In onze streken, de lage landen, leefde aan het einde van de ijstijd een volk van rendierjagers. Nederland en het gebied van de huidige Noordzee was een toendra met grote kuddes rendieren. Rendierjagers volgden de kuddes en jaagden in kleine groepen. Omdat deze mensen altijd onderweg waren leefden ze in tenten van rendierhuiden.
Vanaf 8000 jaar geleden werd het warmer en geraakte het gebied dat we nu Nederland noemen, bedekt met bossen. Door het smeltende ijs ontstond de Noordzee. Rendieren trokken weg en nieuwe dieren bevolkten ons land zoals de eland, het everzwijn, beren en herten.
Ook deze dieren werden door mensen bejaagd. Er werden lichte wapens gebruikt, gemaakt van hout en been. Mensen leefden in basiskampen die bestonden uit enkele ronde hutten. Voor de jacht waren mannen vaak meerdere dagen van huis.