Biologieles
Daar zit je nu! In de bovenbouw, bezig met je eerste biologieles.
En, misschien anders dan je gewend was, zit je nu niet alleen met een boek, maar ook voor een beeldscherm.
Voordat we beginnen is het goed om af te spreken hoe er gewerkt gaat worden.
Tijdens de eerste les krijg je een pakketje met papieren.
In het PTA staat vastgelegd welke toetsen en PO's je dit jaar gaat maken, hoe lang ze duren en hoeveel ze meewegen voor je uiteindelijke schoolexamen (SE) cijfer.
Ieder trimester krijg je een leerlijn waarin de leerdoelen staan die in de lessen behandeld gaan worden. Je zult merken dat we niet de volgorde in het boek volgen, maar we gebruiken de leerlijn als leidraad voor de lessen.
In de planning kun je terugvinden welk leerdoel welke les behandeld gaat worden. Je krijgt in de les uitleg bij deze leerdoelen en maakt een aantal opdrachten. Je maakt ook zelf een planning. Hierin ga je aangeven wat jij iedere week of na iedere les gaat doen.
Om je goed voor te bereiden op een SE, leg je een portfolio, oftewel een dossier, aan. Met een dossier geef je een overzicht van wat je gedaan hebt om jezelf goed voor te bereiden op het SE. Dit kan een schrift of een mapje zijn met verzamelde papieren of een digitale versie.