7. Docentpagina

Hallo leerkrachten,

Deze webquest heeft als hoofdonderwerp 'Leren programmeren'.

De webquest is geschikt voor kinderen vanaf groep 6 en past bij ICT gerelateerde vakken en techniek.
Hij is online te gebruiken en werkt op de volgende middelen: de mobiele telefoon, de iPad, de Chromebook en de computer. Het is af te raden om de leerlingen de webquest te laten volgen aan de hand van de mobiele telefoon, omdat dit niet heel overzichtelijk is.

Het doel is: De leerlingen leren spelenderwijs de basisbeginselen van het programmeren en hiermee wordt het logisch denken (in stappen denken) gestimuleerd. Ook leren ze in tweetallen en in groepjes van 4 leerlingen samenwerken.
Bovenstaande leren de leerlingen door vier verschillende activiteiten uit te voeren door middel van een circuitvorm.

Met betrekking tot de Kerndoelen van TULE, past Kerndoel 45 'De leerlingen leren oplossingen voor technische problemen te ontwerpen, deze uit te voeren en te evalueren' bij deze webquest.

Hieronder volgt nog een overzichtje wat betreft het gebruik van materialen per activiteit.

De bee-bot:
- 1 bee-bot
- 1 lettermat

De ozo-bot:
- 4 ozo-bots
- grote vellen wit papier
- kranten/placemats
- uitgeprinte kleurcodes
- stiften (blauw, rood, groen en zwart)

De light-bot:
- 2 iPads
- de geïnstalleerde app

Stapsgewijs tekenen:
- tekenpapier
- potlood
Veel succes en een vriendelijke groet!                                 
Heleen Bessembinder
Pabo Windesheim Zwolle