Welkom bij deze wikiwijs: Gedragsonderzoek
In deze lessenreeks gaan we een deel van de stof uit het hoofdstuk over onderzoek doen combineren met het hoofdstuk over gedrag. De beste manier om over onderzoek te leren is door het zelf te doen. Je mag in deze periode dus zelf een gedragsonderzoek ontwerpen.
Je schrijft over dit onderzoek een wetenschappelijk verslag. Hoewel jij de inhoud van het verslag helemaal zelf bepaalt, moet de vorm van het verslag wel aan de eisen voldoen die ook gelden voor een professioneel onderzoeksrapport. Deze eisen zijn binnen de biologie vrijwel altijd hetzelfde. De opzet van de lessen is zo gekozen dat je eerst oefent, en daarna wat je geleerd hebt geijk kunt gebruiken voor het schrijven van je eigen verslag.
Voor de uitvoering van gedragsonderzoek zul je ook gedragswetenschappelijke technieken moeten aanleren. Daarnaast zul je in je inleiding een deel van de begrippen uit het hoofdstuk gedragsbiologie moeten uitleggen. Omdat dit voor iedereen verschillend is presenteer je deze uitleg bij de presentatie van je projectvoorstel. Op deze manier krijgt iedereen alle theorie mee.
Je start met een paar introductieopdrachten.
Kijk hieronder eens hoe je gedragsonderzoek kunt gebruiken om geld te verdienen