Inleiding

Dit hoofdstuk gaat over opslag, uitscheiding en bescherming

In dit arrangement komen verschillede onderwerpen aan bod:

1. constant milieu

2. de lever

3. de nieren

4. de huid

5. afweer

 

Elke les duurt 35 minuten en wordt ondersteund door ICT leermateriaal

Les 1 - constant milieu

Het menselijk lichaam heeft een inwendig en uitwendig milieu. in het lichaam vinden verschillende processen plaats om het inwendige milieu constant te houden. In deze les word er in gegaan op de basis van deze processen, die verder in de serie uitgebreider aan  bod komen.

De docent geeft deze les aan de hand van een PowerPoint (los geüpload op DPF)

Les 2 - de lever

In deze les worden de bouw en functie van de lever besproken. Na afloop weet je hoe de lever wordt voorzien van zuurstof en voedingstoffen. Daarnaast wordd de werking van gal besproken. Na de uitleg van de docent kunnen jullie aan de slag met de opdrachtn in de facebook groep. De docent plaatst hier regelmatig oprachten.

Succes!

link naar de facebook groep:

https://www.facebook.com/groups/1795671900754699/

Les 3 - de nieren

Deze les gaat over de nieren. De docent geeft een klassikale uitleg over de nieren en vervolgens kunnen jullie aan de slag met de samenwerkingsopdracht op google docs.

Er worden groepjes gemaakt van maximaal 4 personen. Het is belangrijk dat de taken worden onderverdeeld!

Geef aan de docent door wie welke taak uitvoert.

link naar het document:

https://docs.google.com/document/d/1FvaNivCYn8hK7fgpnZhnKM8HgN2VNRarDvbZOFsGnMI/edit

Les 4 - de huid

In deze les word de huid behandeld. De huid heeft verschillende lagen met verschillende kenmerken en eigenschappen.

Voor de les dient iedereen de volgende video te bekijken:

https://edpuzzle.com/assignments/5894ec13445fb53e3c44f40d/watch

Deze les is gebasseerd op het flip-the-classroom principe. Je behandelt voorafgaand aan de les de stof, en in de les zelf gaan we verdiepende opdrachten maken. Op die manier besparen we tijd en heeft de docent meer tijd om vragen te beantwoorden!

 

Les 5 - afweer

In deze les gaan we het hebben over de afweer van het menselijk lichaam. De docent geeft een klassikale uitleg en vervolgens kunnen jullie met een vakspecifieke ICT tool aan de slag met het bekijken van filmpjes en opdrachten.

De afweer van het menselijk lichaam bestaat uit verschillende stadia. De docent zal de verschillende stadia uitleggen.

Heb je geen vragen? Ga dan aan de slag op bioplek!

link naar de website:

http://www.bioplek.org/animaties/afweer/antistoffen.html