Geluid, wat is dat nou eigenlijk?

Geluid, wat is dat nou eigenlijk?

startpagina

In dit hoofdstuk gaan we het hebben over geluid. Er is altijd en overal geluid, muziek is meestal fijn maar een drilboor is misschien supper irritant. maar waar bestaat geluid nou uit? Waarom is geluid soms irritant? 

Als het onweert dan zie je misschien eerst de flits en hoor je pas na een aantal seconden de knal. De knal onstaat wel tegelijk met de flits. Dit komt omdat licht sneller is dan geluid. Als de onweer verder weg is zie je het licht wel direct, maar de knal komt later. Als je de seconden telt tussen de flits en de knal die je hoort kan je zelfs uitrekenen hoe ver de onweer van je vandaan is.

In dit arrangement ga je leren hoe je kunt uitrekenen hoe ver geluid van je vandaan is. Hoe het geluid ontstaat en hoe het bij je oor komt.

 

De flits komt tegelijk met de knal
De flits komt tegelijk met de knal

Colofon

Het arrangement Geluid, wat is dat nou eigenlijk? is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

Auteur
emmy oosthoek Je moet eerst inloggen om feedback aan de auteur te kunnen geven.
Laatst gewijzigd
2020-06-03 07:50:51
Licentie

Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:

  • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
  • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
  • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

Meer informatie over de CC Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie.

Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

Eindgebruiker
leerling/student
Moeilijkheidsgraad
gemiddeld

Downloaden

Het volledige arrangement is in de onderstaande formaten te downloaden.

Metadata

LTI

Leeromgevingen die gebruik maken van LTI kunnen Wikiwijs arrangementen en toetsen afspelen en resultaten terugkoppelen. Hiervoor moet de leeromgeving wel bij Wikiwijs aangemeld zijn. Wil je gebruik maken van de LTI koppeling? Meld je aan via info@wikiwijs.nl met het verzoek om een LTI koppeling aan te gaan.

Maak je al gebruik van LTI? Gebruik dan de onderstaande Launch URL’s.

Arrangement

Oefeningen en toetsen

oefeningen

IMSCC package

Wil je de Launch URL’s niet los kopiëren, maar in één keer downloaden? Download dan de IMSCC package.

QTI

Oefeningen en toetsen van dit arrangement kun je ook downloaden als QTI. Dit bestaat uit een ZIP bestand dat alle informatie bevat over de specifieke oefening of toets; volgorde van de vragen, afbeeldingen, te behalen punten, etc. Omgevingen met een QTI player kunnen QTI afspelen.

Versie 2.1 (NL)

Versie 3.0 bèta

Meer informatie voor ontwikkelaars

Wikiwijs lesmateriaal kan worden gebruikt in een externe leeromgeving. Er kunnen koppelingen worden gemaakt en het lesmateriaal kan op verschillende manieren worden geëxporteerd. Meer informatie hierover kun je vinden op onze Developers Wiki.

close
gemaakt met Wikiwijs van kennisnet-logo
open