Je gaat via een bron van het voedingscentrum leren over stoffen die worden toegevoegd aan voedingsmiddelen. Deze stoffen worden additieven genoemd. Doormideel van het beantwoorden van de vragen hieronder, heb je alle informatie die je nodig hebt voor de toets.
Bestudeer deze pagina van het voedingscentrum.
Opdracht 17
Opdracht 18
Opdracht 19
Opdracht 20
Pak eten uit je tas dat verpakt zit en zoek de lijst met ingrediƫnten van dat product.
Opdracht 21
Op de site van het voedingscentrum staat dat er veel websites en boekjes bestaan waar foute informatie wordt gegeven over E-nummers. Vaak wordt er gezegd dat "E-nummers slecht voor je zijn". Even zoeken op google en je komt tientallen sites tegen die beweren dat E-nummers slecht zijn.
Geef in een paar zinnen aan waarom jij de informatie op deze website betrouwbaar vindt of juist niet (je kunt hierbij denken aan vragen die je zou stellen aan de auteur van de website, vragen die opkomen bij beweringen die worden gedaan, maar je kan ook kijken naar het uiterlijk van de website zelf). Je mag ook een andere website kiezen, schrijf dan het webadres in je schrift.