Les 3 - Seizoenen

Benodigdheden:

 

Lesdoelen:

 

Voorbereiding

 

 

Zorg ervoor dat gedurende de hele les er wordt voldaan aan de volgende criteria:

 

Indien de leerlingen nog niet wegwijs zijn in ons lessenprogramma, laat dan 1 les op het digibord zien. Voorkom hierbij dat de vragen al worden beantwoord, ze worden namelijk geacht dit zelfstandig te kunnen.

 

Inleiding

Begin de les door aan de hand van de advance organizer te vertellen dat ze vandaag de seizoenen behandelen in een digitale leeromgeving. Vertel hierbij dat er naast de seizoenen ook aandacht wordt gegeven aan de ruimte en de vorming van schaduwen. Het is hierbij aan te raden om te vertellen dat ze eerder bij dit onderwerp schaduwen hebben behandeld. Geef tevens van te voren aan dat de leerlingen voor deze les 45 minuten de tijd hebben.

 

Geef na afloop van de klassikale bespreking aan dat de leerlingen verder kunnen werken in de mapjes onder ‘les 3: Seizoenen’. Zorg er tevens voor dat de link op het digibord naar het lessenpakket zorgvuldig wordt overgenomen, anders loopt u de kans dat vele kinderen het lessenpakket niet kunnen openen.

 

Verwerking

In dit lessenpakket fungeert u meer als begeleider en sporadisch als instructieverantwoordelijke. Het programma is zo gemaakt dat de leerlingen directe feedback krijgen en extra uitleg krijgen, wanneer dit nodig is.

Het is hiervoor van belang dat de leerlingen zelfstandig de lessen maken en dat u geen inhoudelijke vragen beantwoord. U mag de leerlingen wel verwijzen naar het programma, waar de leerling het antwoord kan vinden.

Verder is het belangrijk dat wanneer de leerlingen een vraag hebben over de werking van het programma, deze direct wordt beantwoord, waardoor de leerling verder kan werken.

 

Loop gedurende de les rond door de klas om eventuele vragen te beantwoorden. Zorg tevens dat er rust is, zodat elke leerling op zijn eigen manier individueel kan leren.

 

Afsluiting

 

Als alle leerlingen opgeruimd hebben is de les afgelopen. U kunt verder gaan met de volgende lesactiviteit.