Keuzedelen configuratie 2, ondernemerschap

Keuzedeel 1,  K0072 Ondernemend gedrag (geschikt voor niveau 3 en 4)

Wanneer

In welk jaar/periode/weken wordt dit onderdeel behandeld/uitgevoerd

Aantal uren (totaal)

240

Vorm (BPV, lessen, thuisstudie)

Je werkt met challenges (uitdagende projecten) aan het ontwikkelen van je talenten en competenties. De docent legt bij iedere challenge de betekenis van de competenties (ondernemende vaardigheden) uit. Je leert ontdekken welke talenten en competenties je al bezit.

Bij iedere ondernemende vaardigheid krijg je theorielessen waarin je de betekenis van deze vaardigheid gaat ontdekken.

Deze challenges kun je uitvoeren in de BPV, op school of in overleg met de docent in je eigen leefomgeving.

Werkprocesen

D1-K1-W1 onderzoekt zichzelf en zijn (werk)omgeving en verbetermogelijkheden

D1-K1-W2 signaleert mogelijkheden voor veranderingen en innovatie

D1-K1-W3 neemt initiatieven in en voor zijn werk

Omschrijving

 

Dit keuzedeel geeft je inzicht in jezelf (je talenten en competenties, je leerpunten). Je ontwikkelt ondernemend gedrag. De vaardigheden die je leert en (verder) ontwikkelt zijn belangrijk voor je toekomstig) beroep en in de maatschappij.

Je leert kritisch denken en signaleert verbeteringen voor je eigen ontwikkeling en in je werk (of stage). Je leert oplossingen te bedenken voor knelpunten. Je bent gericht op innovatie en hebt een pro-actieve houding.

Het keuzedeel waarin je in actie moet komen (doen) en daarna terug kijkt op je eigen gedrag (reflecteren)

Kortom:

Ondernemend gedrag betekent: Wat kan ik veranderen en aanpakken? Het gaat om gedrag en vaardigheden die jij nodig hebt als werknemer en als deelnemer in de maatschappij.

Studiemateriaal

(Werk)boek ondernemend gedrag in je loopbaan, uitgever Codename Future (www.codenamefuture.nl) ISBN 978-90-823861-6-5

Formatieve toets(en) Aanleggen van een portfolio.

Studiepunten

8

 

Keuzedeel 2,  K0125 Voorbereiding hbo

Wanneer

Periode 5 t/m 8

Aantal uren (totaal)

Totaal SBU: 240

  • Begeleide onderwijstijd: 80
  • Zelfstudie/Beroepspraktijkvorming: 160

Vorm (BPV, lessen, thuisstudie)

Je gaat een portfolio maken op basis van een onderzoek wat je gaat doen met mede studenten. Dit portfolio en onderzoek staan geheel in het kader van de doorstroming naar het HBO.

In de lessen is er gelegenheid om afspraken te maken, uitleg of accordering te krijgen.

Omschrijving

 

 

D1-K1-W1: Oriënteert zich op hbo-opleidingen en –beroepen

D1-K1-W2: Zoekt, selecteert en analyseert informatie t.b.v. een (studie)opdracht.

D1-K1-W3: Werkt samen in projectgroepen

D1-K1-W4: Reflecteert op gedrag en resultaten

Studiemateriaal

Studiehandleiding
Formatieve toets(en)

Voorwaardelijke opdrachten

Studiepunten

8

 

Keuzedeel 3,  K0080 Orientatie op ondernemerschap

Wanneer

Periode 9 en 10

Aantal uren (totaal)

Totaal SBU: 240

  • Begeleide onderwijstijd: 80
  • Zelfstudie/Beroepspraktijkvorming: 160

Vorm (BPV, lessen, thuisstudie)

Theorielessen in combinatie met opdrachten

Omschrijving

 

 

D1-K1-W1: Oriënteert zich op het starten van een onderneming

D1-K1-W2: Oriënteert zich op het runnen van een onderneming

D1-K1-W3: Besluit of ondernemen (als toekomstperspectief) bij hem past

Studiemateriaal

Nog niet bekend
Formatieve toets(en)

Theorietoetsen en opdrachten.

Studiepunten

8