Verantwoording

Verantwoording Sedementair Gedrag


Verantwoording Pest Gedrag

De keuze om de leerling een toneelstuk te laten voorbereiden en presenteren is als volgt. Doordat de leerlingen rekening moeten houden met de oefen tijd, voorbereidingen treffen en het presenteren van het resultaat, willen wij de leerlingen in laten zien dat plannen bij deze zelfstandige opdracht van belang is. De tijd moet worden ingepland, rekening houden met andere opdrachten hoort hier bij en is terug te zien op de flap die zij maken. Het resultaat wordt gepresenteerd in de aanweigheid van alle betrokkenen. Dit om de motivatie van de leerlingen hoog te houden, anderen zullen dit zien en wij hopen hier prestatiedrang mee op te wekken. 

Het spel 'over de streep' wordt wederom uitgevoerd met alle betrokkenen, in een grote ruimte. Het open stellen van zich zelf, en respect tonen naar elkaar heeft een goede invloed op het psycholgische aspect van de gezonde school. Wij willen hier mee zorgen dat de leerlingen elkaar leren kennen, en goed met elkaar om zullen gaan. De stellingen die er voor dit spel gerbuikt worden, worden opgebouwd van algemeen naar diepgaand en persoonlijke kwesties. Dit om de deelnemers te laten ervaren hoe het is om over de streep te lopen, en daarna de echte vragen te stellen over het onderwerp. Wij hopen hier mee te bereiken dat ieder over de streep durft te lopen, zich kwetsbaar durft op te stellen tegen over de anderen.

Verantwoording Risico Gedrag


Verantwoording Screen Time Gedrag

Voor het onderdeel Screen Time Gedrag is er voor gekozen om de leerlingen zelf informatie over het onderwerp op te laten zoeken. Dit is zo gedaan om de autonomie van de leerlingen betreft het maken van opdrachten te bevorderen. Ook geeft de grootte van de opdracht de leerlingen meer mogelijkheden om hun eigen planning te maken. Er is voor gekozen om de leerlingen hun project te laten presenteren zodat ze actiever met de lesstof om gaan, waardoor ze het beter onthouden. De leerlingen presenteren het alleen aan een docent, en niet aan andere leerlingen, omdat dit anders ten koste zou gaan van het vermogen hun eigen projectweek in te plannen van andere leerlingen.

Verantwoording Mindfulness
In onze gezonde school vinden wij het belangrijk dat de leerlingen naar elkaar luisteren, maar vooral naar zichzelf kunnen luisteren. Dit willen wij bereiken door oefeningen in het rooster te zetten die ze hier tot aan zet. Zo hebben wij gekozen voor mindfulness, dit is een opdracht die de leerlingen bewust laat kijken naar zich zelf. Luisteren naar je innerlijke mileu staat heir bij centraal. Vragen zoals "waarom doe ik wat ik doe?" en "waarom gebeuren dingen zoals ze gebeuren?" worden bij deze oefening beantwoord. Het even terug komen bij jezelf, is bedoeld als enegizer in dit project van vier dagen. Het zorgt voor rust, en geeft weer nieuwe energie om door te gaan met de opdrachten waar zij mee bezig zijn via de flap. 
Deze oefeningen zullen bijdragen aan een gezonde leefstijl, wat een enorm grote rol speelt in onze gezonde school.