarom dit project en wat is een conlict?
Week 3: bespreking conflicten op de werkplek en welke interventies zijn er?
Week 4: mehtodieken en methoden (o.a. vrijheidsbeperkende maatregen)
Week 5:overzicht interventies
Week 2
In de eerste les wordt stilgestaan bij conflicten. Interventies pas je namelijk toe in twee situaties. De eerste situatie is wanneer jij een verandering (ten goede natuurlijk) bij je cliënt wilt realiseren. Hiervoor maak je gebruik van de methodische cyclus die in andere vakken wordt behandeld. De tweede situatie is wanneer er een incident plaatsvindt of dreigt plaats te vinden. Vaak gaat daar een conflict aan vooraf.
Week 3
Thuisopdracht:
Beschrijf een conflictsituatie op je werk (stage). Denk hierbij vooral aan een conflictsituatie die je met een cli:ent hebt gehad. Denk terug aan wat er is gebeurd en geef (nadat je een korte persoonsbeschrijving met probleamtiek hebt gegeven) wat er is gebeurd, wat de aanleiding was en hoe je het hebt aangepakt.
Week 4
Week 5
Thuisopdracht
Welke methodiek gebruiken jullie op de werkvloer?
Welke interventies passen jullie toe op de werkvloer?
Welke interventies heb je zelf wel eens toegepast?
Welke interventies zou je graag willen invoeren op je werk?
Bronnen