Themaintroductie


Introductie hoofdstuk 'De aarde beweegt'
Dit is geen les opzich, maar een introductie van het hoofdstuk. Hier maken de kinderen kort kennis met wat ze gaan leren dit hoofdstuk.

Introduceer het hoofdstuk met behulp van de Prowisepresentatie:
https://presenter.prowise.com/share_rup5uMeXgC46UyHCpMSXKUSgKbPWXHDPB3U7P9d6KhBofS2VoT40yWpI8FofW25h

Op de eerste pagina staat het thema, een aantal plaatjes en een aantal vragen. Vraag de kinderen waar het hoofdstuk over kan gaan. Lees één voor één een vraag voor en laat de kinderen daar hardop over nadenken. Wat weten zij hier al van? Wat zouden ze er van willen weten?
                      > Filmpje: Als u op het plaatje van de vulkaan klikt, kan u de kinderen een filmje (00:32                                  seconden) van een vulkaanuitbarsting Etna op Sicilië in Italië te zien.

Door op de wereldbol te klikken in het logo, gaat u naar de doelen van de les. Die staan op de tweede pagina. Lees de hoofdstukdoelen aan de kinderen voor. Zo weten zijn wat ze dit hoofdstuk gaan leren.

Onderaan pagina twee kunt u kiezen of u naar de introductie van les 1, les 2, les 3 of les 4 overgaat. Als u weer terug naar de eerste pagina wilt, klikt u weer op de wereldbol.