In het basisdeel gaan jullie aan het werk met de onderstaande onderdelen. Binnen 1 periode zal dit gedeelte worden afgerond. Het is de bedoeling dat de opdrachten van het basisgedeelte voldoende zijn, zodat je voldoende kennis hebt om met het volgende gedeelte van het keuzedeel te starten.
In het kwalificatiedossier Maatschappelijke zorg wordt vooral ingegaan op het toepassen van technologie in de zorg. De volgende kennis en vaardigheden m.b.t. zorg en technologie komen in het kwalificatiedossier Maatschappelijke zorg aan bod: - kan technologische hulpmiddelen en instrumenten inzetten - kan technologische middelen op het gebied van communicatie, media en domotica toepassen voor een goede werkuitvoering - kan ondersteuning bieden bij de omgang met sociale media en internet - kan duidelijke adviezen geven aan de cliënt m.b.t. de omgang met sociale media en internet - zorgt ervoor op de hoogte te blijven van maatschappelijke, technologische en vakinhoudelijke ontwikkelingen.
Opdrachten van het basisdeel die binnen 10 weken moeten worden uitgevoerd en ingeleverd of gepresenteerd. De volgorde van de opdrachten wordt door de docent bepaald.
Opdracht 1. Beschrijf wat domotica volgens jou inhoudt 1 A-4. Maak gebruik van multimedia.
Opdracht 2. Door domotica in te zetten kan bewerkstelligd worden dat mensen langer thuis kunnen blijven wonen. Domotica kan bij verschillende ziektebeelden en aandoeningen ingezet worden zoals bij:
A.
B. Beschrijf wat het hulpmiddel inhoudt
C. Hoe je het kan inzetten/de werking ervan
D. Zoek uit wat de hulpmiddelen kosten en houd rekening met de prijzen.
E. Maak een kwartetspel van de vier hulpmiddelen per ziektebeeld.
Zorg ervoor dat het spel ook langer te gebruiken is, dus graag plastificeren
Opdracht 3.Ga je opa/oma of andere oudere die gebruikt maakt van hulpmiddelen interviewen over
Bijvoorbeeld;
Maak van het interview een verslag, met daarin een foto van het hulpmiddel waar ze gebruik van maken. Het verslag ook voorzien van naam, handtekening van de geïnterviewde en datum.
Ga in Winschoten/Groningen/Stadskanaal/Assen kijken en zoek vier winkels die hulpmiddelen te koop hebben, noteer van elke winkel twee hulpmiddelen met daarbij de prijs.
Verwerk de hulpmiddelen in een reclamefolder.
Opdracht 4. Ga zelf ervaren wat het betekent dat je in het dagelijks leven te maken hebt beperkingen, met behulp van een ouderdomspak, scootmobiel en rollator ga je in groepjes de stad in. Presenteer je bevindingen aan de klas.
Opdracht 5. Ga op onderzoek welke apps er zijn ontwikkeld voor ouderen. Zoek er 10 en beschrijf wat de app inhoud en waar de app een bijdrage aan levert.
Opdracht 6. Fit ouder worden, ga op stap met een stappenteller. Hoeveel stappen zet jij op een dag op school? Hoeveel stappen zet jij in een half uur? Waarom is bewegen belangrijk voor ouderen? *Bekijk in de klas het college van E. Scherder ( universiteit van Nederland) Waarom ouderen vaker zouden moeten hardlopen.
Opdracht 7. Ga op excursie naar het dementie huis in Emmen, of bepaal met je docent een andere lokatie die je kunt bezoeken, maak hiervan een verslag ( 1 a4)