Introductie
In een steeds veranderende maatschappij is het belangrijk om op de hoogte te blijven van nieuwe (technologische) ontwikkelingen. Als professional in het onderwijs betekent dit dat je kritisch kunt kijken naar de methoden en middelen die je inzet tijdens lessituaties. Je stelt jezelf vragen: welke nieuwe ontwikkelingen zijn er? Welke nieuwe ontwikkelingen kan ik inzetten in mijn werk? Welk voordeel kan het opleveren om van deze middelen gebruik te maken? Dit alles met als doel het verbeteren van de kwaliteit van het onderwijs en het aanleren van relevante vaardigheden voor leerlingen. De inzet van digitale didactiek is daarbij een belangrijk middel. In deze lessenreeks ga jij je verdiepen in de digitale tools en ontwikkelingen binnen het onderwijs.
Toetsvormen en criteria
Onderstaande opdrachten worden gewaardeerd met een 7. Elke gemiste opdracht of onvoldoende gemaakte opdracht levert maximaal 2 punten aftrek op.
Studenten maken in groepjes een digitaal portfolio, waarin de volgende onderdelen naar voren komen:
- Oriëntatie: Een korte weergave van de inzet en het belang van digitale didactiek (met bronvermelding) en programma’s en tools die ingezet kunnen worden in het onderwijs; op een originele en creatieve manier vormgegeven (max. 3 A4 aan tekst).
- Ontwerp: Een concreet digitaal portfolio met (minimaal 2) lesplannen (didactische analyse) en digitale voorbeelden, waarin duidelijk inzichtelijk gemaakt wordt hoe de lessen worden uitgevoerd, met behulp van welke digitale middelen en met welk doel.
- Uitvoering: Een presentatie van het ICT portfolio, waarin minimaal één lesplan uitvoerig toegelicht wordt (maximaal 15 minuten) & minimaal 5 ingevulde (zelfgemaakte) feedbackformulieren.
Hier vind je de beoordelingslijst
Doelen
- De student heeft kennis van diverse digitale didactische middelen en methoden en kan verantwoorden hoe deze op een zinvolle manier ingezet kunnen worden in het onderwijs.
- De student toont aan diverse digitale didactische middelen en methoden in de praktijk toe te kunnen passen en kan dit op eigen, originele en creatieve wijze laten zien.
- De student kan in groepsverband samenwerken aan het oriënteren op diverse digitale didactische middelen en methoden, het ontwerpen, presenteren en het evalueren hiervan.
Je werkt in projectgroepjes aan het project ‘Digitale Didactiek’. De beoordeling is op basis van de vier stappen die je doorloopt en het eindproduct (ICT portfolio).
Organisatie en planning
Week
|
Datum
|
Opdracht
|
Deadline
|
1
|
|
Introductie opdracht, groepsindeling, start oriëntatie
|
|
2
|
|
Oriëntatie, planning uitvoering
|
|
3
|
|
Oriëntatie
|
|
4
|
|
Oriëntatie/ ontwerp
|
Product oriëntatie
|
5
|
|
Ontwerp
|
Product ontwerp
|
6
|
|
Uitvoering
|
Product uitvoering
|
7
|
|
Uitvoering
|
Product uitvoering
|
8
|
|
Evaluatie
|
|
9
|
|
Evaluatie
|
Product evaluatie
|
Inspiratie