Outer Space

Outer Space

Introduction

De afgelopen paar lessen hebben we het al over de ruimte (space) gehad. Voor de komende paar lessen gaan we hier verder op in, zo is het de bedoeling dat jij zelf een astronaut bij het Amerikaanse NASA (National Aeronautics and Space Administration) wordt. Dit is een organisatie die ruimtevaartreizen maakt om het heelal beter te leren kennen.

Deze website is gemaakt om jullie hierbij te helpen en om uit te leggen wat jullie moeten doen. Er zijn drie opdrachten: "Becoming an astronaut", "A familiar UFO" and "Meeting an alien". Als je de opdrachten klaar hebt, dan lever je deze in bij je docent voor een cijfer dat één keer meetelt.

Voordat je begint met het maken van de opdrachten, moet je natuurlijk eerst weten hoe het leven in de ruimte is. Beide filmpjes die hieronder staan leggen dit uit. Bekijk eerst het Klokhuis filmpje over de bekendste Nederlandse astronaut: André Kuiper:

https://www.hetklokhuis.nl/tv-uitzending/3301/Astronaut

Schrijf drie dingen op die je opvallen aan de voorbereidingen van meneer Kuiper. Lever deze daarna bij je docent in.

Bekijk nu het volgende filmpje:

https://www.esa.int/esaKIDSen/LifeinSpace.html

Dit filmpje is in het Engels. Schrijf in het Nederlands vijf dingen op die je te weten bent gekomen over het leven van een astronaut in de ruimte. Deze lever je daarna bij je docent in.

Door deze filmpjes ben je ervan overtuigd dat je astronaut wilt worden! Daarom ga je nu solliciteren bij NASA.

Becoming an astronaut

Zolang je je al kunt herinneren is het enige wat je wilt worden een astronaut. Na lang studeren is het eindelijk zo ver dat je een sollicitatie gesprek hebt bij de NASA! Dit sollicitatiegesprek wil je natuurlijk zog goed mogelijk voorbereiden, zodat je de kans om astronaut te worden niet mist.

NASA is de natuurlijk een Amerikaanse instelling, dus om het gesprek zo goed mogelijk voor te bereiden, moet je in het ENGELS antwoord geven op de volgende vragen:

- Vertel kort iets over jezelf (naam, leeftijd, woonplaats, hobby's).

- Leg uit dat je als klein kind altijd al astronaut wilde worden.

- Zeg tegen de interviewer dat je er geen probleem mee hebt om in Amerika te komen wonen.

- Vertel waarom jij de perfecte persoon bent om als astronaut voor NASA te komen werken.

 

Probeer zo enthousiast mogelijk over te komen, je wilt natuurlijk deze kans op je droombaan niet missen!

 

Voor deze opdracht mag je gebruik maken van een papieren woordenboek, maar niet van Google translate!

Talking about space

Gefeliciteerd!! Je bent aangenomen bij de NASA!

Voordat je hier begint te werken, moet je natuurlijk wel weten wat voor uitspraken ze in het Engels gebruiken die met de ruimte te maken hebben. Open de toegevoegde powerpoint en vertaal in tweetallen de gezegdes en hun betekenis. Lever je bevindingen daarna in bij de docent.

 

 

Vindplaats Powerpoint: http://busyteacher.org/17581-space-idioms.html

A familiar UFO

Inmiddels woon en werk je in Amerika! Je bent zelfs al een keer in de ruimte geweest, helemaal naar de planeet Mars.

 

Bij deze oefening ga je oefenen met de past continuous. Je gebruikt de past continuous om te zeggen dat iets aan de gang was of iemand iets aan het doen was, toen er iets anders gebeurde.

In het Nederlands zeg je dan vaak was/waren aan het... Je maakt de past continuous met de verleden tijd van to be (was/were) gevolgd door het werkwoord + -ing.

Voorbeeld: I was walking on the moon when I saw an alien!

 

Lees de uitleg hierboven goed door. Vul dan het ontbrekende deel in de zinnen hieronder in.

1. I ........... (work) in the garden when suddenly I heard a loud noise.

2. At that very moment a huge spaceship ........... (fly) by.

3. My dog ran inside the house and ........... (bark) loudly.

4. I ........... (drive) to work, when I got a call from NASA, asking where I was.

5. I ........... (explain) that I was on my way when I saw the spaceship again.

6. When I got to the NASA headquarters an alarm ........... (ring).

7. The chief of staff ........... (run) back and forth the office.

8. I ........... (look) at a picture of the spaceship.

9. The ship looked strangely familiar (= bekend) and I realized I ........... (stare) at the picture.

10. Then it hit me! I had seen the spaceship passing by when I ........... to planet Mars!

 

Meeting an alien

Tijdens je laatste reis door de ruimte ben je een alien tegen gekomen. Wat een ongeloofelijke belevenis! Helaas had je bij deze plotselinge ontmoeting geen fotocamera bij de hand, dus je kan anderen niet laten zien hoe de mysterieuze alien eruit zag. Iedereen op aarde is erg nieuwsgierig, daarom ga je een tekening en beschrijving maken van de alien.

 

Opdracht:

Maak een tekening en beschrijving van de alien die alleen jij hebt gezien. zorg ervoor dat je de alien tekent, maar daarnaast ook een duidelijk beschrijving in het Engels geeft zodat mensen kunnen lezen wat je bedoelt.

 

Voorbeeld: The alien I saw had three eyes. His eyes were very big. He had green skin and short arms etc. etc.

 

Als je met deze opdracht klaar bent, dan betekent het dat je het project Outer Space hebt afgerond, goed gedaan! Lever alle opdrachten in bij je docent, zodat deze kan gaan nakijken.

  • Het arrangement Outer Space is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

    Auteur
    Frea van der Wal
    Laatst gewijzigd
    2017-10-07 15:09:45
    Licentie

    Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 3.0 Nederlands licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:

    • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
    • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
    • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

    Meer informatie over de CC Naamsvermelding 3.0 Nederland licentie.

    Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

    Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

    Leerniveau
    VMBO gemengde leerweg, 1;
    Leerinhoud en doelen
    Engels;
    Eindgebruiker
    leerling/student
    Moeilijkheidsgraad
    gemiddeld
  • Downloaden

    Het volledige arrangement is in de onderstaande formaten te downloaden.

    Metadata

    LTI

    Leeromgevingen die gebruik maken van LTI kunnen Wikiwijs arrangementen en toetsen afspelen en resultaten terugkoppelen. Hiervoor moet de leeromgeving wel bij Wikiwijs aangemeld zijn. Wil je gebruik maken van de LTI koppeling? Meld je aan via info@wikiwijs.nl met het verzoek om een LTI koppeling aan te gaan.

    Maak je al gebruik van LTI? Gebruik dan de onderstaande Launch URL’s.

    Arrangement

    IMSCC package

    Wil je de Launch URL’s niet los kopiëren, maar in één keer downloaden? Download dan de IMSCC package.

    Voor developers

    Wikiwijs lesmateriaal kan worden gebruikt in een externe leeromgeving. Er kunnen koppelingen worden gemaakt en het lesmateriaal kan op verschillende manieren worden geëxporteerd. Meer informatie hierover kun je vinden op onze Developers Wiki.