Lessen arrangement 'Flipping the classroom'

Lessen arrangement 'Flipping the classroom'

Inhoud

Het complete les arrangement

Introductie van de 6 lessen

Dit lessen arrangement bestaat uit 6 lessen die horen bij het thema planten uit de lesmethode Nectar. Het is gericht aan leerlingen uit een havo brugklas. Zij krijgen de basis mee op het gebied van plantengroei, fotosynthese en de opname en aanmaak van mineralen.

2 van de 6 lessen zijn zogenoemde ‘flipping the classroom’ lessen. Hierbij wordt er een filmpje met de lesstof meegegeven aan de leerlingen, zodat zij in de klas de informatie kunnen verwerken.

Voor dit lesarrangement is het van belang dat de docent enige kennis heeft van de omgang met de programma’s ‘Showbie, Magister, Prowise en LessonUp’. In de leraren handleiding staan deze programma’s uitgebreid omschreven.  

Let op! In deze handleiding wordt een opdracht uitgevoerd via het digibord van Prowise. Als uw school niet werkt met een Prowise digibord, dan is het aan te raden een vervanging te zoeken voor dit onderdeel van de les.

Website overzicht per les

Les 1: Thema planten, hoofdstuk 5.1 deel 1

Duur van de les: 50 minuten

Cursus: Biologie

Groepsgrootte: 28-30 kinderen

INTRODUCTIE

Tijdens deze les zullen de leerlingen starten aan het hoofdstuk planten. Ze krijgen leren tijdens deze les wat de organen zijn van een plant, en hoe een plantencel er uit ziet.  

BEGINSITUATIE

 

Beschrijf hier de beginsituatie van de leerlingen of medestudenten (aan wie deze les wordt gegeven).

 

Voorkennis: De leerlingen hebben een half jaar les gehad van een andere docent die nu met zwangerschapsverlof is. Ze hebben nog nooit les gehad over planten, aangezien het hun eerste jaar is op de middelbare school. Ik bouw daarom voort op de kennis die de leerlingen over planten hebben, op basisschool niveau van groep 8. Er zijn een aantal leerlingen die dyslectie hebben.

Zelfstandigheid: De leerlingen zijn nog niet zelfstandig. Ze hebben veel sturing nodig op het gebied van planning en organisatie. Dit komt omdat de leerlingen nog moeten leren plannen, organiseren en leren.

Waarden en normen: De middelbare school heeft een aantal regels opgesteld op basis van de waarden en normen die de school hanteert.

Motivatie: De leerlingen zijn vooral extrinsiek gemotiveerd.

 

De leerlingen kennen mij nog niet omdat ik een nieuwe docent ben.

LESDOEL

 

Formuleer hier het lesdoel van deze les.

 

- Aan het eind van de les kunnen de leerlingen de organen van een plant benoemen en herkennen.

- Aan het eind van de les kunnen kan de leerling de onderdelen van een plantencel herkennen en misschien zelfs al benoemen.

Tijd

 

 

Geef hier per fase aan hoe lang het duurt.

Fasen Directe instructie

 

Geef hier per fase aan wat er concreet tijdens de les gaat gebeuren

Lesstof

 

 

Geef hier in steekwoorden weer wat de lesstof/ inhoud per fase is.

Leermiddelen en leeractiviteiten

 

Geef hier per fase aan welke leermiddelen en welke leeractiviteiten worden toegepast

Taakverdeling en gedrag docent

 

Geef hier per fase aan

- wat de taakverdeling is,

- wat de de docent concreet zegt en doet.

Gedrag leerling

 

 

Geef hier per fase concreet aan wat het gedrag van de leerlingen is (o.a. houding, reacties, activiteiten)

5 minuten

Verwelkoming, introductie waarin ik mijzelf voorstel, aanhalen van de algemene regels binnen de school en mijn hantering van die regels. Er wordt daarnaast ook gelijk vermeld waarnemer de S.O. Zal plaatsvinden voor de leerlingen. Dit zal ook in magister worden geplaatst.  

Welkomstpagina in lessonup.io

Geen leermiddelen en activiteiten. De leerlingen moeten wel hun S.O. In hun agenda zetten.

Ik stel mijzelf voor aan de hand van een aantal foto’s die ik tijdens mijn reizen heb gemaakt. De leerlingen zetten het s.o. In de agenda.

De leerlingen zijn stil.

5 min

De leerlingen krijgen te horen wat we deze les gaan doen en krijgen een aantal leuke feitjes over de wereld en de planten die daarop leven te horen.

Dia 4 en 5 van de lessonup.

Geen leermiddelen en activiteiten.

Docent verteld

Leerlingen zijn stil

5 min

De leerlingen kunnen nu inloggen in lessonup via de website:student.lessonup.ioen met de code 2140 (meer over lessonup in de verantwoording). Zodra zij ingelogd zijn, kan ik mijn scherm met de leerlingen delen, en ze vragen stellen die ze via hun computer kunnen beantwoorden. De antwoorden van de leerlingen kunnen gecontroleerd worden.

Dia 6 lessonup. Daar kunnen de leerlingen inloggen en actief meedoen in de les. Het is zichtbaar wie meedoet en wie niet.

Het leermiddel is lessonup met daarin open vragen en multiple choice vragen. De leerlingen kunnen hierdoor actief meedoen in de les.

De docent bedient de lessonup. Zodra de leerlingen wat hebben ingevuld, bespreekt de docent de gegeven antwoorden.

De leerlingen beantwoorden de vragen in lessonup.

15 min

Er wordt uitgelegd hoe een plantje groeit. Daarbij wordt een ondersteunend filmpje getoond van de ontkieming van een zaadje.

Hoofdstuk 5.1 deel 1 wordt verteld aan de hand van de informatie in de lessonup, en ondersteund met een filmpje.

Lessonup en ondersteunend filmpje dat in de lessonup verwerkt is.

De docent legt uit en geeft leerlingen kans om vragen te stellen. Zo ontstaat er interactie in de klas. De docent zet ook het filmpje aan in de lessonup.

De leerlingen luisteren en stellen vragen.

25 min

De leerlingen mogen nu de opdrachten maken uit hun werkboek. Deze opdrachten sluiten aan op de informatie die de docent net verteld heeft, en dus ook op de lesstof uit hun tekstboek.

Hoofdstuk 5.1 van het tekstboek kan door de leerlingen gebruikt worden voor het beantwoorden van de vragen uit het werkboek. De leerlingen maken deze opdrachten in de les af, anders wordt het huiswerk voor de volgende keer.

Het werkboek is het leermiddel.

De docent helpt de leerlingen wanneer er vragen zijn, en geeft individueel extra uitleg als dat nodig is.

De leerlingen maken opdracht 1 t/m 10 van paragraaf 5.1 uit het werkboek. Niet af = huiswerk.

1 min

1 minuut voor de bel gaat mogen de leerlingen hun spullen rustig opruimen. Ze komen niet van hun plek af voordat de bel gegaan is.

Geen

Geen

De docent instrueert de leerlingen

De leerlingen ruimen rustig op en wachten aan hun tafeltje tot de bel gaat.

             

 

Les 2: Thema planten, hoofdstuk 5.1 deel 2

Duur van de les: 50 minuten

Cursus: Biologie

Groepsgrootte: 28-30 kinderen

INTRODUCTIE

Tijdens deze les zullen de leerlingen het 2e deel van de informatie van hoofdstuk 5.1 krijgen.

BEGINSITUATIE

 

Voorkennis: De leerlingen hebben 1 lesje van mij gehad over het thema planten.

Zelfstandigheid: De leerlingen zijn nog niet zelfstandig. Ze hebben veel sturing nodig op het gebied van planning en organisatie. Dit komt omdat de leerlingen nog moeten leren plannen, organiseren en leren.

Waarden en normen: De middelbare school heeft een aantal regels opgesteld op basis van de waarden en normen die de school hanteert.

Motivatie: De leerlingen zijn vooral extrinsiek gemotiveerd.

Lesdoel

 

  • Aan het eind van de les weten de leerlingen wat houtvaten en bastvaten zijn en wat ze doen
  • Aan het eind van de les kennen de leerlingen het verschil tussen houtachtige planten en kruidachtige planten
  • Aan het eind van de les weten de leerlingen wat de scheurlaag, huidmondjes en de kurklaag zijn en waar ze voor dienen.

 

Tijd

 

 

Geef hier per fase aan hoe lang het duurt.

Fasen Directe instructie

 

Geef hier per fase aan wat er concreet tijdens de les gaat gebeuren

Lesstof

 

 

Geef hier in steekwoorden weer wat de lesstof/ inhoud per fase is.

Leermiddelen en leeractiviteiten

 

Geef hier per fase aan welke leermiddelen en welke leeractiviteiten worden toegepast

Taakverdeling en gedrag docent

 

Geef hier per fase aan

- wat de taakverdeling is,

- wat de de docent concreet zegt en doet.

Gedrag leerling

 

 

Geef hier per fase concreet aan wat het gedrag van de leerlingen is (o.a. houding, reacties, activiteiten)

5 min

De leerlingen komen binnen en worden verwelkomt. De afwezigen worden genoteerd. De lesdoelen worden benoemd.

Geen

Geen

De docent verwelkomt de leerlingen

De leerlingen geven aan wie er niet aanwezig zijn

5 min

De docent herhaald de informatie van de vorige les d.m.v. Open vragen en multiple choice vragen bij de leerlingen. Dit wordt gedaan aan de hand van lessonup.

Lessonup wordt gebruikt voor de herhaling van de lesstof van de vorige les

De leerlingen beantwoorden de vragen in lessonup

De docent bediend de lessonup en houd de klas rustig.

De leerlingen beantwoorden de vragen in lessonup

15 min

De docent geeft les over kruidachtige planten/houtachtige planten, wateropname, en de bescherming van de plant d.m.v. Scheurlaag en kurklaag.

Deel 2 van paragraaf 5.1 wordt gebruikt als leidraad voor de les.

Lessonup is het leermiddel

De docent geeft de informatie en beantwoord vragen

De leerlingen luisteren en stellen vragen

2 min

Een kort filmpje ondersteund de gegeven informatie

Filmpje

Filmpje van malmberg

De docent zet het filmpje aan

De leerlingen kijken naar het filmpje.

25 min

De leerlingen mogen zelf een stukje lezen over de verkleuring van de bladeren in de herfst en mogen hun opdrachten maken uit hun werkboek. Opdrachten niet af = huiswerk voor de volgende keer.

Deel 2 hoofdstuk 5.1 van het tekstboek en de laatste opdrachten uit het werkboek van hoofdstuk 5.1.

Werkboek

De docent loopt rond om vragen te beantwoorden en om te zien of de leerlingen hun huiswerk van de vorige keer af hebben.

De leerlingen gaan aan de slag met opdracht 11 t/m 24 van hoofdstuk 5.1 uit hun werkboek.

1 min

1 minuut voor de bel gaat mogen de leerlingen hun spullen rustig opruimen. Ze komen niet van hun plek af voordat de bel gegaan is.

Geen

Geen

De docent instrueert de leerlingen

De leerlingen ruimen rustig op en wachten aan hun tafeltje tot de bel gaat.

             

 

Les 3: Thema planten, hoofdstuk 5.2 deel 1

 

Duur van de les: 50 min

Cursus: biologie

Groepsgrootte: 28-30 leerlingen

INTRODUCTIE

Tijdens deze les gaan de leerlingen eerst de stof van vorige keer herhalen d.m.v. Een kleine quiz. Daarna krijgen de leerlingen informatie over de de onderdelen van een zaadje. Dit is gebaseerd op de informatie uit hun tekstboek bij paragraaf 5.2. De docent verteld ook hoe de leerlingen een onderzoeksverslag moeten maken. Na de uitleg worden er zaadjes uitgedeeld die de leerlingen thuis mogen planten. Daarna gaan de leerlingen alvast een opzetje maken van hun verslag, of werken uit hun werkboek.

BEGINSITUATIE

 

Voorkennis: De leerlingen hebben 2 lessen van mij gehad over het thema planten.

Zelfstandigheid: De leerlingen zijn nog niet zelfstandig. Ze hebben veel sturing nodig op het gebied van planning en organisatie. Dit komt omdat de leerlingen nog moeten leren plannen, organiseren en leren.

Waarden en normen: De middelbare school heeft een aantal regels opgesteld op basis van de waarden en normen die de school hanteert.

Motivatie: De leerlingen zijn vooral extrinsiek gemotiveerd.

LESDOEL

  • Aan het eind van de les weten de leerlingen waaruit een zaadje allemaal bestaat.
  • Aan het eind van de les weten de leerlingen hoe ze een onderzoeksverslag moeten maken

Tijd

Fasen Directe instructie

Lesstof

Leermiddelen en leeractiviteiten

Taakverdeling en gedrag docent

Gedrag leerling (of medestudent)

5 min

Verwelkoming van de leerlingen en introductie van de les inclusief de leerdoelen.

Geen

Lessonup wordt gebruikt voor de online les.

De docent geeft de leerlingen een warm welkom en verteld wat er die les gaat gebeuren + de leerdoelen.

Gaan rustig zitten en worden stil. Ze luisteren naar de docent.

5-10 min

De docent geeft een quiz weer in de Lessonup met informatie van de vorige lessen zodat de leerlingen de lesstof herhalen en zo beter onthouden.

Lesstof van hoofdstuk 5.1 uit hun tekstboek nectar

Lessonup wordt gebruikt voor de online quiz

De docent bestuurd de Lessonup met de vragen.

De leerlingen maken de online quiz via hun eigen tablet of iPad.

15 min

De docent geeft uitleg over de onderdelen van een zaadje. Daarna wordt informatie gegeven hoe de leerlingen een onderzoeksverslag moeten maken, en krijgen ze instructie voor het planten van hun zaadje.

Lesstof van hoofdstuk 5.1 deel 1 uit hun tekstboek nectar

 

De leerlingen krijgen een papier met de opdracht uitgeschreven. Deze wordt ook in magister gezet bij de inleverdatum.

Lessonup wordt gebruikt met de weergave van de informatie.

De docent geeft uitleg en deelt de zaadjes en informatie voor het verslag van de leerlingen uit.

De leerlingen luisteren en moeten noteren van de docent

20-25 min

De leerlingen gaan aan de slag met het opzetje van hun onderzoeksverslag of met de opdrachten uit hun werkboek

Werkboek opdrachten tot en met opdracht 9 moet gemaakt worden. Niet af = huiswerk voor de volgende keer.

 

Papier met informatie over het onderzoeksverslag.

Onderzoeksverslag

De docent beantwoord vragen en biedt ondersteuning waar dat nodig is.

De leerlingen maken de opdrachten uit hun werkboek of starten met hun onderzoeksverslag. Ze bezig met 1 van de 2 opdrachten of beide opdrachten.

1 min

1 minuut voor de bel gaat mogen de leerlingen hun spullen rustig opruimen. Ze komen niet van hun plek af voordat de bel gegaan is.

Geen

Geen

De docent instrueert de leerlingen

De leerlingen pakken rustig hun spullen en wachten op hun plek tot de bel gaat.

           

Les 4: Thema planten, hoofdstuk 5.2 deel 2

Duur van de les: 50 min

 

Cursus: biologie

Groepsgrootte: 28-30 leerlingen

INTRODUCTIE

Tijdens deze les krijgen de leerlingen theorie over wat er allemaal op een tak te vinden is. Daarnaast krijgen ze theorie over de lengte en diktegroei van planten/bomen. De leerlingen gaan ook analoog een tak natekenen en de juiste namen plaatsen bij hetgeen zij getekend hebben.

BEGINSITUATIE

 

Voorkennis: De leerlingen hebben 3 lessen gehad over het thema planten.

Zelfstandigheid: De leerlingen zijn nog niet zelfstandig. Ze hebben veel sturing nodig op het gebied van planning en organisatie. Dit komt omdat de leerlingen nog moeten leren plannen, organiseren en leren.

Waarden en normen: De middelbare school heeft een aantal regels opgesteld op basis van de waarden en normen die de school hanteert.

Motivatie: De leerlingen zijn vooral extrinsiek gemotiveerd.

LESDOEL

  • Aan het eind van de les weten de leerlingen wat het verschil is tussen lengte en diktegroei.
  • Aan het eind van de les weten de leerlingen de organen en onderdelen van een tak benoemen.

Tijd

Fasen Directe instructie

Lesstof

Leermiddelen en leeractiviteiten

Taakverdeling en gedrag docent

Gedrag leerling (of medestudent)

5 min

Verwelkoming van de leerlingen en introductie van de les inclusief de leerdoelen.

Geen

Lessonup wordt gebruikt voor de online les.

De docent geeft de leerlingen een warm welkom en verteld wat er die les gaat gebeuren + de leerdoelen.

Gaan rustig zitten en worden stil. Ze luisteren naar de docent.

2 min

De lesdoelen worden verteld, plus wat zij die deze les gaan doen.

Geen

Lessonup wordt gebruikt voor de online les.

De docent legt het verloop van de les uit

De leerlingen luisteren

15 min

De docent geeft uitleg over de onderdelen van tak, en de lengte en dikte groei.

Lesstof van hoofdstuk 5.2 deel 1 uit hun tekstboek nectar

 

Lessonup wordt gebruikt met de weergave van de informatie.

De docent geeft uitleg en beantwoord de vragen

De leerlingen luisteren

20-25 min

De leerlingen krijgen de opdracht om een tak na te tekenen die de docent heeft meegenomen. De leerlingen gebruiken het tekstboek om de juiste benamingen te plaatsen.

Lesstof van hoofdstuk 5.2 deel 1 uit hun tekstboek nectar

Een verse tak wordt aangeboden door de docent

Een verse tak wordt aangeboden door de docent. De docent loopt langs om vragen te beantwoorden.

De leerlingen tekenen een tak na. Als ze klaar zijn mogen ze verder werken uit hun opdrachtenboek.

1 min

1 minuut voor de bel gaat mogen de leerlingen hun spullen rustig opruimen. Ze komen niet van hun plek af voordat de bel gegaan is.

Geen

Geen

De docent instrueert de leerlingen

De leerlingen pakken rustig hun spullen en wachten op hun plek tot de bel gaat.

           

Les 5 en 6: Thema planten, hoofdstuk 5.3 deel 1 en 2, Flip the classroom lessen

voorbereidende opdracht

Bekijk het een filmpje over ‘fotosynthese’ door op de volgende link te klikken: https://www.youtube.com/watch?v=1InSthuxNDU&t=3s. Lever in Showbie een lijstje in met de ‘som’ van fotosynthese. B1G heeft klascode: NB9HW en B1H heeft klascode: 6VDQQ. Geef dus aan welke ‘ingrediënten’ een plant nodig heeft  voor de fotosynthese, en welke 2 producten je overhoud na de fotosynthese.

DA model les 5

Duur van de les: 50 min

Cursus: biologie

Groepsgrootte: 28-30 leerlingen

INTRODUCTIE

Vooraf aan deze les hebben de leerlingen het powtoon filmpje moeten kijken als huiswerk. Dit is een kort filmpje waarin de fotosynthese wordt uitgelegd. Het is van belang dat tijdens deze les de leerlingen zich kunnen verdiepen in de stof over fotosynthese. 

BEGINSITUATIE

 

Voorkennis: De leerlingen hebben 4 lessen gehad over het thema planten.

Zelfstandigheid: De leerlingen zijn nog niet zelfstandig. Ze hebben veel sturing nodig op het gebied van planning en organisatie. Dit komt omdat de leerlingen nog moeten leren plannen, organiseren en leren.

Waarden en normen: De middelbare school heeft een aantal regels opgesteld op basis van de waarden en normen die de school hanteert.

Motivatie: De leerlingen zijn vooral extrinsiek gemotiveerd.

LESDOEL

  • Aan het eind van de les hebben de leerlingen een goede verdieping kunnen krijgen op de lesstof die zij thuis hebben bekeken.
  • Aan het eind van de les hebben de leerlingen zich verdiept in de fotosynthese.

Tijd

Fasen Directe instructie

Lesstof

Leermiddelen en leeractiviteiten

Taakverdeling en gedrag docent

Gedrag leerling (of medestudent)

5 min

Verwelkoming van de leerlingen en introductie van de les inclusief de leerdoelen.

Geen

Lessonup wordt gebruikt voor de online les.

De docent geeft de leerlingen een warm welkom en verteld wat er die les gaat gebeuren + de leerdoelen.

Gaan rustig zitten en worden stil. Ze luisteren naar de docent.

15 min

Alle leerlingen kennen ondertussen de som van fotosynthese. Dit wordt gecontroleerd vooraf aan de verdieping. De verdiepende informatie gaat over de opname van mineralen d.m.v. water, over koolstofdioxide, en over glucose en zuurstof.

Lesstof van hoofdstuk 5.3 deel 1 uit hun tekstboek nectar

 

Lessonup wordt gebruikt met de weergave van de informatie.

De docent geeft uitleg en beantwoord de vragen

De leerlingen luisteren

3 min

De leerlingen krijgen een filmpje te zien  over lucht.

Lesstof van hoofdstuk 5.3

Filmpje van schooltv

De docent zet het filmpje aan

De leerlingen luisteren

20 min

De leerlingen moeten nu de bijbehorende opdrachten uit hun werkboek maken. Ze kunnen het inleveren door een foto van de opdrachten te maken, en deze te uploaden in Showbie.

Werkboek opdracht 1 t/ 10.

Werkboek van de leerlingen

De docent loopt rond en beantwoord vragen van de leerlingen.

De leerlingen werken rustig uit hun werkboek.

1 min

1 minuut voor de bel gaat mogen de leerlingen hun spullen rustig opruimen. Ze komen niet van hun plek af voordat de bel gegaan is.

Geen

Geen

De docent instrueert de leerlingen

De leerlingen pakken rustig hun spullen en wachten op hun plek tot de bel gaat.

           
             

 

DA model les 6

Duur van de les: 50 min

Cursus: biologie

Groepsgrootte: 28-30 leerlingen

INTRODUCTIE

Vorige keer hebben de leerlingen extra verdieping kunnen krijgen in fotosynthese, omdat ze de som van fotosynthese al uit hun hoofd geleerd hadden door een filmpje. Vandaag gaan ze verder met dit onderwerp. Ze krijgen daarnaast theorie over de andere stoffen die een plant aanmaakt. Zoals zetmeel en vetten.

BEGINSITUATIE

 

Voorkennis: De leerlingen hebben 5 lessen gehad over het thema planten.

Zelfstandigheid: De leerlingen zijn nog niet zelfstandig. Ze hebben veel sturing nodig op het gebied van planning en organisatie. Dit komt omdat de leerlingen nog moeten leren plannen, organiseren en leren.

Waarden en normen: De middelbare school heeft een aantal regels opgesteld op basis van de waarden en normen die de school hanteert.

Motivatie: De leerlingen zijn vooral extrinsiek gemotiveerd.

LESDOEL

  • Aan het eind van de les ken je de ‘som’ van fotosynthese
  • Aan het eind van de les weet je welke andere stoffen de plant aanmaakt

Tijd

Fasen Directe instructie

Lesstof

Leermiddelen en leeractiviteiten

Taakverdeling en gedrag docent

Gedrag leerling (of medestudent)

5 min

Verwelkoming van de leerlingen en introductie van de les inclusief de leerdoelen.

Geen

Lessonup wordt gebruikt voor de online les.

De docent geeft de leerlingen een warm welkom en verteld wat er die les gaat gebeuren + de leerdoelen.

Gaan rustig zitten en worden stil. Ze luisteren naar de docent.

15 min

De leerlingen krijgen theorie over vetten, zetmeel en de overdracht van alle bestanddelen van de plant naar de mens.

Lesstof van hoofdstuk 5.3 deel 2 uit hun tekstboek nectar

 

Lessonup wordt gebruikt met de weergave van de informatie.

De docent geeft uitleg en beantwoord de vragen

De leerlingen luisteren

5 min

Er worden 6 quizvragen gesteld over fotosynthese.

Lesstof van hoofdstuk 5.3

Quiz vragen verwerkt in de lessonup.

De docent bestuurt de quizvragen 

De leerlingen beantwoorden de quizvragen d.m.v. hun tablet/Ipad.

25 min

De leerlingen gaan nu een digitale tekening maken in bijvoorbeeld notities van hun Ipad. Hierin moeten ze een tekening maken van een plant of boom met alle aspecten van de fotosynthese en de stoffen die de plant aanmaakt. Deze aspecten zijn: water, zuurstof, koolstofdioxide, suiker, zonlicht, opname ijzer, opname fosfor, vetten, zetmeel, eiwitten.

Lesstof van hoofdstuk 5.3

Notities op de iPad of de app van paint.

De docent loopt rond en beantwoord vragen van de leerlingen.

De leerlingen maken de opdracht, en leveren hun digitale tekening in via Showbie. 

1 min

1 minuut voor de bel gaat mogen de leerlingen hun spullen rustig opruimen. Ze komen niet van hun plek af voordat de bel gegaan is.

Geen

Geen

De docent instrueert de leerlingen

De leerlingen pakken rustig hun spullen en wachten op hun plek tot de bel gaat.

               

 

 

  • Het arrangement Lessen arrangement 'Flipping the classroom' is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

    Auteur
    Kirsten Suzanne Visser
    Laatst gewijzigd
    2018-06-01 10:38:10
    Licentie

    Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:

    • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
    • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
    • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

    Meer informatie over de CC Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie.

    Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

    Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

    Toelichting
    Hierbij hoort de leraren handleiding: Leraren handleiding bij 'flipping the classroom' lessen. Gemaakt voor het vak: Vakdidactiek, werken met ICT op de Hogeschool in Utrecht
    Eindgebruiker
    leerling/student
    Moeilijkheidsgraad
    gemiddeld
    Studiebelasting
    4 uur 0 minuten
  • Downloaden

    Het volledige arrangement is in de onderstaande formaten te downloaden.

    Metadata

    LTI

    Leeromgevingen die gebruik maken van LTI kunnen Wikiwijs arrangementen en toetsen afspelen en resultaten terugkoppelen. Hiervoor moet de leeromgeving wel bij Wikiwijs aangemeld zijn. Wil je gebruik maken van de LTI koppeling? Meld je aan via info@wikiwijs.nl met het verzoek om een LTI koppeling aan te gaan.

    Maak je al gebruik van LTI? Gebruik dan de onderstaande Launch URL’s.

    Arrangement

    IMSCC package

    Wil je de Launch URL’s niet los kopiëren, maar in één keer downloaden? Download dan de IMSCC package.

    Voor developers

    Wikiwijs lesmateriaal kan worden gebruikt in een externe leeromgeving. Er kunnen koppelingen worden gemaakt en het lesmateriaal kan op verschillende manieren worden geëxporteerd. Meer informatie hierover kun je vinden op onze Developers Wiki.