6. Evaluatie

Zo, bedankt voor alles! Ik vond het een genoegen om je te hebben ontmoet. Je hebt veel geleerd en je hebt in ieder geval dit geleerd:

Je hebt geleerd om informatie te zoeken over standpunten van politieke partijen

Je hebt geleerd om informatie te ordenen, bijvoorbeeld door te kijken naar wat de begrijpelijke meningen waren en om die op te schrijven

Je hebt geoefend met presenteren, in dit geval om de standpunten van jouw partij te vertellen aan anderen. Misschien heb je jouw klasgenoten wel overtuigd!

- Je hebt geleerd hoe 'stemmen' werkt en je hebt zelf in de klas gestemd

- Je hebt geleerd om een argument te geven voor jouw stem

- Je hebt geoefend om goed te luisteren naar standpunten van anderen 

 

Ik weet niet of ik nog in de politiek zit als jij mag gaan stemmen, maar wanneer je mag stemmen, stem dan VVD!

 

Nee, dat is natuurlijk een grapje. Het is heel erg belangrijk dat je stemt op de partij die jij goed vindt, het maakt mij niet uit welke partij je gaat kiezen als je straks mag stemmen. Ik wil wel graag meegeven dat het belangrijk is om in ieder geval wel te gaan stemmen als je 18 bent. In veel Afrikaanse landen bijvoorbeeld mogen mensen niet stemmen en vindt de regering de stem van de mensen niet belangrijk. In Nederland heb je een kans om invloed te hebben op het bestuur van een land door te gaan stemmen. Ga dus stemmen als je 18 bent, want jij telt mee! 

 

Beloofd?

 

Groetjes en bedankt,

 

De Minister-President