Taal Actief - groep 6 - thema 7 - les 8: Recensie schrijven

Taal Actief - groep 6 - thema 7 - les 8: Recensie schrijven

Over deze les

Methode: Taal Actief

Groep: 6

Thema: 7

Week: 2

Les: 8

Benodigdheden:

  • Digibord
  • Gynzy en/of Taalmethodesoftware
  • Chromebook/laptop
  • Werkboek B
  • Voorbeeld recensie (digitaal of uit krant/tijdschrift)
  • Eventueel Google Classroom

Moeilijkheidsgraad (voor de leerkracht): Makkelijk

Doelen taal

  • Leerlingen kunnen een recensie over een boek/film schrijven.
  • Leerlingen gebruiken een argument om hun mening te onderbouwen.
  • Leerlingen geven het boek/de film een aantal sterren; hoe meer sterren hoe leuker zij het boek/de film vinden.

Digitale geletterdheid

Aanbodsdoelen SLO digitale geletterdheid

  • Praktische ICT basisvaardigheden:
    • Ontdekken en gebruiken van gevorderde functionaliteit in apps voor tekstverwerking en presentaties zoals het opmaken van teksten en pagina's/dia's (fase 3).

Lesdoelen digitale vaardigheden

  • Leerlingen leren speciale tekens invoegen om bijvoorbeeld het boek een aantal sterren te geven.
  • Leerlingen geven hun mening en weten dat dit van invloed kan zijn op de lezers van de recensie.

Benodigde voorkennis

  • De leerling kan een plaatje (van de voorkant) van het boek of filmposter in het document toevoegen.

Lesomschrijving

Introductie/inleiding:

De leerlingen gaan een recensie schrijven over hun (favoriete) boek of film. Hierin moeten ze hun mening gaan onderbouwen met een argument. Argumenten en voorbeelden maken hun mening sterker. Bovendien weten zij dat hun mening van invloed kan zijn op de mening van lezers van het artikel.

Instructie:

De leerlingen lezen een boekrecensie en kunnen hieruit opmaken of de schrijver hiervan postitief of negatief is.
Ze zien dat de recensie bestaat uit een korte omschrijving van het verhaal en daarna de mening wordt gegeven met argumenten en voorbeelden.

Verwerking:

De leerlingen gaan nu eerst zelf bedenken over welk boek/film zij een recensie willen schrijven. Als ze hier een keuze in hebben gemaakt, dan gaan ze hun recensie voorbereiden d.m.v. het invullen van de schrijfhulp in het werkboek.

Hierna pakken de leerlingen een device erbij en openen een document. Ze beschrijven eerst kort het verhaal en daaronder komt hun mening te staan met voorbeelden/argumenten.

Na het schrijven van de recensie geven de kinderen een aantal sterren door dit in hun document in te voegen. De leerlingen mogen het boek/de film een aantal sterren geven. Deze sterren kunnen ze vinden bij 'symbolen'. De leerkracht zal dit wellicht op het digibord voor moeten doen om te laten zien waar dit gevonden kan worden. Ook laat de leerkracht zien hoe een afbeelding van het internet bij het document ingevoegd kan worden.

Als dit is gelukt kijken de leerlingen hun recensie na middels de nakijkhulp. Wanneer alle vragen met 'ja' zijn beantwoord, is de recensie goed en klaar om gedeeld te worden met de leerkracht.

Afsluiting/evaluatie:

Tot slot bespreekt de leerkracht een aantal recensies van de leerlingen. Samen wordt gekeken naar de argumenten/voorbeelden en wat voor invloed de recensie kan hebben op de lezers hiervan. Zal iemand die de recensie leest het boek/de film gaan lezen/kijken?

Na dit klassengesprek wordt de les afgesloten.


Datum publicatie: september 2024

Ga terug naar de homepage

  • Het arrangement Taal Actief - groep 6 - thema 7 - les 8: Recensie schrijven is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

    Laatst gewijzigd
    2024-09-18 14:06:33
    Licentie

    Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:

    • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
    • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
    • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

    Meer informatie over de CC Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie.

    Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

    Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

    Toelichting
    Deze les digitale geletterdheid vervangt de methodeles.
    Leerniveau
    PO groep 6;
    Eindgebruiker
    leraar
    Moeilijkheidsgraad
    makkelijk
    Trefwoorden
    app noot muis, appnootmuis, digitale geletterdheid, groep 6, praktische ict basisvaardigheden, recensie, taal, taal actief

    Gebruikte Wikiwijs Arrangementen

    App Noot Muis 2.0. (z.d.).

    SJABLOON OM TE KOPIEREN

    https://maken.wikiwijs.nl/196529/SJABLOON_OM_TE_KOPIEREN

  • Downloaden

    Het volledige arrangement is in de onderstaande formaten te downloaden.

    Metadata

    LTI

    Leeromgevingen die gebruik maken van LTI kunnen Wikiwijs arrangementen en toetsen afspelen en resultaten terugkoppelen. Hiervoor moet de leeromgeving wel bij Wikiwijs aangemeld zijn. Wil je gebruik maken van de LTI koppeling? Meld je aan via info@wikiwijs.nl met het verzoek om een LTI koppeling aan te gaan.

    Maak je al gebruik van LTI? Gebruik dan de onderstaande Launch URL’s.

    Arrangement

    IMSCC package

    Wil je de Launch URL’s niet los kopiëren, maar in één keer downloaden? Download dan de IMSCC package.

    Meer informatie voor ontwikkelaars

    Wikiwijs lesmateriaal kan worden gebruikt in een externe leeromgeving. Er kunnen koppelingen worden gemaakt en het lesmateriaal kan op verschillende manieren worden geëxporteerd. Meer informatie hierover kun je vinden op onze Developers Wiki.