Staal Taal - groep 8 - Televisie - les 9/10/11/12: Presenteren van het journaal

Staal Taal - groep 8 - Televisie - les 9/10/11/12: Presenteren van het journaal

Over deze les

Methode: Staal Taal

Groep: 8

Thema: Televisie

Les (nummer): 9/10/11/12

Benodigdheden:

  • iPad met App voor greenscreen
  • Greenscreen

Moeilijkheidsgraad (voor de leerkracht): Moeilijk

Doelen taal

  • Leren een nieuwsbericht voor het jeugdjournaal schrijven.
  • leren tekst te presenteren.
  • letten op hoe zij presenteren.

Digitale geletterdheid

Aanbodsdoelen SLO digitale geletterdheid

  • Praktische ICT-basisvaardigheden:
    • Ontdekken en gebruiken van gevorderde functionaliteit in een app voor video zoals met een camera opgenomen scenes monteren tot een videofilmpje (fase 3).

Lesdoelen digitale vaardigheden

  • De leerlingen maken en editen video's voor een greenscreen.

Benodigde voorkennis

  • Leerlingen kunnen hun bestanden delen op verschillende manieren.

Lesomschrijving

Introductie/inleiding:

We kijken (een fragment van) het jeugdjournaal en bespreken dat het jeugdjournaal een toonaangevend programma is, dat dagelijks het nieuws presenteert aan kinderen. Het doel van de les is om een nieuwsitem te creëren.

Instructie:

We beginnen met het maken van groepen van twee of drie leerlingen. Elke groep zal een nieuwsitem bedenken met een onderwerp dat aansluit bij de interesses van de groep. Na het kiezen van de onderwerpen zullen de groepen een script opstellen en bedenken hoe ze dit visueel willen presenteren.

Na het opstellen van het script zullen de groepen het nieuwsitem aan elkaar presenteren. Hierbij zullen ze feedback ontvangen en eventuele aanpassingen doorvoeren om de kwaliteit van hun presentatie te verhogen.

Vervolgens gaan de groepen over tot de opnamefase. Hierbij zullen ze beslissen of ze alleen vanuit de studio willen presenteren of dat ze ook live verslag willen doen vanaf locatie. Ze worden aangemoedigd om hun creativiteit te uiten en de woordenschat die ze hebben geleerd terug te laten komen in hun presentatie.

Na de opname volgt de bewerkingsfase. De groepen zullen de beelden monteren, geluidseffecten toevoegen en eventuele tekst te integreren om een professioneel ogend nieuwsitem te creëren.

Verwerking:

De leerlingen nemen het item op. Geef ze eventueel een aantal woorden mee uit de woordenschatles, die ze terug moeten laten komen in hun nieuwsitem. Kader de lessen over meerdere momenten.

  • Les 1: Schrijven van het script voor het nieuwsitem.
  • Les 2: Presenteren en feedback ontvangen van medeleerlingen.
  • Les 3: Opnemen van het nieuwsitem en editten
  • Les 4: Presenteren van de nieuwsitems

Afsluiting/evaluatie:

Bekijken de video's met de leerlingen. Deel deze eventueel via Google Site, Google Classroom, Google Drive of via e-mail met de leerlingen.

 

Eventule benodigheden om toe tevoegen aan je video's:

  • Een achtergrondfoto voor in de Greenscreen-app van de studio van het jeugdjournaal
  • Het intro van het jeugdjournaal als videobestand


Datum publicatie: maart 2024

Ga terug naar de homepage

Ga naar Handleidingen digitale geletterdheid

  • Het arrangement Staal Taal - groep 8 - Televisie - les 9/10/11/12: Presenteren van het journaal is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

    Laatst gewijzigd
    2024-04-01 20:41:30
    Licentie

    Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:

    • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
    • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
    • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

    Meer informatie over de CC Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie.

    Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

    Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

    Toelichting
    Deze les digitale geletterdheid vervangt de methodeles.
    Leerniveau
    PO groep 8;
    Eindgebruiker
    leraar
    Moeilijkheidsgraad
    moeilijk
    Trefwoorden
    app noot muis, appnootmuis, digitale geletterdheid, editen, green screen, journaal, presenteren, taal

    Gebruikte Wikiwijs Arrangementen

    App Noot Muis 2.0. (2023).

    Taal Actief - groep 7 - thema 1 - les 8: Een draaiboek maken voor een goed doel

    https://maken.wikiwijs.nl/160748/Taal_Actief___groep_7___thema_1___les_8__Een_draaiboek_maken_voor_een_goed_doel