Staal Taal - groep 6 - Spijsvertering - les 9: Proefje beschrijven Canva

Staal Taal - groep 6 - Spijsvertering - les 9: Proefje beschrijven Canva

Over deze les

Methode: Staal

Groep: 6

Thema: Spijsvertering

Les: 9

Benodigdheden:

  • Werkblad 9 uit de handleidingenmap Staal groep 6.
  • Chromebook
  • Canva-account
  • Tekst 3 (De perfecte drol) en 4 (Scheet uit een fles) uit het bronnenboek.

Moeilijkheidsgraad (voor de leerkracht): Gemiddeld

Doelen taal

  • De leerlingen leren een proefje beschrijven.

Digitale geletterdheid

Aanbodsdoelen SLO digitale geletterdheid

  • Praktische ICT-basisvaardigheden
    • Verzamelen en creëren van de benodigde 'content' voor een digitale presentatie (fase 3).

Lesdoelen digitale vaardigheden

  • Verschillende vaardigheden in Canva: tekst aanpassen, lettertype/kleur van tekst aanpassen, plaatje toevoegen, poster downloaden en delen.

Benodigde voorkennis

  • Account gemaakt in Canva
  • Gepaste lay-out kiezen

Lesomschrijving

Introductie/inleiding:

Je kunt een leuk proefje laten zien of een filmpje hiervan (voorbeeld via deze link). Na het proefje/filmpje beschrijf je het proefje a.d.h.v. het werkblad (zie methode).

Instructie:

De tekst van beide proefjes laat je zien op het bord en lees je met de leerlingen. De leerlingen maken uit deze twee teksten een keuze.
Het werkblad kun je op het bord laten zien, deze vragen moeten ze beantwoorden, maar kun je ook printen zodat ze niet steeds op het bord hoeven te kijken. Afhankelijk van het niveau van de groep, kun je het werkblad ook eerst analoog laten invullen en daarna pas in Canva.
Minimale criteria:

  • Je schrijft op wat je met het proefje wilt laten zien.
  • Je schrijft op wat je erbij nodig hebt.
  • Je schrijft op wat je moet doen.
  • Je schrijft op wat de uitkomst van het proefje is.

Verwerking:

Alle leerlingen hebben een chromebook voor zich en maken een account aan of loggen in op Canva.com. Daar kiezen zij voor een poster waarop zij in ieder geval de vragen kunnen beantwoorden.
Dan gaan ze aan de slag met het beantwoorden van de vragen van het werkblad en zorgen dat de opmaak past bij het onderwerp.

Afsluiting/evaluatie:

De poster wordt gedownload en gedeeld met de leerkracht. In een volgende les kunnen medeleerlingen tips & tops geven over de poster en de inhoud.


Datum publicatie: juni 2024

Ga terug naar de homepage

Ga naar Handleidingen digitale geletterdheid

Colofon

Het arrangement Staal Taal - groep 6 - Spijsvertering - les 9: Proefje beschrijven Canva is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

Laatst gewijzigd
2024-06-05 13:22:43
Licentie

Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:

  • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
  • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
  • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

Meer informatie over de CC Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie.

Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

Toelichting
Deze les digitale geletterdheid vervangt de methodeles.
Leerniveau
PO groep 6;
Eindgebruiker
leraar
Moeilijkheidsgraad
gemiddeld
Trefwoorden
app noot muis, appnootmuis, canva, digitale geletterdheid, groep 6, praktische ict basisvaardigheden, staal, taal

Gebruikte Wikiwijs Arrangementen

App Noot Muis 2.0. (z.d.).

SJABLOON OM TE KOPIEREN

https://maken.wikiwijs.nl/196529/SJABLOON_OM_TE_KOPIEREN

close
Colofon
gemaakt met Wikiwijs van kennisnet-logo
open