Ramadan & Ramadanfeest Les 3

Ramadan & Ramadanfeest Les 3

Ramadan en Ramadanfeest

Fase 3 en 4

Lesduur: 30 minuten

Korte samenvatting
In deze derde en laatste les van de lessenserie gaan de kinderen hun collage aan elkaar presenteren.
Daarin laten ze zien wat ze hebben geleerd/weten over Ramadan & het Ramadanfeest. En welke tradities daarbij horen.
 
In les 1 maakten de leerlingen kennis met de Ramadan & het Ramadanfeest.
In les 2 gingen de leerlingen aan de slag met het ontwerpprogramma Canva.

Informatie vooraf

Doelen

Digitale informatie vaardigheden:
* presenteren van de gevonden informatie als antwoord op een informatievraag
* aandacht hebben voor visuele en grafische vormgeving van de gevonden informatie
* presenteren van de gevonden informatie in een passende presentatievorm en met een passende vormgeving
* evalueren van het proces van digitale informatieverwerving
* evalueren aan de hand van concrete vragen hoe het proces van informatieverwerving is doorlopen

 

Mediawijsheid:

* beseffen van het belang om zorgvuldig om te gaan met digitale content van anderen of content waarin anderen herkenbaar voorkomen
* veilig omgaan met eigen digitale content bij het creëren, publiceren en delen ('eens geplaatst, voor altijd geplaatst')


 

Lesdoelen
De leerlingen kunnen andere presentaties van feedback voorzien. Zij gebruiken daarvoor het lijstje met vooraf gestelde doelen.
De leerlingen kunnen hun collage presenteren en vertellen daarbij een logisch verhaal.
De leerlingen oefenen hun presentatievaardigheden.
De leerlingen oefenen hun mondelinge vaardigheden.

 

Benodigdheden
* uitgeprinte collage's, liefst in kleur
* lijstje per tweetal met vooraf samen opgestelde eisen
* ruimte om de presentaties te kunnen geven
* eventueel fototoestel om de presentaties vast te leggen 

 

Koppeling met andere vakken
Je kan deze les koppelen aan mondelinge taalvaardigheden.
Je kan het ook koppelen aan presentatievaardigheden.
En de les is te koppelen aan levensbeschouwing, cultuur, traditie.

 

Voor de les
Zorg dat de collage's uitgeprint zijn en in het lokaal hangen. 
Elk tweetal heeft ook een overzicht van de voorafgestelde eisen.
Eventueel andere luisteraars uitnodigen.

Stap 1: Introductie

Introductie- 5 minuten

Vandaag gaan de leerlingen hun collage's presenteren. Dat doen ze niet samen maar een tweetal splitst zich op: leerling A presenteert terwijl leerling B bij een andere presentatie luistert.

Loop samen nog even het lijstje van eisen langs zodat iedereen weet waar tijdens het presenteren op gelet en op beoordeeld wordt.

Stap 2: Produceren

Produceren- 15 minuten

Leerling A maakt zich klaar voor de presentatie en leerling B pakt een potlood/pen om het feedback formulier straks in te kunnen vullen.

Iedereen krijgt 5 min de tijd om te presenteren. Luisteraars mogen daarna nog vragen stellen. De luisteraar laat de presentator weten wat hij/zij ervan vond.

Na 5 min. komen de tweetallen samen en laten elkaar weten wat ze hebben gehoord en hoe ze de presentatie hebben ervaren. Dan wisselen we van rol.
Leerling B gaat nu presenteren en leerling A wordt luisteraar.

Je doorloopt weer dezelfde stappen.

Stap 3: Presenteren

Presenteren- 10 minuten

Sluit gezamenlijk het presenteren af. Vraag de leerlingen wat ze van het presenteren vonden. Laat een enkeling hier over vertellen. Maar zorg ook dat je hoort hoe het was om een presentatie te horen/zien. Zijn er mooie voorbeelden/tops te geven?

Doorloop daarna nog samen even alle 3 de lessen. Zorg dat hier de focus ligt op het evalueren van het proces. Wat ging goed? Waarom ging dat goed? Wat kan volgende keer beter? Wat heb je daarvoor nodig? 

Deel eventueel in de schoolkrant/nieuwsbrief o.i.d. foto's en een stukje tekst over de presentaties en de lessen die er aan vooraf zijn gegaan. Hang de collage's nog eens op in de school.

  • Het arrangement Ramadan & Ramadanfeest Les 3 is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

    Laatst gewijzigd
    2023-04-21 08:57:53
    Licentie

    Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding-GelijkDelen 4.0 Internationale licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding en publicatie onder dezelfde licentie vrij bent om:

    • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
    • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
    • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

    Meer informatie over de CC Naamsvermelding-GelijkDelen 4.0 Internationale licentie.

    Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

    Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

    Toelichting
    In deze derde en laatste les van de lessenserie gaan de kinderen hun collage aan elkaar presenteren. Daarin laten ze zien wat ze hebben geleerd/weten over Ramadan & het Ramadanfeest. En welke tradities daarbij horen.
    Eindgebruiker
    leerling/student
    Moeilijkheidsgraad
    gemiddeld
    Studiebelasting
    4 uur 0 minuten
    Trefwoorden
    bovenbouw po, digitale geletterdheid, digitale informatievaardigheden, fase 3, ramadan, ramadanfeest, suikerfeest

    Gebruikte Wikiwijs Arrangementen

    PCOU Willibrord- Link030. (z.d.).

    Sjabloon Digitale Informatievaardigheden

    https://maken.wikiwijs.nl/176190/Sjabloon_Digitale_Informatievaardigheden

  • Downloaden

    Het volledige arrangement is in de onderstaande formaten te downloaden.

    Metadata

    LTI

    Leeromgevingen die gebruik maken van LTI kunnen Wikiwijs arrangementen en toetsen afspelen en resultaten terugkoppelen. Hiervoor moet de leeromgeving wel bij Wikiwijs aangemeld zijn. Wil je gebruik maken van de LTI koppeling? Meld je aan via info@wikiwijs.nl met het verzoek om een LTI koppeling aan te gaan.

    Maak je al gebruik van LTI? Gebruik dan de onderstaande Launch URL’s.

    Arrangement

    IMSCC package

    Wil je de Launch URL’s niet los kopiëren, maar in één keer downloaden? Download dan de IMSCC package.

    Voor developers

    Wikiwijs lesmateriaal kan worden gebruikt in een externe leeromgeving. Er kunnen koppelingen worden gemaakt en het lesmateriaal kan op verschillende manieren worden geëxporteerd. Meer informatie hierover kun je vinden op onze Developers Wiki.