Terugblik
In de Prowise-presentatie bestaat de mogelijkheid om de les te openen met een quiz. In de presentatie staan vijf stellingen. Deze stellingen worden afgedekt door blauwe rechthoeken. Wanneer u op een rechthoek klikt, komt de stelling tevoorschijn die eronder staat. Zo kunt u de stellingen om de beurt behandelen. De kinderen moeten per stelling aangeven of die waar is of niet. Dit kan bijvoorbeeld met groene (waar) en rode papiertjes (niet waar) of met een papiertje/bordje waar de leerlingen zelf op kunnen schrijven. Wanneer alle kinderen antwoord hebben gegeven kunt u op het vierkantje klikken dat bij de stelling staat. Er komt dan een vinkje (de stelling is juist) of een kruisje (de stelling is niet juist) tevoorschijn. Op deze manier haalt u terug wat de leerlingen de vorige lessen hebben geleerd. In Wikiwijs wordt ook kort teruggeblikt op wat de leerlingen in de vorige les hebben geleerd.
Voorkennis
In de Prowise-presentatie is een landkaart te zien met daarop vierkanten. Hiermee kunt u de voorkennis van de leerlingen over het onderwerp "Waterbewustzijn" testen. Per vierkant moeten de kinderen aangeven of daar toegang is tot veel schoon drinkwater of tot weinig schoon drinkwater. Wanneer de kinderen dit voor alle drie de vierkanten hebben aangegeven, kunt u op de vierkanten klikken. De vierkanten worden dan groen (veel toegang tot schoon drinkwater) of rood (weinig toegang tot schoon drinkwater).
Inhoud
In de Prowise-presentatie staat een overzicht van de onderwerpen die deze les behandeld gaan worden. In Wikiwijs wordt in een verhaaltje duidelijk gemaakt waarover deze les gaat.
Lesdoelen
In de Prowise-presentatie en in Wikiwijs staan de lesdoelen voor deze les. Zo kunt u samen met de leerlingen kijken naar wat ze deze les gaan leren. U kunt de leerlingen hier ook zelf naar laten kijken.