Afsluiting

Vragen?

Tijdens de afsluiting is het mogelijk om een moment in te bouwen voor het bespreken van bijvoorbeeld de open of de moeilijke vragen uit de diagnostische toets. In Prowise wordt dit moment ingebouwd door een pagina waarop het woord "Vragen?" staat met daaronder een icoontje. Mocht u geen gebruik maken van de Prowise-presentatie, dan kunt u zelf bepalen of u de vragen bespreekt en hiervoor een moment inbouwt of dat u deze stap overslaat.

 

Quiz

Wanneer u de Prowise-presentatie gebruikt, heeft u ook de mogelijkheid om een quiz te spelen aan het einde van de les. Nogmaals wordt de kennis van de leerlingen over de les getest alleen nu in een competitie, waarin ze strijden tegen elkaar. Dit zorgt vaak voor extra motivatie om het goede antwoord te geven en wordt dus ook aangeraden. De quiz bestaat uit 5 vragen en er wordt gebruik gemaakt van de ProQuiz-functie. Hierbij kunt u kiezen om de quiz individueel of klassikaal via ProConnect te spelen, maar er is ook de mogelijkheid om het klassikaal te doen zonder ProConnect. Daarnaast kunt u ervoor kiezen om het tijdslimiet op de vragen aan te zetten. Wanneer u deze aan zet, krijgen de leerlingen 30 seconden per vraag de tijd om antwoord te geven. Hieronder volgen de 5 quiz-vragen met uitleg:

 

Vraag 1

Doordat water wordt vervuild kan het niet meer tot drinkwater worden gemaakt. Wat is GEEN manier waarop water wordt vervuild in rijke landen?

A. Fabrieken lozen vies water in de rivier.

B. Het water dat mensen in huis hebben gebruikt (doorspoelen, douchen, afwassen) komt rechtstreeks in de rivier terecht.

C. Giftige bestrijdingsmiddelen komen in de rivier terecht door regen.

D. Na een botsing tussen twee vrachtschepen komt er benzine in de rivier.

Antwoord: B

Uitleg: In rijke landen, zoals Nederland, komt dit vieze water eerst bij de rioolwaterzuivering. In arme landen komt dit wel vaak meteen in de rivier terecht. Daarom zijn de rivieren daar een stuk viezer dan hier.

 

Vraag 2

Ontwikkelingslanden zijn bijvoorbeeld …

A. Kongo,  Bangladesh, Burkina Faso

B. Kongo, Duitsland, Burkina Faso

C. Canada, Duitsland, Bangladesh

D. Canada, Bangladesh, Burkina Faso

Antwoord: A

Uitleg: Kongo en Burkina Faso liggen allebei in Afrika. Alle landen in Afrika zijn ontwikkelingslanden. Bangladesh ligt in Zuidoost-Azië, ook hier vallen de meeste landen onder ontwikkelingslanden. Duitsland en Canada zijn vermogende landen en vallen niet onder ontwikkelingslanden.

 

Vraag 3

In ontwikkelingslanden is er sprake van …

A. ... waterschaarste en weinig kinderen per gezin.

B. ... veel kinderen die naar school gaan en een slechte gezondheidszorg.

C. ... waterschaarste en veel kinderen die naar school gaan.

D. ... veel kinderen per gezin en een slechte gezondheidszorg.

Antwoord: D

 

Vraag 4

Wat leert de bevolking in ontwikkelingslanden in de lessen over hygiëne?

A. Dat ze geen vies water mogen drinken.

B. De vrouwen leren breien en de mannen leren hoe ze eten moeten vinden.

C. De weg die ze moeten lopen naar het water.

D. Lezen en schrijven.

Antwoord: A

 

Vraag 5

Waarom is een regenton een goed idee om water mee te besparen? Dit water kan je gebruiken om ...

A. … te drinken.

B. ... weer weg te gooien.

C. ... de plantjes water te geven.

D. Alle antwoorden zijn goed.

Antwoord: C

Uitleg: Hemelwater kan je niet meteen drinken en als je water meteen weg gooit is het niet besparen.

 

De lesdoelen

Aan het einde van de les zullen in de Prowise-presentatie en in Wikiwijs nogmaals de lesdoelen verschijnen. Zo kunt u samen met de leerlingen kijken of alle lesdoelen zijn behaalt. U kunt de leerlingen dit ook individueel laten bekijken.

 

Wikiwijs

In Wikiwijs staan bij de afsluiting een afsluitende tekst en zoals eerder aangegeven de lesdoelen beschreven. Ook is er een begrippenlijst toegevoegd, zodat de leerlingen moeilijke begrippen kunnen opzoeken en deze kunnen leren voor de toets.