Menu
Over deze les
  • Zoeken in arrangement
    bèta
  • Colofon
  • Opties
    Gebruik
    • Download als PDF
    • Alle download opties
    • Kopieer arrangement
    Weergave
    • Menu links
    • Geen menu
    • Menu onder voor digibord
  • wikiwijs-logo
    • Over Wikiwijs
    • Wikiwijs Updates
    • Disclaimer
    • Privacy
    • Cookies
    Wikiwijs is een dienst van

Groep 5/6/7/8 - Greenscreenbox - Interview over hobby's

Groep 5/6/7/8 - Greenscreenbox - Interview over hobby's

Over deze les

Methode: N.v.t. Deze les past bij:

  • Staal Taal groep 5, thema Nacht of Dierentuin (les 7: pas ‘denkgesprek’ aan naar ‘interview’)
  • Staal Taal groep 6, thema Sport
  • Taal Actief 4, Groep 6 - thema 2 week 1 les 3
  • Pit Groep 6 Blok 3 - H 5 - L 1+2
  • Pit Groep 6 Blok 4 - H 8 - L 1+2
  • Pit Groep 8 Blok 5 - H 9 - L 1+2

Groep: 5/6/7/8

Lesduur: 50 minuten

Benodigdheden:

  • ICT- Basisvaardigheden voor het werken met de Greenscreenbox
  • Greenscreenbox + Toolblox (groene stroken en blokjes)
  • iPads (of ander apparaat) met internet en camera
  • https://greenscreenbox.app/
  • Schrijfmaterialen
  • Playmobil of LEGO poppetjes

Moeilijkheidsgraad (voor de leerkracht): Gemiddeld

Lesdoelen taal

  • Ik kan een interview voorbereiden en afnemen over hobby's (of een ander onderwerp naar keuze!).

Maak een keuze uit onderstaande taalvaardigheidsdoelen, waar de nadruk deze les op wordt gelegd:

Spreekvaardigheid

  • Ik luister goed naar wat de ander zegt, zodat ik daarop kan reageren met nieuwe vragen of door meer te vragen over wat ik hoor.
  • Ik kan duidelijke vragen stellen en een kort gesprekje houden met iemand anders.
  • Ik onderbreek de ander niet tijdens het interview.
  • Ik praat netjes om de beurt.
  • Ik praat rustig en duidelijk.

Schrijfvaardigheid:

  • Ik bedenk en schrijf minimaal 5 vragen op die ik tijdens het interview wil stellen.
  • Ik oefen met het schrijven van open vragen, zodat het interview een goedlopend gesprek wordt.

Digitale geletterdheid

Aanbodsdoelen SLO digitale geletterdheid

  • Praktische ICT basisvaardigheden:
    • Groep 5/6: Aansluiten en werken met verschillende digitale apparaten (fase 2).
    • Groep 5/6: Exploreren van apps voor audio en video (fase 2)
    • Groep 7/8: Inzetten van apps voor tekeningen, tekst, audio, video, presentaties en spreadsheets bij het leerproces (fase 3).
    • Groep 7/8: Verzamelen en creëren van de benodigde 'content' voor een digitale presentatie (fase 3).

Lesdoelen digitale vaardigheden

  • Ik kan een tablet gebruiken om een interview te filmen.
  • Ik kan met een app een greenscreen-film maken.
  • Ik kan digitaal informatie presenteren.

Benodigde voorkennis

  • Leerlingen kunnen zelfstandig inloggen in de Greenscreenbox app.
  • Leerlingen weten hoe ze in de Greenscreenbox app een film kunnen opnemen.

Lesomschrijving

Introductie/inleiding:

Begin met een korte uitleg over wat een interview is en hoe het wordt gebruikt om informatie te verzamelen.

De leerkracht kan een interview met zichzelf houden bijvoorbeeld. waarbij je als interviewer aan de ene kant gaat staan, en als je antwoord geeft, ga je aan de andere kant staan en geef je antwoord.

Instructie:

Leg uit dat de kinderen een interview gaan afnemen over hobby’s (of een ander onderwerp naar keuze), maar dat de LEGO/Playmobil-poppetjes de rol van interviewer en geïnterviewde zullen spelen.

Bedenk samen alvast twee voorbeeldvragen over hobby's, zoals: "Wat is je hobby?" of "Hoe ben je begonnen met deze hobby?"

Verwerking:

1. Voorbereiding (15 minuten)
Laat de leerlingen in kleine groepjes van maximaal 4 kinderen samenwerken. Elk groepje kiest een interviewer en een geïnterviewde van hun LEGO/Playmobil-poppetjes.

Laat ze samen minimaal 5 vragen bedenken die hun poppetjes gaan stellen over hobby’s. Denk aan vragen als "Wat doe je tijdens je hobby?", "Kun je mij iets leren over jouw hobby?” of "Waarom vind je het leuk?".

Laat hen ook nadenken over de antwoorden die gegeven kunnen worden op deze vragen.

Laat leerlingen het interview alvast oefenen zonder het gebruik van de greenscreenbox, maar wel met poppetjes en tekst oefenen.

2. Opnemen van de interviews (15 minuten per groepje)
De leerlingen gebruiken de Greenscreenbox om hun poppetjes tot leven te brengen in een greenscreen video.

Als achtergrond kiezen ze een van de afbeeldingen uit de bibliotheek van de Greenscreenbox app. Optioneel kunnen ze ook een eigen achtergrond uploaden.

Elk groepje filmt het gesprek waarin de interviewer-poppetjes de vragen stellen en de antwoorden samenvatten via hun personages.

Let op: de interviews worden in 1x (in 1 opname) opgenomen. Het is niet nodig om van achtergronden te wisselen.

Afsluiting/evaluatie:

Reflectie (10 minuten): doordat de leerlingen het interview hebben gefilmd, kunnen ze goed reflecteren op de taaldoelen. Ter ondersteuning kun je de leerdoelen op het digibord laten zien.

De leerlingen bekijken in hun groepje het interview dat ze hebben opgenomen. Laat hen in hun groepje reflecteren op de gestelde taaldoelen. Laat hen ook reflecteren op de digitale leerdoelen.  Hierbij kan ook een werkvorm gebruikt worden als: schrijf op je wisbord een top en een tip.

Datum publicatie: januari 2025

 

Ga terug naar de homepage

Ga naar Handleidingen digitale geletterdheid

 

Colofon

Het arrangement Groep 5/6/7/8 - Greenscreenbox - Interview over hobby's is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

Auteur
App Noot Muis 2.0
Laatst gewijzigd
2025-05-14 09:11:52
Licentie

Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:

  • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
  • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
  • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

Meer informatie over de CC Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie.

Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

Toelichting
Deze les digitale geletterdheid vervangt de methodeles.
Leerniveau
PO groep 5;
Leerinhoud en doelen
Nederlandse Taal; Mondelinge taalvaardigheid; Spreken; Gesprekken voeren; Computervaardigheden/ICT;
Eindgebruiker
leraar
Moeilijkheidsgraad
gemiddeld
Trefwoorden
app noot muis, appnootmuis, digitale geletterdheid, greenscreenbox, groep 5, hobby's, interview, praktische ict basisvaardigheden, taal

Gebruikte Wikiwijs Arrangementen

App Noot Muis 2.0. (z.d.).

SJABLOON OM TE KOPIEREN

https://maken.wikiwijs.nl/196529/SJABLOON_OM_TE_KOPIEREN

Groep 5/6/7/8 - Greenscreenbox - Interview over hobby's
nl
App Noot Muis 2.0
2025-05-14 09:11:52
Deze les digitale geletterdheid vervangt de methodeles.
educationLevel
OnderwijsBegrippenKader
PO groep 5
http://purl.edustandaard.nl/begrippenkader/bc213214-b83d-4673-b9c1-8fdaa63d6d56
educationalSubject
OnderwijsBegrippenKader
Nederlandse Taal
http://purl.edustandaard.nl/begrippenkader/3401cf6e-82e4-404c-b216-b980ff407159
educationalSubject
OnderwijsBegrippenKader
Mondelinge taalvaardigheid
http://purl.edustandaard.nl/begrippenkader/4c56b100-82ca-43ef-a9d3-f7a1a6b12e21
educationalSubject
OnderwijsBegrippenKader
Spreken
http://purl.edustandaard.nl/begrippenkader/b8fa664c-174b-4293-b496-b5e850ca3a0f
educationalSubject
OnderwijsBegrippenKader
Gesprekken voeren
http://purl.edustandaard.nl/begrippenkader/c9987a64-2239-41d3-8575-1fe012b03616
educationalSubject
OnderwijsBegrippenKader
Computervaardigheden/ICT
http://purl.edustandaard.nl/begrippenkader/e8e7fa96-dfc6-4d6d-a41b-a44c1b5b4138
leraar
app noot muis, appnootmuis, digitale geletterdheid, greenscreenbox, groep 5, hobby's, interview, praktische ict basisvaardigheden, taal

Downloaden

Het volledige arrangement is in de onderstaande formaten te downloaden.

  • pdf
  • json
  • IMSCP package

Metadata

  • Metadata overzicht (Excel)

LTI

Leeromgevingen die gebruik maken van LTI kunnen Wikiwijs arrangementen en toetsen afspelen en resultaten terugkoppelen. Hiervoor moet de leeromgeving wel bij Wikiwijs aangemeld zijn. Wil je gebruik maken van de LTI koppeling? Meld je aan via info@wikiwijs.nl met het verzoek om een LTI koppeling aan te gaan.

Maak je al gebruik van LTI? Gebruik dan de onderstaande Launch URL’s.

Arrangement

IMSCC package

Wil je de Launch URL’s niet los kopiëren, maar in één keer downloaden? Download dan de IMSCC package.

  • IMSCC package

Voor developers

Wikiwijs lesmateriaal kan worden gebruikt in een externe leeromgeving. Er kunnen koppelingen worden gemaakt en het lesmateriaal kan op verschillende manieren worden geëxporteerd. Meer informatie hierover kun je vinden op onze Developers Wiki.

Sluiten