Als eindopdracht van dit thema maken jullie in een klein groepje (met zijn tweeën of drieën) een weblog waarop je een eigen selectie van wereldgebeurtenissen plaatst.
In dit blok zijn 11 historische gebeurtenissen, periodes of feiten aan de orde gesteld. Zonder uitzondering belangrijke gebeurtenissen, maar hoe historisch ‘historische gebeurtenissen’ werkelijk zijn, is eigenlijk pas een halve eeuw na afloop vast te stellen. Dus hoe waarschijnlijk ook, of ‘Srebrenica’ straks de geschiedenisboeken gaat halen, is moeilijk te zeggen.
Niemand weet of de nasleep van de MH17, het boven Oekraïne neergeschoten vliegtuig, net zo belangrijk wordt als de rakettencrisis in Cuba. En hoe zal men over 50 jaar het conflict in Syrië beoordelen? Is de strijd tussen Israël en de Palestijnen dan nog steeds een probleem?
De tijd zal het leren. Al gaan we daar niet op wachten.
Jullie gaan een handje helpen met een eigen top-5 van wereldgebeurtenissen.
Jullie zetten in eigen woorden en beelden vijf historische gebeurtenissen op een rij. Welke vijf historische feiten zijn op de lange duur het belangrijkst in jullie ogen?
En natuurlijk leg je uit waarom.
Dat kunnen feiten of gebeurtenissen uit dit blok zijn, maar er is na 1945 nog veel meer gebeurd. Denk aan de Cubaanse revolutie, of de Revolutie in Iran, waar ayatollah Khomeini de Sjah heeft verjaagd.
Denk bijvoorbeeld aan het einde van de apartheid in Zuid Afrika of aan de opkomst van het internet. Denk aan de uitvinding van de container, die de hele wereldhandel op zijn kop heeft gezet. Hoort de Europese samenwerking, eerst in de EGKS, toen de EEG en weer later in de EU in de top-5? Of de Chinese revolutie, de uitvinding van het plastic of de verplaatsing van de productie naar de lagelonenlanden?
Zo zijn er nog wel meer historische feiten te bedenken.
Wat zijn volgens jullie de vijf belangrijkste gebeurtenissen uit de naoorlogse geschiedenis?
Kies er vijf, zet ze in volgorde van belangrijkheid en vooral, motiveer je keuze zo goed mogelijk.
Geef argumenten en maak daar ook een mooi verhaal van. Je kunt je blog sterker maken met afbeeldingen, video en/of geluid.
Je docent laat zich graag verrassen!
Groepsgrootte:
Jullie maken de slotopdracht met zijn tweeën of met zijn drieën.
Benodigdheden:
Tijd:
Voor deze opdracht heb je 2 lesuren nodig.
Beoordeling
Het eindproduct laten jullie beoordelen door jullie docent en je medeleerlingen.
Bij de beoordeling letten zij op: