Beste uitgeverij Prometheus,
Ik ben Iris Pootjes, 15 jaar en ik heb een literaire thriller geschreven. Het boek heet De Eetclub. Nou heb ik onderzoek gedaan naar uitgeverijen en kwam bij jullie uit. Jullie uitgeverij lijkt mij geschikt voor mijn boek omdat jullie literaire thrillers uitgeven en mijn boek dan ook een literaire thriller is. Dit is ook de reden dat ik deze brief schrijf. Ik zal kort vertellen over mijn boek en voor welk publiek het geschikt is.
Het boek gaat over Karen en haar vriendengroep die ze ‘de eetclub’ noemen. De club bestaat uit 5 succesvolle stellen, die in een dorpje in de buurt van Amsterdam wonen.
Op een nacht worden Karen en haar man Michel gebeld dat het huis een van hun vrienden in brand staat. Ze gaan er zo snel mogelijk heen maar al snel blijkt dat Evert niet meer uit het brandende huis te redden is. Er word gezegd dat hij zijn huis zelf in brand heeft gestoken om zichzelf en zijn gezin om te brengen. Omdat Evert al lange tijd hallucineerde en overspannen was gingen mensen ervan uit dat het zo is gegaan.
Babette, de vrouw van Evert, komt zo lang bij Karen en Michel in huis. Zo gaat het leven langzaam weer zijn gangetje tot de dag van de begrafenis van Evert. Op die dag verdwijnt Hanneke. Ze laat weten dat ze even rust nodig heeft en dat ze snel weer naar huis komt. Maar op de dag dat Hanneke naar huis zou komen krijgen ze een telefoontje dat Hanneke van het balkon is gevallen. Ook deze keer gaan ze ervan uit dat het zelfmoord is omdat Hanneke een verhouding had met Evert.
Karen kan niet geloven dat ze allebei zo kort achter elkaar zelfmoord plegen en gaat het onderzoeken. Niemand steunt haar, zelfs haar eigen man niet. Door een voorval met de politie keert de hele eetclub zich tegen haar. Behalve Simon. Simon is een rijke, charmante man en maakt deel uit van de eetclub. Na een avond doorzakken gaat Karen vreemd met Simon. Ondanks haar schuldgevoel heeft ze geen spijt van haar vergissing. Na dit voorval gaat het slecht tussen Karen en Michel. Karen krijgt een affaire met Simon.
Ondertussen komt Karen steeds verder met haar onderzoek. Ze krijgt door dat verschillende mensen van de eetclub baat hebben bij de dood van Evert. Waaronder Simon. Simon had met alle mannen uit de eetclub een zakelijke relatie waar hij zelf ook beter van werd. Ook zorgt hij ervoor dat Dorien Jager, de rechercheur van de zaak, niet meer mag deelnemen aan het onderzoek. Karen komt steeds meer in contact met Dorien en samen gaan ze opzoek naar de oplossing.
Ondertussen is de relatie tussen Karen en de eetclub verslechterd. Toch geeft ze niet op en zoekt ze opnieuw contact met haar vriendinnen, waarna blijkt dat Babette vaak vreemd gaat en het met alle mannen doet.
Karen heeft met Simon een afspraak bij een van der Valk hotel. Plotseling word er op de deur geklopt. Als Karen open doet krijgt ze een enorme stroomstoot. Ze is tijdelijk buiten westen. Als ze weer wakker word hoort ze dat het Babette is, die ontzettend kwaad is, omdat zij ook een seksuele relatie met Simon heeft gehad. Nu blijkt dan ook dat Babette allebei de moorden heeft gepleegd.
In het laatste hoofdstuk werken Karen en Michel aan een nieuw huwelijk. Ze gaan verhuizen en beginnen weer helemaal opnieuw.
Dit boek is geschikt voor jongeren en jongvolwassenen. Het past bij lees niveau 1 van lezen voor de lijst.
Ik hoop dat mijn boek bij jullie uitgegeven zou kunnen worden.
Iris Pootjes.