Menu
Over deze les
  • Zoeken in arrangement
    bèta
  • Colofon
  • Opties
    Gebruik
    • Download als PDF
    • Alle download opties
    • Kopieer arrangement
    Weergave
    • Menu links
    • Geen menu
    • Menu onder voor digibord
  • wikiwijs-logo
    • Over Wikiwijs
    • Wikiwijs Updates
    • Disclaimer
    • Privacy
    • Cookies
    Wikiwijs is een dienst van

Staal Taal - groep 8 - Televisie - les 9/10/11/12: Presenteren van het journaal

Staal Taal - groep 8 - Televisie - les 9/10/11/12: Presenteren van het journaal

Over deze les

Methode: Staal Taal

Groep: 8

Thema: Televisie

Les (nummer): 9/10/11/12

Benodigdheden:

  • iPad met App voor greenscreen
  • Greenscreen

Moeilijkheidsgraad (voor de leerkracht): Moeilijk

Doelen taal

  • Leren een nieuwsbericht voor het jeugdjournaal schrijven.
  • leren tekst te presenteren.
  • letten op hoe zij presenteren.

Digitale geletterdheid

Aanbodsdoelen SLO digitale geletterdheid

  • Praktische ICT-basisvaardigheden:
    • Ontdekken en gebruiken van gevorderde functionaliteit in een app voor video zoals met een camera opgenomen scenes monteren tot een videofilmpje (fase 3).

Lesdoelen digitale vaardigheden

  • De leerlingen maken en editen video's voor een greenscreen.

Benodigde voorkennis

  • Leerlingen kunnen hun bestanden delen op verschillende manieren.

Lesomschrijving

Introductie/inleiding:

We kijken (een fragment van) het jeugdjournaal en bespreken dat het jeugdjournaal een toonaangevend programma is, dat dagelijks het nieuws presenteert aan kinderen. Het doel van de les is om een nieuwsitem te creëren.

Instructie:

We beginnen met het maken van groepen van twee of drie leerlingen. Elke groep zal een nieuwsitem bedenken met een onderwerp dat aansluit bij de interesses van de groep. Na het kiezen van de onderwerpen zullen de groepen een script opstellen en bedenken hoe ze dit visueel willen presenteren.

Na het opstellen van het script zullen de groepen het nieuwsitem aan elkaar presenteren. Hierbij zullen ze feedback ontvangen en eventuele aanpassingen doorvoeren om de kwaliteit van hun presentatie te verhogen.

Vervolgens gaan de groepen over tot de opnamefase. Hierbij zullen ze beslissen of ze alleen vanuit de studio willen presenteren of dat ze ook live verslag willen doen vanaf locatie. Ze worden aangemoedigd om hun creativiteit te uiten en de woordenschat die ze hebben geleerd terug te laten komen in hun presentatie.

Na de opname volgt de bewerkingsfase. De groepen zullen de beelden monteren, geluidseffecten toevoegen en eventuele tekst te integreren om een professioneel ogend nieuwsitem te creëren.

Verwerking:

De leerlingen nemen het item op. Geef ze eventueel een aantal woorden mee uit de woordenschatles, die ze terug moeten laten komen in hun nieuwsitem. Kader de lessen over meerdere momenten.

  • Les 1: Schrijven van het script voor het nieuwsitem.
  • Les 2: Presenteren en feedback ontvangen van medeleerlingen.
  • Les 3: Opnemen van het nieuwsitem en editten
  • Les 4: Presenteren van de nieuwsitems

Afsluiting/evaluatie:

Bekijken de video's met de leerlingen. Deel deze eventueel via Google Site, Google Classroom, Google Drive of via e-mail met de leerlingen.

 

Eventule benodigheden om toe tevoegen aan je video's:

  • Een achtergrondfoto voor in de Greenscreen-app van de studio van het jeugdjournaal
  • Het intro van het jeugdjournaal als videobestand


Datum publicatie: maart 2024

Ga terug naar de homepage

Ga naar Handleidingen digitale geletterdheid

Colofon

Het arrangement Staal Taal - groep 8 - Televisie - les 9/10/11/12: Presenteren van het journaal is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

Auteur
App Noot Muis 2.0
Laatst gewijzigd
2024-04-01 20:41:30
Licentie

Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:

  • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
  • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
  • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

Meer informatie over de CC Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie.

Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

Toelichting
Deze les digitale geletterdheid vervangt de methodeles.
Leerniveau
PO groep 8;
Leerinhoud en doelen
Nederlandse Taal; Schrijfvaardigheid; Mondelinge taalvaardigheid; Spreken; Computervaardigheden/ICT;
Eindgebruiker
leraar
Moeilijkheidsgraad
moeilijk
Trefwoorden
app noot muis, appnootmuis, digitale geletterdheid, editen, green screen, journaal, presenteren, taal

Gebruikte Wikiwijs Arrangementen

App Noot Muis 2.0. (2023).

Taal Actief - groep 7 - thema 1 - les 8: Een draaiboek maken voor een goed doel

https://maken.wikiwijs.nl/160748/Taal_Actief___groep_7___thema_1___les_8__Een_draaiboek_maken_voor_een_goed_doel

Staal Taal - groep 8 - Televisie - les 9/10/11/12: Presenteren van het journaal
nl
App Noot Muis 2.0
2024-04-01 20:41:30
Deze les digitale geletterdheid vervangt de methodeles.
educationLevel
OnderwijsBegrippenKader
PO groep 8
http://purl.edustandaard.nl/begrippenkader/95138558-9f65-4888-8ea3-8acce5eea273
educationalSubject
OnderwijsBegrippenKader
Nederlandse Taal
http://purl.edustandaard.nl/begrippenkader/3401cf6e-82e4-404c-b216-b980ff407159
educationalSubject
OnderwijsBegrippenKader
Schrijfvaardigheid
http://purl.edustandaard.nl/begrippenkader/35be183e-0a81-41da-985b-35ac29677faa
educationalSubject
OnderwijsBegrippenKader
Mondelinge taalvaardigheid
http://purl.edustandaard.nl/begrippenkader/4c56b100-82ca-43ef-a9d3-f7a1a6b12e21
educationalSubject
OnderwijsBegrippenKader
Spreken
http://purl.edustandaard.nl/begrippenkader/b8fa664c-174b-4293-b496-b5e850ca3a0f
educationalSubject
OnderwijsBegrippenKader
Computervaardigheden/ICT
http://purl.edustandaard.nl/begrippenkader/e8e7fa96-dfc6-4d6d-a41b-a44c1b5b4138
leraar
app noot muis, appnootmuis, digitale geletterdheid, editen, green screen, journaal, presenteren, taal

Downloaden

Het volledige arrangement is in de onderstaande formaten te downloaden.

  • pdf
  • json
  • IMSCP package

Metadata

  • Metadata overzicht (Excel)

LTI

Leeromgevingen die gebruik maken van LTI kunnen Wikiwijs arrangementen en toetsen afspelen en resultaten terugkoppelen. Hiervoor moet de leeromgeving wel bij Wikiwijs aangemeld zijn. Wil je gebruik maken van de LTI koppeling? Meld je aan via info@wikiwijs.nl met het verzoek om een LTI koppeling aan te gaan.

Maak je al gebruik van LTI? Gebruik dan de onderstaande Launch URL’s.

Arrangement

IMSCC package

Wil je de Launch URL’s niet los kopiëren, maar in één keer downloaden? Download dan de IMSCC package.

  • IMSCC package

Voor developers

Wikiwijs lesmateriaal kan worden gebruikt in een externe leeromgeving. Er kunnen koppelingen worden gemaakt en het lesmateriaal kan op verschillende manieren worden geëxporteerd. Meer informatie hierover kun je vinden op onze Developers Wiki.

Sluiten