Prac. 1c: Titreren tot tussenkleur

Inleiding

Bij een titratie is de belangrijkste vaardigheid tet titreren tot het equivalentiepunt. Door vlak voor of vlak na dit punt te stoppen met titreren beïnvloed natuurlijk de bepaling.

Om het eindpunt van de titratie zo nauwkeurig mogelijk te bepalen wordt vaak gebruikt gemaakt van een mengindicator. Dit is mengsel van twee indicatoren. Een indicator wordt gemengd met een indicator die een kleur heeft die complementair is aan de tussenkleur van de indicator. Je krijgt dan een mengindicator waarmee bij een titratie een duidelijke kleuromslag is waar te nemen met grijs als tussenkleur. Het omslagtraject van een mengindicator wordt dan zoveel ingekort dat men wel mag spreken van een omslagpunt.

Uitvoering

Concentratiebepaling van een NaOH-oplossing

Uitwerking

De uitwerking van practicum 1c lever je tegelijkertijd in met de uitwerking van practica 1a en 1b. Het benodigde document kun je hieronder downloaden.

Dit document lever je in op Cumlaude.

Per 1.3 Uitwerkingen Practicum 1

 

Afval.

Alle gebruikte vloeistoffen mogen door de gootsteen.