
Zoals je ziet is kracht 9 ontzettend sterk. De aardbeving is dan zo heftig dat er ontzettend veel verwoest wordt. Gelukkig komen deze aardbevingen niet voor in Nederland!
Misschien heb je wel eens op het jeugdjournaal gezien dat er een aardbeving is geweest.
In 2015 was er bijvoorbeeld een hele heftige aardbeving in Nepal, deze aardbeving had ongeveer kracht 8 op de schaal van Richter.
Helaas is Nepal best een arm land. Daarom zijn huizen en gebouwen er vaak niet stevig. De schade was daardoor extra groot. Heel veel gebouwen zijn ingestort, wegen werden vernield en helaas raakten veel mensen gewond. Omdat Nepal niet veel geld heeft, was het moeilijk om de mensen te helpen.
Gelukkig hielp de hele wereld mee met geld inzamelen!
Maak nu opdracht 11.
Wat kan je doen om schade te beperken of te voorkomen?
Helaas kan je een aardbeving niet voorkomen. Wel kun je proberen te voorspellen waar een aardbeving kan plaatsvinden.
Wanneer dit duidelijk is moet er gezorgd worden voor stevige gebouwen en wegen. Die moeten zo stevig zijn dat ze niet zullen instorten. Hier is natuurlijk wel veel geld voor nodig.
Ook is het belangrijk dat mensen die op deze plekken wonen weten wat ze moeten doen tijdens een aardbeving. Op deze plekken wordt daar vaak les over gegeven.
Ook in Groningen worden op sommige basisscholen lessen gegeven over aardbevingen. De kinderen in dit filmpje leren wat ze moeten doen tijdens een aardbeving.