Belang

Oog

In dit onderdeel wordt weer gegeven waarom lezen zo belangrijk is voor je kind, ervaar je zelf - door middel van een test - welke problemen je kind tegenkomt bij het lezen. En tenslotte volgt er nog een tip.

 

Waarom is lezen zo belangrijk voor je kind

 

Dat lezen in de vrije tijd belangrijk is voor academisch en professioneel succes blijkt uit diverse onderzoeken. Uit een studie onder 3.500 Nederlandse volwassenen komt naar voren dat mensen die als kinderen door hun ouders vroeger gestimuleerd werden om te lezen (bijvoorbeeld door boeken aan te bevelen, te discussiëren over boeken en interesse te tonen in hun boek) over het algemeen hoger opgeleid zijn dan wanneer dit niet gebeurde.
En in een rapport over laaggeletterdheid in Europa (2012) was de belangrijkste conclusie dat in de nabije toekomst leesvaardigheid nog bepalender zal zijn voor professioneel succes, omdat 30% van de werkgelegenheid voor laagopgeleiden zal verdwijnen.

► Lezen in de vrije tijd maakt dus een verschil! Daarnaast heeft het ook effect op het sociaal functioneren, omdat je door het lezen van verhalen je beter kunt inleven in anderen.

► Verder zorgt lezen er ook nog voor dat kinderen nieuwe woorden verwerven. Uit Amerikaans onderzoek blijkt dat kinderen die behoorlijk kunnen lezen 1000 nieuwe woorden kunnen leren als zij 1 miljoen woorden per jaar lezen (ongeveer een kwartier per dag).

► Kinderen die lezen moeilijk vinden, zullen niet zo gauw in hun vrije tijd een boek gaan lezen. Toch is dat wel heel belangrijk, want kinderen die wel leren lezen, maar deze vaardigheid niet voldoende onderhouden, behoren tot de ‘a-geletterden’ – en de gevolgen van niet-doen, zijn gelijk aan niet-kunnen.

Blijven lezen dus, op wat voor manier dan ook….!


lettersErvaar zelf hoe het is om dyslectisch te zijn


Op de website van Uitgeverij Zwijsen kun je met een spelletje ervaren met welke problemen veel dyslectische kinderen dagelijks te maken hebben, wat het begrijpen van een tekst lastig maakt. Probeer het maar eens en beantwoord de vragen!


test
 Doe de test

 

 


 


Tip

 

Tip

 

Lees het bericht op Lezen.nl: Een vroege start met voorlezen loont en verdient vervolg