Methodiek PW OA, periode 3

Methodiek PW OA, periode 3

Inleiding

Deze periode gaat over thema 2 uit het boek Methodiek PW: methodisch werken. Je hebt ook je werkboek hiervan nodig.

Traject Welzijn Methodiek PW by ThiemeMeulenhoff - issuu

In dit Thema verdiep je je in wat methodisch werken is. We hebben het dan over begrippen als visie, planmatig werken en doelen stellen.

Als je methodisch kunt werken, dan brengt dit een duidelijk structuur aan in wat je doet. Hierdoor is je werk inzichtelijker, beter af te stemmen en je werkt op een systematische manier aan de ontwikkeling van je leeringen.

 

 

Werkwijze

Hoe werken we deze periode?

Werkwijze – Sportpedagoog

 

Elke les bestaat uit een powerpoint waarin de hoofdpunten van je theorie worden weergegeven. Op de eerste dia kan je altijd zien bij welke bladzijden uit het boek je powerpoint hoort.

tijdens de lessen doen maak je opdrachten, zodat je je de leerstof eigen kunt maken. Elke les is er 1 opdracht die je moet inleveren. Deze opdracht heet dan ook 'inleveropdracht'.

Zolang er online les is mag je deze inleveropdrachten samen met je buddy maken en samen inleveren. Vermeld dan wel altijd even boven je opdracht dat je ook namens je buddy inlevert!

Als je 80% van de lessen hebt gevolgd en de inleveropdrachten in die week hebt ingeleverd, kan je een halve bonuspunt verdienen.

 

 

Planning

Beoordeling

Deze periode wordt beoordeeld op 3 manieren;

 

1. Jouw leerproces.

Aan het einde van elke les lever je je inleveropdracht in, ook als die nog niet helemaal klaar is. Zo kan je docent aan het einde van de periode zien dat je hebt meegedaan. Als je dit goed hebt gedaan krijgt je 0,5 bonuspunt op je eindcijfer. Je mag deze opdrachten als er sprake is van online lessen samen met je buddy maken.

 

2. Eindverslag van alle inleveropdrachten

Aan het einde van de periode, dit is uiterlijk 13 april, lever je alle inleveropdrachten als één eindverslag in, voorzien van omslag met je naam en klas en een inhoudsopgave. Je krijgt hiervoor een cijfer. Zolang er nog sprake is van online lessen mag je deze opdrachten samen met je buddy maken en inleveren.

 

3. Begrippentoets

Je krijgt een toets over de begrippen van Thema 2. Je moet ze kennen en kunnen toepassen, zoals we dat in de lessen hebben geoefend. Je krijgt voor de toets een cijfer.

 

Je eindcijfer wordt als volgt berekend:

Gemiddelde van de opdrachten : twee keer

Begrippentoets: één keer

Eventueel halve bonuspunt voor 80% aanwezigheid en wekelijks inleveren van opdrachten

 

lesorganisatie

les 1: Wat is methodisch werken?

les 2: Pedagogische uitgangspunten

les 3 en 4: werken vanuit een visie

les 5: doelgroepanalyse en beginsituatie (1)

les 6: Soorten doelen

les 7: Doelen formuleren

les 8: begrippentoets

  • Het arrangement Methodiek PW OA, periode 3 is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

    Auteur
    Laura Beeftink
    Laatst gewijzigd
    2021-04-04 17:19:32
    Licentie

    Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:

    • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
    • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
    • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

    Meer informatie over de CC Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie.

    Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

    Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

    Toelichting
    Dit is de eerste periode Methodiek van je opleiding, dat je in periode 3 hebt. Hierbij hoort het boek ''Methodiek PW'.
    Eindgebruiker
    leerling/student
    Moeilijkheidsgraad
    gemiddeld
  • Downloaden

    Het volledige arrangement is in de onderstaande formaten te downloaden.

    Metadata

    LTI

    Leeromgevingen die gebruik maken van LTI kunnen Wikiwijs arrangementen en toetsen afspelen en resultaten terugkoppelen. Hiervoor moet de leeromgeving wel bij Wikiwijs aangemeld zijn. Wil je gebruik maken van de LTI koppeling? Meld je aan via info@wikiwijs.nl met het verzoek om een LTI koppeling aan te gaan.

    Maak je al gebruik van LTI? Gebruik dan de onderstaande Launch URL’s.

    Arrangement

    IMSCC package

    Wil je de Launch URL’s niet los kopiëren, maar in één keer downloaden? Download dan de IMSCC package.

    Voor developers

    Wikiwijs lesmateriaal kan worden gebruikt in een externe leeromgeving. Er kunnen koppelingen worden gemaakt en het lesmateriaal kan op verschillende manieren worden geëxporteerd. Meer informatie hierover kun je vinden op onze Developers Wiki.