Inleiding
Welkom op de webquest pagina over de Eerste Wereldoorlog.
Zoals je al van je docent hebt gehoord, ga je tijdens de komende vier lessen werken in deze webquest.
Alle opdrachten die je moet maken worden hier links op de pagina per stap uitgelegd.
De webquest bestaat uit 4 stappen. Je doorloopt alle stappen en maakt bij elke stap een keuze uit de gegeven opties.
Als laatste stap maak je een eindproduct waarin alle stappen zijn verwerkt.
Je wordt uiteindelijk beoordeeld op het eindproduct. Waar je eindproduct aan moet voldoen, lees je op de beoordelingspagina.
De tweetallen en één drietal zijn al bekend, dus je kan starten met de opdrachten.
Succes!
Werkwijze
Hoe ga je te werk?
Bij elk thema kies je één opdracht uit die je gaat maken. Je doorloopt in totaal drie thema's.
Wanneer je klaar bent met het maken van de opdrachten verwerk je deze in een eindproduct.
Ook hier kies jij het type eindproduct uit dat jou aanspreekt. Let op: Je wordt alleen beoordeeld op het ingeleverde eindproduct.
Je doorloopt de volgende stappen:
- Allereerst starten jullie met thema 1 → kies hier 1 opdracht.
- De volgende les beginnen jullie met thema 2 → opdracht 1 moet sowieso → opdracht 2 moet ook, maar hier kun je kiezen uit 2 opties.
- De derde les gaan jullie met thema 3 beginnen → kies hier 1 opdracht.
- De vierde les werk je aan het eindproduct. → kies 1 eindproduct.
Alles wat je in de lessen niet afkrijgt, is huiswerk! Als je er thuis niet uitkomt mag je je docent geschiedenis altijd mailen!
Welke les?
|
Welk thema?
|
Welke datum?
|
Product:
|
1
|
Oorzaken WOI
|
|
- Opdracht 1 ⇒ 1 van de 2 opties.
|
2
|
Situatie loopgraven
|
|
- Opdracht 2 kijkvragen.
- Opdracht 3 ⇒ 1 van de 2 opties.
|
3
|
Gevolgen WOI
|
|
- Opdracht 4 ⇒ 1 van de 2 opties.
|
4
|
Eindproduct
|
|
- Alle 4 de opdrachten worden verwerkt in het eindproduct. ⇒ Dit eindproduct is ook kiesbaar.
|
Thema 1: Oorzaak en aanleiding
Thema 1 - Oriëntatieopdracht
Thema 1 - Oriëntatieopdracht
Voordat jullie gaan beginnen met thema 1 gaan je duo-partner en jijzelf eerst kijken naar een videofragment van Diederik van Vleuten. Van Vleuten is een cabaretier die met veel sarcasme de aanleiding van de Eerste Wereldoorlog uitlegt aan de hand van een broodje kaas.
Filmpje Diederik van Vleuten, URL: https://www.youtube.com/watch?v=w4kbLA1uEKU&t=16s
Oriëntatieopdracht thema 1 Verplicht!
· Kijk de video ‘Verhaal aanslag WOI’. Dit doe je samen met je duo-partner.
· Maak daarna de bijbehorende opdracht.
Thema 1 - opdracht
Thema 1 – Oorzaak en aanleiding
Door de reguliere lessen weten jullie inmiddels al het een en ander van de Eerste Wereldoorlog. Zo zijn onder andere de oorzaken en de aanleiding aan bod gekomen. Tijdens de eeste stap leer je over de oorzaken en de aanleiding voor het uitbreken van de Eerste Wereldoorlog. Voor dit onderwerp heb je twee opties waarin je je kunt verdiepen.
Optie 1: schrijf een conclusie op de vraag: Hoe kwam de Eerste Wereldoorlog tot stand?
Optie 2: geef antwoord op de vraag: Wat was het motief van ..(een land).. om mee te doen aan de oorlog?
Opdracht 1 optie 1
Keuzeopdracht 1
Taak.
Wat is de bedoeling?
Jullie zijn zojuist ingedeeld in tweetallen en gaan nu aan de slag met het eerste thema van de lessenreeks over de oorzaken van de Eerste Wereldoorlog. Zoals jullie weten zal de docent tijdens deze lessenreeks een begeleidende houding aannemen. Het is de bedoeling dat jij en je partner zelfstandig aan de slag gaan met het thema.
Als eerste begin je met het kijken van een videofragment van Diederik van Vleuten en maak je de oriëntatie opdracht, dit hebben jullie als het goed is gedaan.
De opdracht
De eerste afronding voor thema 1 bestaat uit het schrijven van een conclusie op de vraag hoe de Eerste Wereldoorlog tot stand is gekomen. Is de Eerste Wereldoorlog slechts ontstaan door de moord op de kroonprins van Oostenrijk-Hongarije door een Serviër? Of zitten hier meerdere oorzaken achter?
- Schrijf een conclusie op de vraag hoe de Eerste Wereldoorlog tot stand is gekomen. (Hoe kwam de Eerste Wereldoorlog tot stand?)
- In je antwoord betrek je zowel de oorzaken als de aanleiding en geef je een soort situatieschets van Europa in de periode 1870-1914.
- Je antwoord bestaat uit een geheel goed lopend en kloppend verhaal.
- Je conclusie bestaat uit minimaal 300 woorden en bevat minstens 3 uitgewerkte oorzaken.
Tip: Kijk eerst naar het beoordelingsformulier, zo weet je wat er in de opdracht moet zitten!
Tip: Kijk eerst eens naar onderstaande bronnen voordat je zelf op zoek gaat op het internet.
Bronnen die je kunt gebruiken voor opdracht 1 optie 1:
Opdracht 1 optie 2
Keuzeopdracht 2
Taak.
Wat is de bedoeling?
Jullie zijn zojuist ingedeeld in tweetallen en gaan nu aan de slag met het eerste thema van de lessenreeks over de oorzaken van de Eerste Wereldoorlog. Zoals jullie weten zal de docent tijdens deze lessenreeks een begeleidende houding aannemen. Het is de bedoeling dat jij en je partner zelfstandig aan de slag gaan met het thema.
Als eerste begin je met het kijken van een videofragment van Diederik van Vleuten en maak je de oriëntatie opdracht, dit hebben jullie als het goed is gedaan.
De opdracht
De tweede afronding voor thema 1 bestaat uit het schrijven van een perspectief waarom een bepaald land (keuze uit Servië, Oostenrijk-Hongarije, Rusland, Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië of de Verenigde Staten) heeft meegedaan aan de oorlog. Wat was het motief? Wat was het verleden van dit land met betrekking tot andere landen? (bijv. Frankrijk versus Duitsland)
- Je schrijft een antwoord op de vraag: Wat was het motief van ..(een land)… om mee te doen aan de Eerste Wereldoorlog?
- Besteed tijdens het schrijven aandacht aan het verleden van landen.
- Je verhaal bestaat uit minimaal 300 woorden en bevat minstens 2 uitgewerkte motieven van dat land om mee te doen dan de oorlog.
- Let op!!: probeer tijdens deze opdracht verder te kijken dan alleen Duitsland als de schuldige. uitgewerkte oorzaken. Wellicht zijn er meerder landen schuldig aan het ontstaan van de Eerste Wereldoorlog.
Tip: Kijk eerst naar het beoordelingsformulier, zo weet je wat er in de opdracht moet zitten!
Tip: Kijk eerst eens naar onderstaande bronnen voordat je zelf op zoek gaat op het internet.
Bronnen die je kunt gebruiken voor opdracht 1 optie 2:
Thema 2: Totale oorlog
Thema 2 - Oriëntatieopdracht
Voordat we echt van start gaan met Thema 2, krijgen jullie eerst nog een hele belangrijkte taak. Iemand die de geschiedenis bestudeert, moet zich heel goed in kunnen beelden in mensen die vroeger leefden. Dit moeten jullie straks ook kunnen bij de opdrachten die je voor thema 2 moet maken.
Dit is best wel moeilijk, daarom hebben we eerst een andere opdracht. Je gaat zo samen met je duo-partner een aflevering kijken van 'Kleine handen in een Grote Oorlog'. Deze aflevering gaat over een jongen van ongeveer 13 jaar, die graag aan de oorlog mee wil doen. Het is aan jullie de taak om deze jongen zo goed mogelijk te proberen te begrijpen.
Oriëntatieopdracht thema 2 Verplicht!
- Kijk de video 'Kleine handen in een Grote Oorlog'. Dit doe je samen met je duo-partner.
- Maak vervolgens de bijbehorende kijkopdrachten.
Kleine Handen in een Grote oorlog
Dit is de aflevering die jullie moeten kijken, maak vervolgens de kijkvragen.
Thema 2 - Opdracht
Je bent aangekomen bij thema 2, De Grote Oorlog. Bij deze opdracht ga je uitzoeken hoe het leven tijdens de Eerste Wereldoorlog was. Zoals jullie waarschijnlijk al geleerd hebben, werd deze oorlog uitgevochten in loopgraven. De bedoeling bij deze opdrachten is dat je je gaat proberen in te beelden hoe het leven was in deze loopgraven.
Bij dit thema zijn er weer 2 opties waaruit je kunt kiezen.
- Optie 1: Een brief schrijven vanaf het front naar je familie.
- Optie 2: Een artikel schrijven over het leven in de loopgraven.
Klik voor meer informatie snel verder!
Opdracht 2 optie 1
Keuzeopdracht 1. Het schrijven van een brief.
Taak.
Wat is de bedoeling?
Stel je voor dat je een soldaat bent in de Eerste Wereldoorlog. Je staat in een smerige loopgraven en bent aan het kijken naar een rat die heen en weer aan het lopen is. ‘Aanvalluuhhh!’ hoor je ineens en je schrikt je helemaal ter pletter, je wat namelijk helemaal in gedachten. Je wordt door de rest van de soldaten meegesleurd de loopgraaf uit, het niemandsland in! Om je heen zie je andere soldaten een voor een neervallen door de kogels van de tegenstanders…
Toch overleef jij het, op de een of andere manier kom jij weer heelhuids in de loopgraaf bij de rest van de Duitse soldaten. Het is een zwaar leven in die loopgraven. Beeld je toch eens in, modder, ratten, kou etc. Na een aantal dagen en nachten waarin je alleen maar zware dreunen van granaten hoort en je eigenlijk in totale shock in de loopgraaf zat mag je eindelijk veertien dagen met verlof. Je besluit een brief naar huis te schrijven. Je ouders en broers en zussen zullen wel ongerust zijn…
De opdracht
- Schrijf een brief aan je ouders, broers en zussen. De brief moet geschreven worden in correct Nederlands en bestaat uit ca. 450 woorden.
- Vertel hoe verschrikkelijk het leven in de loopgraven is. Benoem de situatie in de loopgraven.
- Vertel hoe het met je gaat en wat je allemaal meemaakt in de oorlog.
- Gebruik minstens 3 links van het internet en 1 videofragment. Vermeld deze ook bij de brief.
Als je deze opdracht kiest met je duo partner, schrijven jullie allebei 1 brief! Dus in totaal zijn er straks 2 verschillende brieven van jullie. Help elkaar!
Tip: Kijk eerst naar het beoordelingsformulier, zo weet je wat er in de brief moet!
Tip: Kijk eerst naar de voorbeeldbrieven hieronder, zo heb je een idee!
Opdracht 2 optie 2
Keuzeopdracht 2. Het krantenartikel.
Taak.
Wat is de bedoeling?
Stel je voor: het is 1915 en je werkt als een oorlogscorrespondent bij een krant in Nederland. De Eerste Wereldoorlog is een jaar geleden uitgebroken en toen leek het alsof het snel voorbij zou zijn, maar de strijd woedt nog steeds. Je krijgt van je baas de opdracht om een artikel te schrijven over de oorlog in de loopgraven. Om deze opdracht goed uit te kunnen voeren en waarheidsgetrouw te schrijven moet je een goed onderzoek verrichten. Je besluit om zelf naar het front te gaan. Maar pas op!!
Het is daar erg gevaarlijk, de kogels vliegen je om de oren en om de haverklap worden er granaten afgevuurd. Daarom blijf je alleen in de achterste linie. Om te weten te komen wat er allemaal gebeurt, kun je de soldaten en de officieren interviewen en moet je goed om je heen kijken!
De opdracht
- Schrijf een artikel van ongeveer 450 woorden in correct Nederlands. Plaats bij je artikel ook minstens 2 passende afbeeldingen.
- Verzin je een passende titel bij je artikel!
- Vertel hoe verschrikkelijk het leven in de loopgraven is, dit hebben de soldaten vertelt die je geïnterviewd hebt.
- Voeg je minstens 5 interview vragen toe, die je aan soldaten hebt gevraagd. Dus jouw vraag en een antwoord van de soldaat. (je mag zelf weten hoe je dit toevoegt aan je artikel.)
- Gebruik je minstens 3 links van het internet en 1 videofragment. Vermeld deze ook bij de brief.
Als je deze opdracht kiest met je duo partner schrijven jullie allebei 1 artikel. Dus leveren jullie uiteindelijk 2 verschillende artikelen in. Help elkaar!
Tip: kijk eerst naar het beoordelingsformulier!
Enkele sites die je hierbij kunt gebruiken zijn:
https://historiek.net/eerste-wereldoorlog/
https://www.wereldoorlog1418.nl/loopgraven/loopgraaf-09.htm
http://members.home.nl/keesdebrouwer/eerste_wereldoorlog/03_de_loopgraven.htm
https://npofocus.nl/artikel/7631/waarom-was-de-eerste-wereldoorlog-zo-verschrikkelijk
https://schooltv.nl/video/eenvandaag-in-de-klas-het-lijden-van-de-soldaat-in-loopgraven/
Thema 3: Gevolgen van de oorlog
Gevolgen van de oorlog
In totaal hebben naar schatting 65 miljoen militairen meegevochten. Zo’n 15% van hen (ruim 9 miljoen) is gesneuveld. Daarnaast is zo’n 30% gewond geraakt (bijna 18 miljoen). In totaal is rond de 45% oorlogsslachtoffer.
Tijdens deze opdracht ga je op zoek naar informatie over de gevolgen van de oorlog. Je kan daarbij kiezen uit twee onderwerpen die je verder gaat onderzoeken. Je maakt een keuze uit de opties en kiest daarbij een afbeelding uit. Je schrijft een onderschrift bij de afbeelding die uitleg geeft over:
-Wat zie je?
-Waar gaat het over?
-Hoe heeft dit de samenleving beïnvloed?
Je onderschrift bestaat uit minimaal 100 en maximaal 100 woorden. De opdracht verwerk je ook in je eindproduct.
Optie 1: onderschrift bij een afbeelding over Shellshock
Optie 2: onderschrift bij een afbeelding over 'de verloren generatie'.
Opdracht 3 optie 1
Keuzeopdracht 1: Shellshock
Stel je voor….
Jij bent een historicus en je favoriete onderwerp is de Eerste Wereldoorlog. De afbeeldingen van de gevolgen van de Eerste Wereldoorlog zijn heel heftig, en triggeren je keer op keer. Als je kijkt naar de afbeeldingen hieronder; Wat gebeurd hier allemaal? Wat is er te zien? Waar gaat dit over? Waarom zijn deze afbeeldingen zo heftig? Zijn deze afbeeldingen realistisch?
Jij wil als historicus erg graag antwoord op deze vragen. En dat is precies jouw taak voor deze keuzeopdracht.
De Opdracht.
- Stap 1: Kies 1 afbeelding uit die jouw het meest raakt. (de afbeeldingen staan onderaan deze pagina)
- Stap 2: Ga op zoek naar informatie over je afbeelding/onderwerp.
- Stap 3: Schrijf een passend onderschrift, die antwoord geeft op al jouw vragen. Dit onderschrift bestaat uit ongeveer 100 woorden.
Je schrijft een onderschrift die antwoord geeft op de volgende vragen:
- Wat zie je?
- Waar gaat het over?
- Is de afbeelding realistisch?
- Hoe heeft Shellshock de samenleving beïnvloed?
Je onderschrift bestaat uit minimaal 100 en maximaal 100 woorden. De opdracht verwerk je ook in je eindproduct. Informatie kan je vinden op de websites uit de bronnenlijst.
In totaal komen er 2 onderschriften; 1 van jezelf en 1 van je duo partner! Ook zijn er 2 verschillende afbeeldingen gebruikt!
Bestudeer voor meer informatie de volgende bronnen:
Opdracht 3 optie 2
Keuzeopdracht 2: 'De verloren generatie'.
Stel je voor….
Jij bent een historicus en je favoriete onderwerp is de Eerste Wereldoorlog. De afbeeldingen van de gevolgen van de Eerste Wereldoorlog zijn heel heftig, en triggeren je keer op keer. Als je kijkt naar de afbeeldingen hieronder; Wat gebeurd hier allemaal? Wat is er te zien? Waar gaat dit over? Waarom zijn deze afbeeldingen zo heftig? Zijn deze afbeeldingen realistisch?
Jij wil als historicus erg graag antwoord op deze vragen. En dat is precies jouw taak voor deze keuzeopdracht.
De Opdracht.
- Stap 1: Kies 1 afbeelding uit die jouw het meest raakt. (de afbeeldingen staan onderaan deze pagina)
- Stap 2: Ga op zoek naar informatie over je afbeelding/onderwerp.
- Stap 3: Schrijf een passend onderschrift, die antwoord geeft op al jouw vragen. Dit onderschrift bestaat uit ongeveer 100 woorden.
Je schrijft een onderschrift die antwoord geeft op de volgende vragen:
- Wat zie je?
- Waar gaat het over?
- Is de afbeelding realistisch?
- Hoe heeft De verloren generatie de samenleving beïnvloed?
Je onderschrift bestaat uit minimaal 100 en maximaal 100 woorden. De opdracht verwerk je ook in je eindproduct. Informatie kan je vinden op de websites uit de bronnenlijst.
In totaal komen er 2 onderschriften; 1 van jezelf en 1 van je duo partner! Ook zijn er 2 verschillende afbeeldingen gebruikt!
vrouwelijke brandweerbrigade
Bestudeer voor meer informatie de volgende bronnen:
Stap 4: Eindproduct
Er zijn verschillende keuzes voor de uitvoering van je eindproduct.
Bedenk goed, dat alle opdrachten uit stap 1,2,3 verwerkt moeten worden in je eindproduct.
Je wordt namelijk alleen beoordeeld op het eindproduct.
Je kan kiezen uit:
1. Het maken van een voorpagina van een krant over de Eerste Wereldoorlog waarin alle opdrachten samen komen.
2.Het geven van een presentatie waarbij alle opgedane stof voorbij komt in een PowerPoint presentatie. Deze presentatie wordt gepresenteerd in minimaal 12 minuten.
3. Het maken van een video waarbij alle opgedane stof en opdrachten terug komen op een creatieve manier. Het is niet de bedoeling dat je alle informatie achter elkaar opsomt.
4.Een eigen voorstel voor een eindproduct (LET OP: Alle opgedane kennis en opdrachten moeten terugkomen in dit eindproduct).
Eisen van de opdrachten
Eisen Thema 1
Eisen Thema 1 – Conclusie
Eisen
|
Voldaan
|
Niet voldaan
|
Punten
(20)
|
Mijn conclusie begint met een passende titel. (1p)
|
|
|
|
Mijn artikel bevat minstens drie verschillende (volledig uitgewerkte!) oorzaken. (6p)
|
|
|
|
Uit mijn conclusie blijkt dat ik mij goed heb verdiept in de literatuur en komen juiste feiten en historische voorbeelden en gebeurtenissen aan bod. (4p)
|
|
|
|
Mijn conclusie is een goed lopend en kloppend verhaal en is geschreven in correct Nederlands. (2p)
|
|
|
|
In mijn artikel heb ik duidelijk aandacht besteed aan aanleiding-oorzaak-gevolg relatie en laat ik het verband tussen deze zaken naar voren komen. (3p)
|
|
|
|
In mijn artikel onderscheidt ik aanleiding en oorzaak van elkaar. (2p)
|
|
|
|
Mijn artikel beslaat minimaal 300 woorden.(2p)
|
|
|
|
Eisen Thema 1 - Motief vraag
Eisen
|
Voldaan
|
Niet voldaan
|
Punten (22p)
|
Mijn verhaal heeft een passende titel. (1p)
|
|
|
|
In mijn verhaal geef ik duidelijk aan waarom ik voor dit land heb gekozen. Ik beargumenteer mijn keuze. (2p)
|
|
|
|
Mijn verhaal geeft een volledig antwoord op de vraag waarom dit land (bijv. Duitsland) heeft meegedaan aan de oorlog. Twee motieven van dit land komen duidelijk naar voren. (4p)
|
|
|
|
Mijn verhaal geeft een goede achtergrondschets van het land. Mijn artikel geeft antwoord op de vraag wat zich in het verleden heeft voorgedaan. (4p)
|
|
|
|
In mijn verhaal komen duidelijke oorzaken naar voren. (4p)
|
|
|
|
Mijn bronnen staan vermeld, op een manier waarop mijn docent ze ook weer kan vinden. (2p)
|
|
|
|
Mijn verhaal bestaat uit minimaal 300 woorden. En is geschreven in correct Nederlands. (2p)
|
|
|
|
EXTRA: In het verhaal komt naar voren waarom niet alleen Duitsland maar ook andere landen schuldig zijn aan de Eerste Wereldoorlog. (3p)
|
|
|
|
Eisen Thema 2
Eisen Thema 2 - krantenartikel
Eisen
|
Voldaan
|
Niet voldaan
|
Mijn artikel bestaat uit ongeveer 400-500 woorden. En is geschreven in correct Nederlands.
|
|
|
Mijn artikel heeft een passende titel en 2 passende afbeeldingen.
|
|
|
Mijn artikel geeft een beeld van de situatie in de loopgraven.
|
|
|
Mijn artikel bevat 5 interview vragen, deze heb ik gevraagd aan een soldaat en deze heeft hier antwoord op gegeven.
|
|
|
Bij het schrijven van het artikel heb ik mij verplaatst in de persoon en in de situatie.
|
|
|
Mijn artikel is geschreven aan de hand van 3 websites en 1 videofragment.
|
|
|
Mijn bronnen staan vermeld, op een manier waarop mijn docent ze ook weer kan vinden.
|
|
|
Eisen Thema 2 - brief
EISEN:
|
VOLDAAN
|
NIET VOLDAAN
|
In mijn brief zit een duidelijke aanhef en ook afsluiting.
|
|
|
Ik heb mij in mijn brief duidelijk verplaatst in de persoon en in de situatie.
|
|
|
Mijn brief bestaat ongeveer uit 400 – 500 woorden.
|
|
|
In mijn brief staat hoe verschrikkelijk het leven in de loopgraven was. (het liefst met voorbeelden)
|
|
|
Ik heb voor mijn brief minimaal 3 websites gebruikt en ook 1 videofragment.
|
|
|
Ik heb mijn bronnen vermeld, op een manier waarop mijn docent ze ook weer kan vinden.
|
|
|
Ik heb mijn bron geschreven in correct Nederlands en hij ziet er verzorgd uit.
|
|
|
Eisen Thema 3
Eisen Thema 3 - Shellshock
EISEN:
|
VOLDAAN
|
NIET VOLDAAN
|
De informatie die bij mijn afbeelding staat, past bij mijn afbeelding.
|
|
|
De informatie die bij mijn afbeelding staat, bestaat uit ongeveer 100 woorden.
|
|
|
De informatie onder de afbeelding geeft antwoord op de vraag ‘Wat zie je?’
|
|
|
De informatie onder de afbeelding geeft antwoord op de vraag ‘Waar gaat de afbeelding over?’
|
|
|
De informatie onder de afbeelding geeft antwoord op de vraag ‘Is de afbeelding realistisch?’
|
|
|
De informatie onder de afbeelding geeft antwoord op de vraag ‘hoe heeft dit de samenleving beïnvloed?’
|
|
|
De bronnen die ik heb gebruikt voor het schrijven van mijn onderschrift staan vermeld.
|
|
|
Ik heb mijn bron geschreven in correct Nederlands en hij ziet er verzorgd uit.
|
|
|
EisenThema 3 - Verloren generaties
EISEN:
|
VOLDAAN
|
NIET VOLDAAN
|
De informatie die bij mijn afbeelding staat, past bij mijn afbeelding.
|
|
|
De informatie die bij mijn afbeelding staat, bestaat uit ongeveer 100 woorden.
|
|
|
De informatie onder de afbeelding geeft antwoord op de vraag ‘Wat zie je?’
|
|
|
De informatie onder de afbeelding geeft antwoord op de vraag ‘Waar gaat de afbeelding over?’
|
|
|
De informatie onder de afbeelding geeft antwoord op de vraag ‘Is de afbeelding realistisch?’
|
|
|
De informatie onder de afbeelding geeft antwoord op de vraag ‘hoe heeft dit de samenleving beïnvloed?’
|
|
|
De bronnen die ik heb gebruikt voor het schrijven van mijn onderschrift staan vermeld.
|
|
|
Ik heb mijn bron geschreven in correct Nederlands en hij ziet er verzorgd uit.
|
|
|
Beoordeling Eindopdracht
|
Score
|
Opmerking
|
Opdracht Thema 1
Voldoet aan de gestelde eisen
|
0 1 2 3 4 5
|
|
Opdracht Thema 2
Voldoet aan de gestelde eisen
|
0 1 2 3 4 5
|
|
Opdracht Thema 3
Voldoet aan de gestelde eisen
|
0 1 2 3 4 5
|
|
Het Eindproduct bevat correct taalgebruik
|
0 1 2 3 4 5
|
|
De gegeven informatie is historisch correct
|
0 1 2 3 4 5
|
|
Creativiteit
|
0 1 2 3 4 5
|
|
Alle bronnen worden duidelijk vermeld |
0 1 2 3 4 5 |
|
Totaal score
|
|
|
Bronnen en Benodigdheden
Bronnen en Benodigdheden.
Uiteraard mag en kan je je boek gebruiken om informatie op te zoeken.
Daarnaast kan je gebruik maken van verschillende websites.
Bronnen bij stap 1
Bronnen bij stap 2
- Ga vooral zelf op zoek naar bronnen! Het is tenslotte jouw krantenartikel of brief!
Bronnen bij stap 3 (extra)