Bedrijven die een goed voorbeeld van zijn vindt je hier onder:
- Binnemarkt in Buitenpost
Hier is het een Walhalla voor Foodies. Alle producten vers gemaakt zonder conserveermiddelen, toevoegingen en het liefst met locale producten. Zowel vegetarische producten als niet-vegetarische producten. Deze zaak heeft geen website maar well Facebook.
Frytsjam
- Frytsjam in Twijzel Biologisch geteeld fruit wat ze zelf verwerken tot sappen, jams, snoepjes, wijn en nog veel meer. Lokaal geproduceerd en verwerkt.
Valess
Producent van vlees vervangende producten die te koop zijn in de supermarkt.
Westerzwam
- Westerzwam in Wapserveen Champignons kweken op koffiedik, dat is wat ze hier doen. Energieneutraal, biologisch en heel innovatief
Frambozenboerderij
- Frambozenboerderij in Opende Hier kun je kamperen bij de boer, genieten van een tuin waar je zelf je fruit kunt plukken, en hebben ze een winkeltje met verse lokale producten.
Rice Dream
Producent van alternatieve producten voor koemelk, gemaakt van rijstmelk.
Proefboerderij
- Proefboerderij in Munnikezijl Om koeien op te fokken voor de vleesindustrie of om ze veel melk te laten geven moet de boer zijn vee bijvoeren met eiwit. Hiervoor gebruik hij vaak soja, wat geïmporteerd moet worden. De productie en het vervoer hiervan zijn belastend voor de aarde. Op de proefboerderij zijn ze aan het experimenteren met Voorjaarsboontjes, een Oudhollands ras met een hoog eiwitgehalte. Ze kijken of vee het ook goed doet op deze lokaal geteelde boontjes zodat de voetafdruk van de boeren naar beneden kan.
Delibugs
Producent van producten met of van eetbare insecten en educatief materiaal over dit onderwerp.
NOF Foods
Dit bedrijf gaat voorop in de duurzame productie van duurzame producten. Producent van Tofu, Tahoe, Tempeh, Roti e.d.